ראמוס: “צריכים לשנות גישה”. רונאלדו: “הכל בראש”

רדיו 'אונדה סרו' חשף פרטים מתוך הדיון המיוחד שכינס זינדין זידאן בעקבות המצב. הקפטן אמר את המילה האחרונה. כריסטיאנו בלט גם כן. המאמן ביקש מהשחקנים הצעירים לדבר והבהיר: "כולנו יחד באותה הסירה. האשמה היא על כולם וקודם כל עליי"

המקום: חדר ההלבשה במתחם ולדבבאס. הזמן: מיד לאחר האימון המסכם לקראת המשחק מול נומנסיה. זינדין זידאן נכנס ואומר לשחקנים לשבת. הוא מבקש מהם לומר מה הם חושבים על המצב. כולם שותקים, מתביישים, עד שדני קרבחאל שובר את הקרח ומצהיר: “אנחנו נמצאים בתקופה בה אנחנו יכולים לזכות בכל תואר”. כך מתאר העיתונאי הותיק אדו פידאל, שחשף ברדיו ‘אונדה סרו’ את מה שקרה בשיחה בין זידאן לסגל שנערכה בצהרי יום שלישי.

אחרי שקרבחאל אמר את שלו, זידאן ביקש משחקנים נוספים לדבר. הוא פנה ללוקאס ואסקס, מרקו אסנסיו ונאצ’ו פרננדס. כולם דיברו, והובילו לדיון מעודד ותומך. זידאן הבהיר שלא מדובר בשיחת ביקורת ולא בחיפוש אשמים. “כולנו יחד באותה הסירה”, הוא הבהיר. “האשמה היא על כולם – וקודם כל עליי”.כריסטיאנו רונאלדו היה השחקן המעורב ביותר בדיון. בשלב מסוים הוא פנה אל השחקנים הצעירים: “הכל בראש. הכוח נמצא בראש, ואנחנו צריכים להעביר אותו לרגליים. אף אחד לא צריך לאבד מוטיבציה בגלל התוצאות האחרונות”. המילה האחרונה נשמרה לקפטן סרחיו ראמוס, שחזר על אותם מסרים והבהיר: “אנחנו צריכים לשנות את הגישה”.

לאחר השיחה, באיחור של כשעה, יצא זינדין זידאן אל התקשורת וערך את מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת המשחק מול נומנסיה. גם בה, כמו בשיחה עם השחקנים, הוא חזר על המסר – אין שעיר לעזאזל. מחפשים אשמים? הוא הראשון שיספוג את האש. מבחינתו – הגורל הוא משותף. כולם יחד, באותה הסירה – ויחד הם גם יובילו אותה אל חוף מבטחים.

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון