חבטת פתיחה: ריאל הפסידה 4:2 בדרבי בסופרקאפ

הבלאנקוס פתחו את העונה החדשה עם מפגש מול אתלטיקו, בקרב על התואר האירופי הראשון - וספגו מכה מורלית. שערים של בנזמה וראמוס לא הועילו, כשטעויות רבות בהגנה איפשרו ליריבה העירונית להכריע את המשחק ולזכות בגביע

לא ככה רצתה ריאל מדריד לפתוח את עונת 2018/19 ועידן ז’ולן לופטגי. הבלאנקוס הגיעו לסופרקאפ האירופי בהרכב יחסית חזק, שלטו בקצב – אך נכנעו לאתלטיקו בעקבות טעויות רבות בהגנה, ואיבדו את התואר הראשון של העונה.

כבר בהתקפה הראשונה של אתלטיקו, היא הצליחה לבלבל את ריאל ולהכות. כדור ארוך נשלח לכיוונו של דייגו קוסטה, שבנגיחה אחת עקף את סרחיו ראמוס ורפאל ואראן – והפגיז כדור שהכניע את נאבאס ונכנס לרשת. 1:0 אתלטיקו כבר בדקה הראשונה.מאותו הרגע, ריאל התעוררה. היא השתלטה על הכדור, שלטה בקצב המשחק והציגה יכולת גבוהה לאורך דקות ארוכות. בדקה ה-26 היא גם קיבלה את שכרה על העבודה הקשה, כשבייל פרץ באגף ימין והגביה לרחבה – שם חיכה בנזמה כדי לנגוח את השוויון פנימה. שוויון 1:1.

המחצית השנייה נפתחה כמו שהראשונה הסתיימה. ריאל המשיכה לדחוף קדימה, ובדקה ה-63 זכתה בכדור עונשין מ-11 מטרים אחרי נגיעת יד ברחבה של חואנפראן. הקפטן סרחיו ראמוס ניגש לבעוט – והכניע את אובלק. מהפך לריאל, 2:1.

באופן תמוה, זו פחות או יותר הייתה הנקודה בה המשחק התהפך. 10 דקות לסיום דייגו קוסטה ניצל טעות בהגנה כדי להשוות ל-2:2 וכפה הארכה, אליה אתלטיקו הגיעה בשיא הכוח. שתי טעויות הגנתיות נוספות של ריאל העניקו לקולצ’ונרוס שני שערים קלים, ועוד לפני ההפסקה בהארכה לוח התוצאות הציג יתרון 2:4 לאתלטיקו – ממנו ריאל כבר לא חזרה.

הרכב ריאל מדריד: קיילור נאבאס, דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, מרסלו, קאסמירו (דני סבאיוס/76′), טוני קרוס (בורחה מיוראל/101′), איסקו (לוקאס ואקס/82′), מרקו אסנסיו (לוקה מודריץ’/57′), כרים בנזמה, גארת’ בייל
הרכב אתלטיקו מדריד: אובלק, חואנפראן, גודין, סאביץ’, לוקאס, רודרי (ויטולו/71′), סאול, קוקה, למאר (תומאס/90′), גריזמן (קוראה/57′), קוסטה (חימנס/107′)

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון