הולכים אל הלא נודע

המאמן הבא, שיצטרך לאחד את חדר ההלבשה ▪ מדיניות הרכש, שעשויה לחזור לימי ההשתוללות בשוק ההעברות ▪ וההחלטה האם השינוי על הקווים יוביל גם למהפכה על הדשא ▪ זינדין זידאן השאיר אחריו לא מעט סימני שאלה, ובריאל יצטרכו למצוא להם תשובות

ריאל מדריד עדיין מתקשה להתאושש מהמכה שנפלה עליה בצהרי יום חמישי. עזיבתו של זינדין זידאן מציבה את המועדון בצומת דרכים, והתהייה היא לאן הולכים מכאן – כשיש שלוש נקודות עיקריות שיצטרכו לתת עליהן את הדעת.

נעליים ענקיות
זינדין זידאן הוא אולי לא שם ענק במונחים טקטיים, אבל השאיר אחריו חתיכת מורשת. דווקא בגלל שלא הגיע עם פילוסופיה מתיימרת, זיזו הבליט בתפקודו את הצד שאופייני לו – ניהול חדר ההלבשה, היחסים הבין-אישיים. הוא הפך למנהל, ליועץ, לחבר. שחקנים נתנו את כל כולם למענו. למעשה, זינדין זידאן שינה לחלוטין את תפקיד המאמן בריאל מדריד. ודאי ביחס לקבוצה הנוכחית.מי שלא ימלא את מקומו, יצטרך לעמוד ברף שהציב זיזו. גאונות טקטית, שאולי הייתה מספיקה בעבר, כבר לא בהכרח תספיק כעת. כל מי שקשור בריאל מדריד – מההנהלה, דרך השחקנים ועד אחרון האוהדים – יצפה שהאדם שיעמוד בראש המערכת המקצועית יידע גם לאחד סביבו את חדר ההלבשה. כאילו שהאתגר של אימון ריאל מדריד בשיא תקופה כל כך מוצלחת לא מספיק בפני עצמו…

מדיניות הרכש
מעבר למאמן, זינדין זידאן גם היה שומר הסף של מדיניות הרכש החדשה של ריאל מדריד. זיזו היה זה ששמר על שפיות ואיזון, בשוק העברות שהופך מטורלל ככל שעובר הזמן. הוא לא האמין בהנחתה של כוכבי-על, כדי לא לפגוע במרקם החברתי של חדר ההלבשה. הוא לא האמין בתשלום סכומי עתק על כוכבי ההווה, כדי לא לפגוע בכוכבי העתיד.

זידאן חשב ארבעה צעדים קדימה. הוא הצעיר את הסגל, נתן הזדמנויות לשחקנים ובנה את הדור הבא של ריאל מדריד. הוא היה זה שתקע את אצבעו בסכר ומנע ממנו להתפרץ. כעת, אחרי שהוא עוזב, יהיה זה מבחן ענק לריאל. האם להמשיך במורשת שהשאיר זיזו – או לחזור להרגלים הישנים ולשוב ולהשתולל בחלון ההעברות.

סוף זידאן או סוף עידן?
סימן השאלה הגדול ביותר כעת הוא מה יהיה על הקבוצה הנוכחית. קשה להאמין שעזיבתו של זידאן תגרום לשחקנים כלשהם לקום וללכת (אם כבר, אז בספרד מדברים על מקרה הפוך – כשגארת’ בייל מסיר דאגה מלבו ולא יבקש לעזוב). למרות זאת, די ברור שתהיה תקופה מוזרה בברנבאו.

ריאל מגיעה לצומת דרכים, בתקופה בה שחקנים רבים נמצאים על התפר שבין שיא הקריירה – לירידה ביכולת. המאמן הבא יצטרך להחליט האם הוא ממשיך לתת לקבוצה הנוכחית קרדיט בלי לשנות יותר מדי, או מתחיל לבנות קבוצה חדשה שמבליטה שחקנים אחרים וצופה אל העתיד.

השאלה העיקרית תהיה האם וכמה שחקני רכש יגיעו, ועל חשבון מי זה יהיה. האם השלישייה של קאסמירו-קרוס-מודריץ’ תמשיך כמו שהיא, או יערכו בה שינויים? האם איסקו יקבל את המושכות, כמו שהוא עתיד לקבל בנבחרת? האם אסנסיו יזכה לשדרוג במעמד? ומה יהיה על שלישיית ה-BBC, שנדמה שלא פורקה עדיין רק בגלל זידאן?

 

לא מעט סימני שאלה הותיר אחריו זיזו, ובריאל כבר לא יכולים לחכות שיגיעו כמה סימני קריאה. בינתיים, ממשיכים קדימה – אל הלא נודע.

 

1
הגב

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
דוד Recent comment authors
  Subscribe  
החדש ביותר הישן ביותר הפופולרי ביותר
מעקב אחרי דיון
דוד
אורח
דוד

הצעה שלי: למנות את ארסן ונגר למאמן ואת גוטי לעוזרו.
ריאל צריכה ויכולה לשחק כדורגל יפה בהרבה מזה שהציגה העונה. עם סגל טכני ומהיר ועם שחקני הגנה טובים בהרבה מאלה שהיו לו בארסנל, ונגר יכול להביא את ריאל מדריד לשיאים חדשים. השקט והניסיון שלו גם יתרמו המון.