צפו: צמד לכריסטיאנו, 1:2 חשוב בחוץ מול אייבר

רונאלדו עשה זאת שוב: שני שערים שלו העניקו לריאל שלוש נקודות יקרות. הפורטוגלי, שהיו כאלה שכבר הספידו לו את הקריירה (בפעם המי-יודע-כמה), הבקיע משחק שביעי ברציפות - רצף ההבקעות הארוך ביותר שלו מאז 2014

אחרי הניצחון הגדול על פסז’ באמצע השבוע, ריאל מדריד חזרה לליגה והתארחה אצל אייבר – אחת הקבוצות המפתיעות של העונה. הקבוצה מחבל הבאסקים נמצאת חזק במאבק על מקום בליגה האירופית בעונה הבאה, וקיוו לנצל את העייפות החלקית של ריאל. הבלאנקוס, מצדם, לא עשו הנחות ועלו בהרכב החזק ביותר ובמערך היהלום הקלאסי.

המשחק נפתח דווקא עם לחץ כבד של אייבר, שבתמיכת הקהל דחפה קדימה וחיפשה שער מהיר. ריאל התקשתה להניע כדור, לא הצליחה להשתלט על הקצב – ונאלצה לסגת אחורנית ולנסות לצאת למתפרצות. לשמחתה, המצבים אליהם הגיעה אייבר לא היו מסוכנים ושערו של קיילור נותר נקי.אייבר הרגישה שאפשרי להשיג ניצחון ראשון בהיסטוריה על ריאל, כשגם האוהדים המקומיים נכנסו לאווירה ולעגו לכריסטיאנו רונאלדו בכל הזדמנות. זו כנראה הייתה הטעות שלהם. בדקה ה-31, כמעט משום מקום, לוקה מודריץ’ חטף כדור במרכז השדה ושלח מסירת עומק אדירה לכיוונו של כריסטיאנו. הפורטוגלי השתלט, דהר קדימה, ניצב לבדו מול השוער – והפציץ פנימה. 1:0 ריאל, כריסטיאנו משתיק את היציעים. זו גם הייתה תוצאת המחצית.

פתיחת המחצית השנייה הייתה זהה לפתיחת המשחק. שוב אייבר לחצה קדימה, שוב ניסתה להגיע למצבים – ובדקה ה-50 גם קיבלה כדור קרן מצד שמאל. הכדור הוגבה, סרחיו ראמוס איבד את השמירה על ראמיס – ובלם אייבר נגח פנימה את השוויון. 1:1.

20 דקות נוספות נתן זינדין זידאן למערך היהלום איתו פתח, עד שבדקה ה-70 ביצע חילוף כפול וחזר למערך 4-4-2 עם שני שחקני כנף – לוקאס ואסקס מצד אחד, גארת’ בייל מצד שני, כריסטיאנו וכרים בנזמה באמצע. שינוי המערך הכניס רוח חיים במשחק האגפים של ריאל, ומשם גם הגיעה ההכרעה.

בדקה ה-84, אחרי מספר ניסיונות משני האגפים, זה סוף סוף הצליח. דני קרבחאל קיבל כדור בצד ימין, בחן את השטח, הוציא כדור חד ומדויק – אותו כריסטיאנו נגח בעוצמה ונעץ ברשת. 1:2 ריאל, עוד צמד לכריסטיאנו – שלוש נקודות שחוזרות עם הקבוצה למדריד.


 

צפו בתקציר:

 


הרכב ריאל מדריד: קיילור נאבאס, דני קרבחאל, רפאל ואראן (נאצ’ו פרננדס/27′), סרחיו ראמוס, מרסלו, קאסמירו, טוני קרוס (כרים בנזמה/71′), לוקה מודריץ’, איסקו (לוקאס ואסקס/71′), גארת’ בייל, כריסטיאנו רונאלדו
הרכב אייבר: דמיטרוביץ’, קאפה, ארבייה, ראמיס (אוליביירה/66′), קוטה, אסקאלאנטה (דיופ/85′), גרסיה, לאון, ג’ורדן, אינוי (צ’ארלס/86′), קיקה

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון