היום בו נולד הסוכן

ה-25 באפריל 2012 היה ערב טראומטי עבור סרחיו ראמוס, ששלח פנדל מכריע ליציע - וחתם את שמו על הדחתה של ריאל מדריד מול באיירן מינכן בחצי גמר ליגת האלופות. הערב (21:45), בדיוק שש שנים אחרי, מול אותה היריבה ובאותו המעמד, סרחיו מגיע בליווי הצלקת מאותו ערב בו הפך לרגע ל'לוזר', אבל גדל להיות הכי ווינר שאפשר

אינספור מכות ספג סרחיו ראמוס במהלך הקריירה. לאורך השנים הוא צבר לעצמו לא מעט צלקות – חלקן מגרדות יותר, חלקן פחות. מחלק מהן הוא כבר הספיק לשכוח, אחרות מכוסות היטב בקעקועים. אבל יש צלקת אחת שקשה להעלים ותלווה אותו כל חייו – הצלקת של ה-25 באפריל 2012.

סנטיאגו ברנבאו, גומלין חצי גמר ליגת האלופות מול באיירן מינכן. צמד של כריסטיאנו רונאלדו מוחק עבור ריאל פיגור 2:1 מהמשחק הראשון בגרמניה. פנדל של אריין רובן כופה הארכה – שם לא מושגת הכרעה, ושתי הקבוצות ניגשות לדו-קרב מהנקודה הלבנה.אלאבה וגומז מבקיעים את שני הפנדלים הראשונים של באיירן, כריסטיאנו וקאקה נהדפים על ידי נוייר. טוני קרוס, אז עוד במדי הגרמנים, נבלם על ידי קסיאס – ואיפשר לצ’אבי אלונסו לצמק ל-1:2 בקרב הפנדלים. פיליפ להאם ניגש לבעוט את הכדור הרביעי של באיירן – ונהדף גם כן. ריאל קמה מהקרשים ויכולה להשוות. הברנבאו בטירוף. סרחיו ראמוס ניגש לבעוט, נעמד מול נוייר, יוצא לדרך – ושולח כדור ליציע וחץ שחותך את הלב. בסטיאן שווינשטייגר, שבעט אחריו עבור באיירן, הכניע את איקר וסגר סיפור. ריאל הולכת הביתה.

מאז אותו ערב בברנבאו, דבקה בסרחיו ראמוס תווית ה’לוזר’. האיש שברגע האמת נחנק וכשל בתפקידו. אינספור דאחקות נעשו על חשבונו וחתמו את שמו על ההדחה של הבלאנקוס. למרות שכלפי חוץ הוא הודה שכבר שם את האירוע הזה מאחוריו, היה ברור שהצלקת הזאת לא הולכת לשום מקום. שנתיים לאחר מכן, הוא גם נאלץ להתמודד איתה.

 

 

הלידה מחדש
סרחיו לא היה צריך לחכות הרבה זמן עד שפגש שוב את באיירן – וזה שוב קרה בשלב חצי הגמר, בעונת 2013/14. הפעם, בניגוד למפגש הטראומטי שנתיים קודם, הגומלין היה דווקא בגרמניה. יתרון 0:1 מהמשחק הראשון בברנבאו איים שלא להספיק לבלאנקוס מול אלופת אירופה המכהנת, בביתה שלה, עם פפ גווארדיולה על הקווים. ואז הגיעה ההתעלות. תרתי משמע.

בזמן שבאיירן התרכזה באיומים של כריסטיאנו רונאלדו, כרים בנזמה או שחקן הרכש החדש גארת’ בייל – סרחיו ראמוס נשכח מאחור. כן, אותו הלוזר שעל שמו חתומה ההדחה ההיא. ואף אחד, גם לא בחלומות הדמיוניים ביותר, לא היה מוכן לקראת מה שיגיע. בטח שלא סרחיו ראמוס, שבתוך 4 דקות התעלה על הגנת באיירן, הכניע פעמיים את מנואל נוייר הענק – וסגר את חצי הגמר. ככה. פשוט. ראמוס, הבלם, הלוזר, מבקיע פעמיים. בחצי גמר ליגת האלופות. מול נוייר, כן? מול אלופת אירופה המכהנת. בביתה שלה. בגומלין. תוך 4 דקות (!), וסוגר מעשית את הסיפור.

אין אוהד ריאל שלא חרט בזיכרונו את רצף המספרים ’92:48′, הדקה בה הבקיע סרחיו את שער השוויון מול אתלטיקו בגמר ליגת האלופות בליסבון – והפכה אותו לאגדה. רבים נוטים לראות באותו השער את תחילת דרכו של סרחיו כ’סוכן למשימות מיוחדות’. אבל דווקא אותו צמד לא-נורמלי מול באיירן, אותה סגירת מעגל אישית וקבוצתית מול הגרמנים – דווקא אצלם בבית – היו אלה ששינו את מסלול חייו של סרחיו ראמוס, ובהמשך גם את ההיסטוריה של ריאל מדריד כולה.

 

 

למי קראתם לוזר?
הערב (21:45) יחזור סרחיו ראמוס לאליאנץ ארנה, שוב במעמד חצי הגמר – ובדיוק שש שנים מאז אותו 25 באפריל 2012. בדיוק שש שנים מאז אותו ערב נורא, שמרח את תמונתו על שערי העיתונים עם כינוי ה’לוזר’. בדיוק שש שנים, וכל כך הרבה השתנה.

בזמן שחלף מאז, סרחיו כבר סגר את החשבון עם באיירן. אבל יותר מזה, הוא גם השכיח לחלוטין את תווית ה’לוזר’ שהודבקה לו. למעשה, סרחיו ראמוס של ה-25 באפריל 2018 הוא ההיפך הגמור לסרחיו ראמוס של ה-25 באפריל 2012. סרחיו של היום הוא כנראה הווינר הכי גדול שידע המשחק – או לפחות אחד מהגדולים. הוא איש המאני-טיים. הוא איום בפני עצמו. הוא מנהיג, הוא קפטן, הוא מוביל. הוא אגדה מהלכת.

בשש השנים שעברו, סרחיו ראמוס זכה בשלושה גביעי אירופה והפך לקפטן הראשון בהיסטוריה שמניף שני גביעי אלופות רצופים שנה אחר שנה. הצלקת מאותו ערב של ה-25 באפריל 2012 תישאר איתו לנצח, גם היום. אבל בניגוד לשנים קודמות, הערב הצלקת הזו לא תהיה מעמסה, אלא תלווה אותו כמזכרת. מזכרת מימים אחרים, רחוקים-רחוקים, שונים בתכלית מהימים האלה. מזכרת מהתקופה בה הדביקו לו כישלונות. מזכרת מתקופה בה לא חזו לו גדולות. מזכרת מהרגע שבו נולד בתוכו הסוכן. והערב, יש לו משימה מיוחדת נוספת.

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון