פס האטה: ריאל עיכבה את ההתפתחות של חאמס

הקשר הקולומביאני עשה הכל כדי להגשים את חלומו ולהצליח במדריד, אבל גילה שבמתכונת הנוכחית – אין בה מקום לדהירה שלו קדימה. עם כל הצער והאכזבה, סיום הפרק בברנבאו היה צעד מתבקש – גם לקבוצה ובעיקר לשחקן

ינואר 2016. חאמס רודריגס מאחר לאימון של ריאל מדריד במתחם ולדבבאס. הוא נכנס למכונית הספורט היוקרתית שלו, מפעיל מוזיקה בפול-ווליום – ודורך על דוושת הגז כדי להגיע כמה שיותר מהר. רק בכניסה למתחם הוא הבין שכל הזמן הזה רדפה אחריו ניידת משטרה שסימנה לו לעצור.

הימים הם ימי רפא בניטס בממלכת ריאל מדריד. המאמן הספרדי המושמץ הוביל סגל עתיר פוטנציאל לפתיחת עונה בינונית, כולל תבוסת 0:4 ביתית בקלאסיקו. השחקנים נראו לא מחוברים, כבויים – ואחרי חצי עונה ריאל נתקעה על המקום השלישי בליגה הספרדית, מרחק נקודה אחת בלבד מהרביעית ויאריאל.רפא בניטס עשה הרבה טעויות בתקופתו במדריד. אחת מהן הייתה ההתעקשות לנסות ולהמציא את ריאל מחדש. ההשלכה המיידית של זה הייתה דחיקתם של שחקנים מבטיחים כמו איסקו וחאמס רודריגס לקצה הספסל. אלא שבזמן שהקשר הספרדי עוד קיבל הזדמנויות בהרכב ועלה כמחליף כמעט קבוע, הקולומביאני נקבר וכמעט ולא נספר על ידי בניטס.

 

חאמס והניידת. מרוב שדהר קדימה, לא הבחין בה מאחורה

 

עדיין ינואר 2016. כמה ימים לאחר פרשת המהירות המופרזת של חאמס, הוא קיבל את הבשורה הטובה ביותר שהוא יכול היה לאחל לעצמו – רפא בניטס פוטר, זינדין זידאן הוצב במקומו. כל כלי התקשורת התייחסו למהלך הזה כאל לידה מחודשת של חאמס במדריד וקבלת הזדמנות שווה להרשים את המאמן החדש. סוף סוף יציאה מתקופת החושך – לתקופה של אור.

בחלק השני של העונה, שהסתיימה ברצף ניצחונות מדהים בליגה וזכייה בליגת האלופות, חאמס אמנם זכה ליותר צ’אנסים – אבל עדיין לא זכה להגשים את השאיפה שלו להפוך לשחקן הרכב קבוע. לכוכב שהוא מאמין שהוא יכול להיות. במהלך כל הקיץ הסתובבו שמועות על עזיבה אפשרית, אך בסופו של דבר הקולומביאני קיבל את ההחלטה להישאר ולהיאבק על מקומו. כלומר, להמשיך להיאבק.

ינואר 2017. חלון העברות חדש נפתח. חאמס רודריגס, שחלם ופינטז על כיבושו של מקום גבוה בהיררכיית הקישור של זינדין זידאן, מגלה ששאיפות לחוד ומציאות לחוד. הבאנקר של קאסמירו, קרוס ומודריץ’ לא משאיר הרבה מקום, וגם כשכבר נפתחת הזדמנות – קובאצ’יץ’, איסקו ואפילו אסנסיו הצעיר חולקים איתו את הדקות.

“לכל אחד יש גם תקופות קשות. עכשיו מתחילה שנה חדשה שמביאה חיים חדשים. זה המועדון שתמיד חלמתי לשחק בו ואני לא מתכוון לעזוב אותו”, הבהיר חאמס ממש עם תחילתו של החודש ועוד בטרם פריחתן של שמועות חדשות לגבי עתידו. “המטרה שלי היא לשחק טוב בכל פעם שאני מקבל דקות ופשוט לעשות את העבודה שמוטלת עליי. אני רוצה לעזור לקבוצה”.

 

חאמס במהלך העונה האחרונה. גילה שיש פער בין הרצוי למצוי

 

חצי שנה מאוחר יותר, יולי 2017, חאמס רודריגס עוזב את ריאל מדריד לבאיירן מינכן בעסקת השאלה לשנתיים, כשלגרמנים אופציית רכישה עם סיום התקופה. זה סוג העסקאות שזועק לשמיים עד כמה היו נואשים לסגור אותן – גם מצד השחקן וגם מצד המועדון.

חאמס רודריגס באמת חלם להצליח בריאל מדריד. ריאל מדריד באמת חלמה שחאמס יצליח בה. עדות לכך היא הכסף הגדול שהיא שילמה עליו בקיץ 2014 מצד אחד, והנחישות שלו להישאר ולהיאבק על מקומו מצד שני. שני הצדדים מאוד רצו שזה יצליח – אבל כמו שחאמס כבר למד, שאיפות לחוד ומציאות לחוד.

המעבר של חאמס רודריגס היה בלתי נמנע. לא כי הוא לא שחקן טוב חלילה. בדיוק להיפך. גם בריאל ידעו את זה, וקיבלו החלטה לא פופולרית (וכנראה שגם לא משתלמת כלכלית) כדי להטיב עם השחקן והקריירה שלו. זה המינימום שאפשר היה לתת לו אחרי שנתיים של מאבקים תמידיים.

לחאמס יש את כל הנתונים להפוך לכוכב מהשורה הראשונה. הוא בגיל המתאים (26) ורק מחכה שיפתחו לו את הנתיב כדי שיוכל לדהור קדימה בכל הכוח. באיירן מינכן, ובוודאי קרלו אנצ’לוטי, מסתמנים כפיתרון המושלם מבחינתו לשיקום הקריירה המבטיחה שלו. עם הקישור המעובה, הצעירים שמתקדמים ושיטת המשחק של זידאן, לא נותר אלא להודות בכל הצער שבמתחם ולדבבאס פשוט אין מקום לדהירה של חאמס. תשאלו את משטרת מדריד.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
אחד שמבין
אחד שמבין
12.07.2017 19:25

שחקן ענק בין הטובים בריאל אבל לא מתאים למשחק של זידאן חבל מאוד טוב שהוא מושאל יצליח בבארין יחזור יקבל דקות

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x