ויניסיוס, סגל מבטיח ומאמן לחוץ: קסטיליה פותחת עונה

אחרי שנתיים מאכזבות, עונת 2018/19 בקבוצת המשנה של ריאל מדריד יוצאת לדרך עם תקוות מחודשות. סנטיאגו סולארי יקבל צ’אנס אחרון על הקווים, וינסה להוביל את הבלאנקוס הצעירים למאבקי העלייה לליגה השנייה. עם היהלום הברזילאי, כישרונות שמסומנים לקבוצה הבוגרת, רכש נקודתי וחיזוק מהנוער – זה גם עשוי להצליח

שבוע אחרי שהקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד פתחה את עונת 2018/19, הגיע תורה של קבוצת המשנה קסטיליה לעשות זאת. בסיום עונה מטלטלת, הסגל עבר מתיחת פנים עם חיזוקים מהנוער ורכש ממוקד שהצטרף. על התזמורת ינצח שוב סנטיאגו סולארי, כשאכזבה נוספת פשוט לא באה בחשבון. אה, ויש גם ויניסיוס ג’וניור אחד שמצית את הדמיון. רגע לפני שיוצאים לדרך, סקירת הסגל של ריאל מדריד קסטיליה.

 


שוערים


נשארו: חאבי בלמאן
מתנדנד: לוקה זידאן
הצטרפו: מוחא ראמוס (נוער), דייגו אלטובה (נוער)בעונה שעברה הוקפץ חאבי בלמאן מקבוצת הנוער כדי להיות גיבוי ללוקה זידאן. אלא שפציעה קשה בכתפו של הצרפתי הפכה את בלמאן לשוער הבכיר של קסטיליה, והספרדי בן ה-19 תפס את ההזדמנות בשתי ידיים (תרתי משמע). ב-11 מ-26 משחקים הוא שמר על רשת נקייה, והעניק הרבה ביטחון לחוליית ההגנה.

העונה ימתין בלמאן לבשורות מכיוונו של לוקה זידאן, שבתחילה היה נראה שייצא בהשאלה – אך משלא מצא קבוצה עשוי להמשיך בקסטיליה. במידה ויעזוב, בלמאן יהיה השוער הבכיר גם בהגדרה. במידה ולא, יחלוק איתו את הדקות. מוחא ראמוס המרשים ודייגו אלטובה הצעיר יעניקו גיבוי מקבוצת הנוער.

 

חאבי בלמאן. הפעם יהיה השוער הבכיר גם בהגדרה?

 


הגנה


נשארו: חאבי סאנצ’ס, חאיימה סאנצ’ס, מאנו הרננדו, אלכס מרטין
מתנדנד: סרחיו רגילון
עזבו: אלברו טחרו (השאלה לאלבסטה), חוסה לאון (ראיו וייקאנו)
הצטרפו: סרחיו לופס (נוער), אדריאן דה לה פואנטה (נוער), פראן גרסיה (נוער), גורקה סבארטה (נוער), דני פרננדס (סיום השאלה לפואנלברדה)

החולייה העמוסה ביותר בקסטיליה היא דווקא זו של החלק האחורי. לא פחות מעשרה שחקני הגנה יש לקבוצה, חלקם שמות מבטיחים ו’מנוסים’ – וחלקם כאלה שהוקפצו העונה מקבוצת הנוער. השם הבולט הוא דווקא זה שעזב, אלברו טחרו, שאחרי עונה בה שולב גם ברוטציה של סגל הקבוצה הבוגרת – יצא בהשאלה כדי לצבור ניסיון נוסף.

בהיעדרו של טחרו, יתפסו פיקוד על ההגנה שמות שכדאי להכיר – ובראשם כנראה סרחיו רגילון. למה כנראה? כי המגן השמאלי בן ה-21, שלקח חלק במחנה האימונים של הסגל הבכיר, הרשים מאוד את הצוות המקצועי ועשוי להשתלב לאורך העונה כגיבוי למרסלו. האם זה יהיה גיבוי תמידי או שילוב לצד הישארות בקסטיליה? נצטרך לחכות ולראות.

חאבי סאנצ’ס – שקיבל דקות רבות במשחקי ההכנה תחת ז’ולן לופטגי, ומאנו הרננדו – שסומן בעונה שעברה על ידי זינדין זידאן, הם שמות נוספים שכדאי לעקוב אחריהם העונה בחולייה ההגנתית של קסטיליה.

 

סרחיו רגילון במדי הקבוצה הבוגרת. עדיין מתנדנד

 


קישור


נשארו: חאומה גראו, חאיימה סאואנה, אלברו פידלגו, פראנצ’ו, ססאר גלאברט
עזבו: אדריאן מאנסה (לאונסה), אוסקר רודריגס (השאלה ללגאנס), ארתורו מולינה (השאלה לאתלטיקו לבאנטה), טנה (שוחרר)
הצטרפו: איוב אבו (חטאפה), מרטין קלדרון (נוער), אוגוסטו גלבאן (נוער)

כמו בחוליית ההגנה, גם בקישור עזב את קסטיליה שחקן משמעותי בדמותו של אוסקר רודריגס הנהדר. הקשר ההתקפי בן ה-20 היה שותף ל-11 שערים בעונה שעברה (6 כיבושים, 5 בישולים) והיה שחקן חשוב מאוד במערך של סנטיאגו סולארי. העונה הוא יצא בהשאלה ללגאנס, כדי לצבור ניסיון בליגה הבכירה.

בהיעדרו של אוסקר, קסטיליה מקווה לראות התעלות של שחקנים אחרים בחוליית הקישור – ובראשם השם החם איוב אבו. המרוקאי בן ה-20 הוא תוצר האקדמיה של ברצלונה, ונאלץ לעזוב אותה בגלל עבירות על חוקי פיפ”א מצד הקטלאנים. בעונה שעברה שיחק במדי מחאדאונדה ועזב בקיץ לחטאפה, שתכננה לשלב אותו בקבוצת המילואים שלה – אך כעבור חודש אחד בלבד הגיעה להסכם עם ריאל על העברתו של הכישרון לקסטיליה.

גם אוגוסטו גלבאן, שהגיע לפני שנה לקבוצת הנוער ישירות מברזיל, הוא שם שמצפים לו גדולות במדי הבלאנקוס ויהיה מעניין לעקוב אחריו. חאומה גראו הנהדר, פראנצ’ו המוכשר וססאר גלאברט שהתאושש מפציעה קשה ימשיכו גם העונה בקבוצתו של סולארי.

 

איוב אבו. מהאקדמיה של ברצלונה – לאקדמיה של אלופת אירופה

 


התקפה


נשארו: דני גומס, כריסטו גונזלס
עזבו: ויקטור קמפוסאנו (אספניול ב’), לואיסמי קסאדה (השאלה לקורדובה)
הצטרפו: ויניסיוס ג’וניור (פלמנגו), חורחה דה-פרוטוס (ראיו מחאדאונדה), אלברטו פרננדס (נוער)

החוליה הקדמית הייתה למעשה הראשונה שקסטיליה חיזקה, כשצירפה את דה-פרוטוס ממחאדאונדה (בדיוק כמו איוב). הוא הבקיע במדיה בעונה שעברה 9 שערים ב-34 משחקים ועזר לה לרשום הישג היסטורי – עלייה לליגת המשנה לראשונה בתולדותיה. בקסטיליה מקווים מאוד שהוא יוכל לסייע גם להם באותה המשימה בדיוק.

דה-פרוטוס יכול לשחק בכל עמדה בחלק הקדמי, אבל בעיקר כשחקן כנף. בחוד ההתקפה ימשיך החלוץ הנהדר דני גומס, שבמהלך הקיץ אף האריך חוזה עד 2022 והבטיח את עתידו במועדון. יסייע לו כריסטו גונזלס, שאמנם מתפקד לעתים כקשר התקפי – אבל גם יכול לשחק בעמדה קדמית יותר (ובעונה שעברה אף היה המבקיע העיקרי של הקבוצה, עם 11 שערים ב-35 משחקים).

אה, כן. ויש עוד שם אחד. אולי שמעתם עליו כבר פעם… ויניסיוס ג’וניור. היהלום הברזילאי, שהצטרף למועדון אחרי שחגג את יום הולדתו ה-18 בקיץ, יתאמן רוב הזמן עם הקבוצה הבוגרת – אבל יהיה חלק מהסגל של סולארי לאורך העונה. כלומר, כל עוד ז’ולן לופטגי לא יזמן אותו. ויניסיוס יקווה לפרוח בליגה השלישית של ספרד, להוביל את ההתקפה של קסטיליה – ולהוכיח שיש לו מקום בסגל הבכיר של ריאל מדריד. לפחות בגזרה שלו צפויה עונה מרתקת.

 

צפויה איתו עונה מרתקת. ויניסיוס ג’וניור

 


מאמן


אחרי שתי עונות מאכזבות מאוד, כולל מרחק נגיעה מקרבות הישרדות בעונה שעברה, במתחם ולדבבאס היו משוכנעים שסנטיאגו סולארי יסיים את דרכו כמאמן קסטיליה – ואולי גם בכלל באקדמיה של ריאל. גוטי, שהצליח מאוד עם קבוצת הנוער (אותה ירש מסולארי), סומן כיורשו. בסופו של דבר, סולארי נשאר בתפקידו, גוטי עזב לבשיקטאש – וקסטיליה נמנעה מהחלפת מאמן רביעי בארבע שנים.

אלא שעם האמון המחודש מראשי המועדון, מגיעה גם אחריות גדולה לפתחו של סולארי: קסטיליה חייבת להתעלות על עצמה אחרי השנתיים הקשות, ולחזור להיות קבוצה שנאבקת על חזרה לליגת המשנה בספרד – לראשונה מאז ירדה בסיום עונת 2013/14. כשברקע הביקורות האכזריות מהעונה שעברה, וכשהוא יודע שבחוזה האימון שלו נותרה רק עוד עונה אחת – סולארי יצטרך להתמודד עם לחץ לא פשוט. כן, אפילו כשמדובר בקבוצת משנה בליגה השלישית.

 

כל משחקיה של ריאל מדריד קסטיליה מועברים בשידור ישיר באתר הרשמי של המועדון. את העונה תפתח הקבוצה במשחק בית מול לאס פאלמס אתלטיקו (ראשון, 13:00). שיהיה בהצלחה, ואמוס קסטיליה!

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון