קרוס: “מחכה כבר לפגוש את פסז’. אני אופטימי”

הגרמני של ריאל מדריד בדריכות שיא לקראת משחק העונה ביום רביעי: "יהיה קשה, אבל כך גם היה כשפגשנו את באיירן, אתלטיקו ויובנטוס בעונה שעברה". על התקופה במועדון: "מהיום הראשון הרגשתי מאוד טוב. זה בלי שום ספק המועדון הגדול בעולם"

רגע לפני המשחק הכי גדול של העונה, טוני קרוס פינה זמן כדי להעניק ריאיון נרחב לקראת המשחק מול פסז’ ועל החיים במדריד.

פסז’
“אנחנו נפגוש לא רק את אחת מחוליות ההתקפה הטובות בעולם, אלא נשחק גם מול אחד השוערים הטובים בעולם, ארבעה משחקני ההגנה הטובים בעולם ושלושה משחקני הקישור הטובים בעולם. פסז’ היא קבוצה טובה, קשה – אבל לא רק בזכות החלק הקדמי שלה. ברור שהם טובים מאוד, מהירים ומבקיעים הרבה שערים – אבל אנחנו צריכים להתרכז במשחק שלנו, וכך גם היריבה. כי גם לנו יש שחקני התקפה, קישור, הגנה ושוערים נהדרים. זאת הסיבה שבגללה אנחנו צריכים להתרכז במה שאנחנו עושים, שזה הדבר החשוב ביותר”.אופטימיות
“העונה כמובן שיהיה קשה מול פסז’, אבל כך גם היה בעונה הקודמת כשפגשנו את באיירן מינכן, אתלטיקו מדריד ויובנטוס בגמר. פגשנו את הקבוצות הטובות ביותר וזכינו בתואר פעם נוספת אחרי שזכינו בו שנה לפני כן. אני ממש מחכה למשחקים האלה. הם יהיו קשים כמובן, כי פסז’ קבוצה נהדרת, אבל אני מחכה לזה ממש ואני אופטימי”.

התקופה במועדון
“מהיום הראשון הרגשתי מאוד טוב בריאל מדריד. זה בלי שום ספק המועדון הגדול בעולם והשגנו המון בשנים האחרונות. אני מקווה שנמשיך לעשות דברים דומים גם בעתיד. כל תואר הוא מיוחד, בייחוד הזכייה הראשונה שלי באליפות בעונה שעברה – כי זאת הייתה מטרה שהצבתי לעצמי. כמובן שגם שתי הזכיות הרצופות בליגת האלופות היו מיוחדות, כי זה המפעל שהכי קשה לזכות בו. באירופה יש תמיד המון קבוצות מצוינות שמנסות להשיג את התואר הזה – ואנחנו זכינו בו פעמיים ברצף. זה היה מדהים”.

ליגת האלופות
“כשאתה זוכה בליגת האלופות פעם אחת, זה קשה להישאר במוטיבציה גבוהה. קשה לשמור על הרעב ולהמשיך לזכות בכל תואר – אבל זה היה אפשרי עם הקבוצה הזאת. הייתה לנו מנטליות מדהימה. שמחנו מאוד לזכות בזה פעם אחת, אבל לא הפסקנו לעבוד קשה ולא איבדנו מהמוטיבציה. בדיוק להיפך. עבדנו אפילו קשה יותר כדי להגן על התואר, שזה הדבר שהכי קשה לעשות. זכינו בו והיינו שמחים, אבל שוב – הכדורגל ממשיך ואנחנו חייבים להמשיך לעבוד בתקווה לזכות שוב בעתיד”.

אמונות טפלות
“אין לי ממש מנהגים מיוחדים או אמונות טפלות לפני משחקים. הדבר היחיד הוא שבשבע-שמונה השנים האחרונות אני נשאר עם אותו דגם של נעליים ואני לא מתכוון להחליף כי אני מרגיש איתן מאוד בנוח”.

החיים במדריד
“אני חי כאן כבר שלוש שנים וחצי ונהנה מאוד. אנשים שמכירים אותי יודעים שאני אוהב מזג אוויר חמים וזה משהו שיש כאן. דבר ראשון, אני שמח במועדון ובקבוצה – כי אם זה היה אחרת זה היה קשה יותר. המשפחה שלי גם שמחה מאוד ואני חושב שהילדים שלי נהנים לשחק בחוץ במשך 9-10 חודשים עם שמש זורחת. אני אוהב את מזג האוויר ואת האוכל הספרדי, למרות שאני גם אוהב את האוכל הגרמני”.

תכניות לעתיד
“אחרי שאני אפרוש, אני ארצה לגור בגרמניה בגלל שזאת המדינה שלי, השפה שלי, והשלג שיורד שם יכול להיות מאוד יפה לפעמים. למרות שיכול להיות שאני אשאר עוד קצת בספרד כי אני מרגיש בנוח במדינה, כמו המשפחה שלי. אז למה לא?”.

קרן הצדקה של קרוס
“אני חושב שאני חייב לעשות משהו לעזור ואני רוצה לעזור. יש לי חיים מדהימים, אבל אני יודע שיש המון ילדים עם בעיות ומחלות. כשאני רואה את הילדים שלי, שהם ילדים בריאים, אני מבין שהם הדבר הכי טוב שיש ושקיימים המון הורים שיש להם בעיות עם הילדים שלהם, שלפעמים מאוד חולים. זה תמיד חשוב לראות את הצד השני של החיים, לדעת מה חשוב ולנסות לעזור כמה שאפשר עם קרן הצדקה. זה אמור להיות משהו טבעי ואני מנסה לעשות את המיטב שלי”.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון