ההימור על אשרף השתלם, על בנזמה פחות

המגן המרוקאי הצעיר הציג משחק נהדר מול טוטנהאם והוכיח שיש סיבות טובות לתת בו אמון. מהצד השני, החלוץ הצרפתי אכזב ופתח מחדש את הדיון על החיזוק המתבקש בעמדה שלו. וגם: קיילור האנדרייטד ומה יהיה עם משחקי הבית?

החלוץ היוצא והחלוץ הנכנס?
כלי התקשורת גועשים בתקופה האחרונה מהאפשרות שהארי קיין ינחת בקרוב בסנטיאגו ברנבאו. כרים בנזמה, שעד עכשיו מעמדו בריאל היה יציב, פתאום נאלץ להתמודד עם שמועות על כך שמעמדו כחלוץ הראשון של ריאל מדריד מתערער – למרות שרק לאחרונה האריך חוזה במועדון.

כעת, דווקא במשחק נגד טוטנהאם ומול החלוץ שכביכול מאיים על חולצת ההרכב שלו, הצרפתי היה אמור לככב ולהוכיח לכולם – ובעיקר לזינדין זידאן – שאסור לוותר עליו. אבל מטרות לחוד ומציאות לחוד. בנזמה איכזב, במשך דקות רבות לא הורגש, ולא עשה יותר מדי מלבד מסירה אחת טובה לטוני קרוס שהוכשל ברחבה. המשחק הוכיח בדיוק ההיפך ממה שבנזמה ניסה להעביר – ריאל מדריד חייבת עוד סקורר אחד ברמה עולמית. 

דני מי?
אשרף חכימי, רק בן 18 להזכירכם, נתן עוד משחק גדול בו הוכיח שלמרות גילו הצעיר וחוסר הניסיון שלו – הוא ראוי ללבוש את החולצה הלבנה. הוא תיקל בהצלחה, לא השאיר חורים בהגנה, מסר בדיוק של 90% ונגע בכדור יותר מכל שחקן אחר, אחרי איסקו וטוני קרוס.

אשרף תפקד במרבית שלבי המשחק כקיצוני ימני והנוכחות שלו בהתקפת הקבוצה מזכירה מאוד את זו של מרסלו באגף שמאל. הוא מגיע למקומות שדני קרבחאל כמעט ולא מגיע אליהם, מעלה את קו הנעת הכדור ומאפשר משחק מסירות בחלק המסוכן, כ-20-25 מטר מהשער. כבר עכשיו אפשר לומר שההימור של זידאן עליו השתלם.

 

ה-אנדרייטד
עוד שחקן שמתמודד עם שמועות על החלפתו מהרגע הראשון שקיבל את חולצת ההרכב הוא קיילור נאבאס. המשחק מול טוטנהאם היה דו-קרב בין שני השוערים הכי אנדרייטד בעולם היום, נאבאס והוגו לוריס. מבחינתנו, השוער מקוסטה-ריקה הוכיח (ולא בפעם הראשונה) שהוא אחד השוערים הטובים בעולם כיום ושהוא לא נופל מאף שוער שמועמד להחליפו בין הקורות. בלעדיו, ריאל הייתה יכולה לסיים את המשחק בהפסד ביתי מאכזב.

ועוד משהו בקטנה:
שני ניצחונות בלבד בשישה משחקי בית זה נתון שלא מתאים למועדון כמו ריאל מדריד. שלושת משחקי הבית הקרובים הם מול אייבר, לאס פאלמס ומלאגה, שביחד רשמו רק שני ניצחונות ב-12 משחקי חוץ מפתיחת העונה. הזדמנות טובה עבור ריאל לשבור את הנאחס ולייצר רצף ניצחונות בית.

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון