קרבחאל: “פחדתי. כבר דמיינתי שאצטרך לפרוש”

חודש וחצי אחרי שאובחן עם דלקת קרום הלב והושבת מכל פעילות, המגן הימני של ריאל מדריד התאושש לחלוטין ומשחזר: "לא היה לי מושג מה זה אומר. כבר דמיינתי שזה משהו יותר רציני". בשבת הוא צפוי לחזור לשחק: "הייתי שמח אם זה היה קורה מוקדם יותר"

זאת הייתה תקופה מאוד מורכבת עבור דני קרבחאל. ב-30 בספטמבר, בתום יום אימונים סטנדרטי לקראת משחק הליגה מול אספניול, נחתה עליו אבחנת הקרדיולוג שהוא סובל מדלקת בקרום הלב. מאז הוא עבר כמעט חודש של מנוחה מוחלטת, לפרקים גם ‘משעממת’ לדבריו, ורק חיכה כבר לחזור לפעילות. כעת זה קורה. רגע לפני הדרבי בשבת, בו צפוי לשוב ולשחק, התראיין קרבחאל לאתר הספרדי ‘okdiario’ ודיבר על הכל.

קיבלת את האישור הרפואי וחזרת להאתמן. איך התחושות?
התחושות טובות. כמה ימים אחרי שאובחנתי עם הדלקת לא הרגשתי כאבים ולא הייתי חולה. היה לי קשה להבין שאני לא יכול לשחק או להיות בפעילות, כשאני אפילו לא חולה. עכשיו אני מרגיש מאוד טוב. בשבועיים האחרונים עבדתי קשה מאוד כדי להיכנס לכושר, ככה שהתחושות מאוד טובות.המועדון היה מאוד זהיר עם ההתאוששות שלך.
כן, כן. מהרגע הראשון גם המאמן, גם הרופאים, הפיזיותרפיסטים וכולם אמרו לי שאני צריך להיות רגוע. הסבירו שבשביל להתאושש אני צריך קודם כל לנוח, כי אלה בעיות שיכולות להשפיע על העתיד. אז היינו מאוד זהירים וצייתנו להוראות של הרופאים.

איך בעצם הכל התחיל? מה קרה שבגללו הלכת לבדיקות?
זה היה בסוף השבוע של המשחק מול אספניול. הרגשתי די חולה אחרי שחזרנו מדורטמונד. בלילה שבין שישי לשבת גם התחילו לי קצת כאבים בחזה, ובבוקר אמרתי את זה לרופא. הרגשתי סוג של שפעת, אבל התאמנתי בכל זאת. רציתי מאוד לשחק ביום ראשון מול אספניול. לא נתתי לחולי הזה יותר מדי חשיבות, אבל בסוף היום עשיתי בדיקות כדי לשלול כל אפשרות – כמו דלקת בקרום הלב. הקרדיולוג (רופא לב) הגיע, אבחן את הבעיה והשאיר אותי להמשך מעקב כדי לעשות עוד בדיקות.

מה עבר עליך ברגע שבו הבנת מה יש לך?
הקרדיולוג כתב בדו”ח שיש תסמינים של דלקת בקרום הלב, אבל לא היה לי מושג מה זה. רציתי לשחק מול אספניול ולהצטרף אחר כך לנבחרת – אבל המועדון והצוות הרפואי אמרו לי לרדת מזה. בסופו של דבר זה משהו שצריך להתייחס אליו ברצינות ואי אפשר לשחק איתו. זה הגיע בזמן רע, כי פספסתי משחקים ופגרת נבחרות – אבל הדבר החשוב ביותר היה להתאושש ולהרגיש טוב.

בהתחלה פחדת?
כן. פחדתי קצת. כבר דמיינתי שזה משהו הרבה יותר רציני ממה שהיה לי. אפילו התחלתי לחשוב שאולי זה משהו כרוני שיאלץ אותי לפרוש, כמו שהיה אצל שחקנים אחרים. אבל לאורך כל הזמן הרופאים אמרו לי לא לדאוג. הבהירו לי שזה משהו נורמלי שקורה, שאני צריך להיות רגוע, לקחת את התרופות ולנוח – כי אני אתאושש מזה.

 

 

איך נראה היום-יום שלך לאורך התקופה?
שלושת השבועות הראשונים היו הקשים ביותר, כי פשוט לא נתנו לי לעשות כלום. אסור היה לי להגיע לקצב פעימות גבוה, ככה שהייתי צריך לעשות הכל לאט. אם יש לך קרע או מתיחה, אחרי כמה ימים אתה כבר יכול להתחיל לעשות דברים. להתאמן בחדר הכושר וכאלה. אבל פה אי אפשר היה לעשות כלום. הייתי משועמם מאוד והגוף דרש פעילות כלשהי, בייחוד כי אני ספוראטי שרגיל לזה. זה היה קצת רע.

בטח היית צריך להיות מאוד חזק מבחינה מנטלית.
תמיד יש קצת פחד, בגלל שבכל הקשור ללב צריך לתת חשיבות ולהיות זהיר. הייתי צריך להיות רגוע ולהבין שהדבר החשוב ביותר הוא הבריאות שלי.

כשאמרו לך שאתה יכול לחזור, איך זה הרגיש?
הייתי שמח לחזור אפילו מוקדם יותר, אבל בסופו של דבר הגענו ל’פשרה’ שאני אחזור אחרי פגרת הנבחרות הזאת. זה איפשר לי להיכנס לעניינים ולחזור לקצב הדרוש, כדי שאוכל להתמודד עם החודש וחצי הקרובים עד פגרת חג המולד.

הייתה לך תכנית אימונים מיוחדת אצל מאמן הכושר פינטוס?
כן, עבדנו יחד. בהתחלה הרבה בלי הכדור, אימונים חלקיים עם החברים לקבוצה, אימוני ריצה, הרבה חדר כושר. אפשר לומר שזה היה סוג של מיני טרום-עונה.

לאורך התקופה הזאת, המשכת לקבל הרבה אהבה מאנשים. הופתעת ממישהו במיוחד?
אני חייב להודות לכל האנשים שכתבו לי והיו איתי, כי זה גרם לי להרגיש מאוד נתמך. לא הופתעתי ממישהו, אבל זה תמיד משמח לראות שגם אנשים שאתה לא מכיר כותבים לך הודעות חיזוק. ההורים שלי גם תמכו בי מאוד, אמרו לי להישאר רגוע ושאני אצא מזה והכל יהיה בסדר.

מה אמרו לך מהמועדון? זידאן, החברים לקבוצה?
כשיש משהו עם הלב זה תמיד מוזר, אז כולם היו עם קצת חשש. לא ממש פחדו, אבל ידעו שזה משהו אחר וחשוב. כולם הסבירו לי שאני צריך להתאזר בסבלנות ושאני אהיה בסדר.

עכשיו התאוששת. אתה עדיין שומר על זהירות וצריך לעבור ביקורות לקראת הדרבי, או שכבר יכול לשחק?
לא. קיבלתי את האישור לחזור לשחק. אם לא תהיה פתאום בעיה כלשהי, לא צריך לקרות לי כלום.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון