מעל כולם, בלי צל של ספק

כדור הזהב החמישי בקריירה של כריסטיאנו רונאלדו הוא לא יותר מתזכורת: מדובר בשחקן הטוב בעולם. בלי אולי, בלי בערך, בלי הסתייגויות ובלי שותפים למעמד. פשוט מעל כולם, אפילו כשהוא בעשור הרביעי לחייו

כריסטיאנו רונאלדו הוא מעל כל צל של ספק השחקן הטוב בעולם. זאת לא הצהרה סובייקטיבית או טענה חסרת ביסוס. זאת עובדה. כריסטיאנו רונאלדו זכה בכל תואר הצטיינות אפשרי בשנתיים האחרונות: השחקן הטוב באירופה 2015/16, השחקן הטוב באירופה 2016/17, השחקן הטוב בעולם של פיפ”א לשנת 2016, השחקן הטוב בעולם של פיפ”א לשנת 2017, כדור הזהב של ‘פראנס פוטבול’ לשנת 2016, וכעת – כדור הזהב של ‘פראנס פוטבול’ לשנת 2017. מעל כולם, בלי צל של ספק.

שורת התארים הזו לא הגיעה במקרה או אחרי קרב צמוד מול יריב כלשהו. אמנם זה משווק אחרת כדי ליצור סיפור ודרמה, אבל בפועל – במבחן התוצאות וספירת הקולות – כל תואר אישי בשנתיים האחרונות בו זכה כריסטיאנו התקבל אחרי הצבעה חד-משמעית ובפער ענק של עשרות אחוזים לטובתו. מעל כולם, בלי צל של ספק. 

 

כבר חמש עונות ברציפות הוא מסיים כמלך השערים של ליגת האלופות (שיא היסטורי). בטבלת מלך השערים בכל הזמנים של המפעל הוא כבר מזמן פתח פער עצום. על הדרך גם הכניס את עצמו לספרי ההיסטוריה עם שיא הכיבושים בשלב הבתים בכל הזמנים, שיא הכיבושים בשלבי הנוקאאוט בכל הזמנים, שיא שערים בליגת האלופות במהלך שנה קלנדרית (19) ועוד אינספור שיאים – קטנים לצד גדולים – שנשברו וממשיכים להישבר על ידו פעם אחר פעם. שיאים שהוא שבר בעצמו ושובר לעצמו. שיאים שהפכו אותו לבעל הבית בקנה מידה היסטורי של המפעל היוקרתי בעולם. מעל כולם, בלי צל של ספק.

כריסטיאנו רונאלדו הוא דמות שתישאר לנצח בזיכרונם של אוהדי הכדורגל שחיו בתקופתו. אי אפשר להישאר אדישים אליו. או שמתעבים אותו, רואים בו אדם יהיר ושחצן ומתעלמים מערימות השיאים שניפץ ושבר – או שמאוהבים בו, רואים בו אליל מפלצתי ומאבדים את הספירה מרוב אותן ערימות השיאים ששבר וניפץ. כריסטיאנו הוא משהו אחר ממה שהכרנו וידענו. הוא אדיר, הוא כביר – והוא יודע את זה ולא מסתיר את זה לרגע. מעל כולם, בלי צל של ספק.

 

 

כן, נכון. יש גם רבים שטוענים שרונאלדו – על כל שיאיו, הישגיו ושעריו – הוא לא יותר ממכונת יחסי ציבור. הם סופרים לו פנדלים, מחשבים אחוזי דיוק מבעיטות חופשיות, נוצרים כל רגע בו הוא ניצב לבד מול השער – והחטיא. הם ממציאים לו שמות, הם מריצים עליו בדיחות ואם היה אפשר – גם היו מושכים לו בצמות. כי האובססיה לנסות ו’להוכיח’ כמה הוא לא, מראה כמה עמוק בפנים אפילו הם מבינים שכן. שכריסטיאנו רונאלדו הוא רמה אחרת. הוא אגדה שהייתה באמת. הוא מעל כולם. בלי צל של ספק.

גם השנה, בגיל 32, כריסטיאנו רונאלדו עדיין מעל כולם. כן, בלי כל צל של ספק. רואים את זה במספרים שלו, רואים את זה בתארים שלו, רואים את זה בהצלחת הקבוצה והנבחרת שלו. רואים את זה בו. גם כשהוא לוקח את הזמן בחימום המנועים לאורך העונה, וברקע חוטף ביקורות על יכולת ירודה – הוא תמיד חוזר. הוא תמיד מגיע. הוא תמיד מתפוצץ, בדיוק כשצריך אותו. אם זה במחזורי ההכרעה בליגה בדרך לאליפות, אם זה בגביע העולם למועדונים כדי להכניס עוד תואר לארון, אם זה בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות כדי להבטיח שהמסע יימשך – או בגמר הגדול, כשמאות מיליוני זוגות עיניים נשואות אליו. הוא תמיד שם. השחקן הטוב בעולם. מעל כולם. בלי צל של ספק.

 

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון