סיכום החלון: בלי כוכבים, אבל עם מחשבה לעתיד

בניגוד לציפיות אחרי מכירת כריסטיאנו, ריאל מדריד שמרה בקיץ על מדיניות הרכש המאופקת והאמון בכישרונות הצעירים ושחקני הבית. רגע אחרי נעילת הסגל (לפחות עד ינואר), גיליון הציונים להתנהלות של הבלאנקוס בשוק ההעברות

ניימאר ינחת, מודריץ’ יעזוב, מבאפה יוחתם, מרסלו ינטוש, לבנדובסקי יוצג, בנזמה יעבור, אדן הזארד יחבור – ועכשיו זה נגמר. אחרי אינסוף שמועות ודיווחים מכל הסוגים והמינים, חלון ההעברות של קיץ 2018 נסגר סופית ונעל את רשימת שחקני ריאל מדריד לעונה הקרובה. טוב, לפחות עד חודש ינואר.

רגע אחרי סגירת החלון, זה הזמן לסקור את הביצועים של ריאל מדריד בשוק ההעברות לאורך הקיץ. העזיבות, ההחתמות, ההחלטות והבחירות. או במילים אחרות: גיליון הציונים להתנהלות בחלון ההעברות. 


שוערים


הצטרפו: טיבו קורטואה (צ’לסי, 35 מיליון יורו), אנדריי לונין (זוריה לגנסק, 8.5 מיליון יורו)
עזבו: אנדריי לונין (לגאנס, השאלה)

אחרי פאשלת הפקס עם דויד דה-חאה ומסמוס הרכש של קפה מבילבאו, ריאל מדריד חיפשה דרכים אחרות לחזק את העמדה שבין הקורות – אולי העמדה האחרונה שבאמת זקוקה לחיזוק. אלא שמאז עזיבת איקר קסיאס לפני שלוש שנים, הבלאנקוס מרגישים שמשהו חסר. קיילור נאבאס שוער נהדר (רק השבוע נבחר לשוער העונה באירופה), אבל התחושה היא שהמועדון צריך יותר מזה. לכן כבר בתחילת הקיץ הודיעה ריאל על רכישתו של אחד השוערים המבטיחים בעולם, אנדריי לונין בן ה-19, כהשקעה לעתיד. כמה שבועות מאוחר יותר נפתחה הזדמנות שריאל פשוט לא הייתה יכולה לפספס – רכישתו של טיבו קורטואה, השוער המצטיין של המונדיאל, במחיר מציאה של 35 מיליון יורו. הבלגי בן ה-26 התגעגע לילדיו שגרים במדריד, קבוצתו צ’לסי הבינה שעם עונה אחרונה לחוזה היא לא מתכוונת להסתבך – וריאל ניצלה היטב את האפשרות כדי להנחית שוער נהדר במחיר נהדר אפילו יותר.

ציון התנהלות: 9. לא העמדה שזקוקה לחיזוק, מה גם שכעת נוצר כאב ראש נוסף ללופטגי. מצד שני, להחזיק בסגל את השוער המצטיין מטעם פיפ”א והשוער המצטיין מטעם אופ”א – זו חתיכת פריווילגיה. כשזה נעשה במחיר כל כך נמוך ביחס לשוק – זה ראוי לצל”ש.

 

 


הגנה


הצטרפו: אלברו אודריוסולה (סוסיאדד, 30 מיליון יורו), סרחיו רגילון (הוקפץ מקסטיליה)
עזבו: פיליפ לינהארט (פרייבורג, 2 מיליון יורו), תיאו הרננדס (סוסיאדד, השאלה), אשרף חכימי (דורטמונד, השאלה), פאביו קונטראו (שוחרר)

אם בעמדת השוער ריאל ביצעה רכש שעשוי להשפיע על ההרכב, בהגנה השינויים הם של שחקני הגיבוי. הצעירים תיאו ואשרף יצאו לצבור דקות במקום אחר, בעוד המושאלים לינהארט וקונטראו עזבו את המועדון. במקומם הוקפץ המגן השמאלי המוכשר סרחיו רגילון מקסטיליה (שהרשים מאוד במשחקי ההכנה), ובמקביל הונחת מי שמשמש כגיבוי לקרבחאל בנבחרת – אלברו אודריוסולה, אחד המגנים הימניים הטובים ביותר בליגה הספרדית. השאלה היא, כמובן, איך הוא יסתדר עם מיעוט הדקות (בוודאי ביחס למה שהתרגל אליו כשחקן הרכב בסוסיאדד).

במקביל, למרות אינספור דיווחים ושמועות, ריאל לא התחזקה בבלם נוסף – ולפחות בחודש הראשון של העונה משחקת גם עם בלם אחד פחות. כן, ככה זה כשחסוס ואייחו ממשיך לבלות במרפאה יותר מאשר על כר הדשא. הבלם הספרדי הצעיר אמנם בעל פוטנציאל עצום, אבל גם עם רשימת פציעות ארוכה ומדאיגה. במדריד רצו למצוא לכך פיתרון ולהנחית בלם גיבוי במקומו, אבל בסופו של דבר נשארו עם מה שיש.

ציון התנהלות: 7. אודריוסולה הוא בהחלט בינגו, גם לעתיד אבל בעיקר להווה. קרבחאל יהיה הראשון שיהנה מזה, כשיקבל הרבה יותר מנוחה. עם זאת, מטרידה מאוד העובדה שלריאל אין בלם נוסף לגיבוי במקרה של מכת פציעות. ועם כל הכבוד לכוחות העל של נאצ’ו, הוא יכול להחליף רק שחקן אחד בכל זמן נתון.

 

 


קישור


הצטרפו: פדריקו ואלוורדה (הוקפץ מקסטיליה), עומר מסקארל (פרנקפורט, 4 מיליון יורו), לוקאס טורו (אוססונה, 1.75 מיליון יורו)
עזבו: עומר מסקארל (שאלקה, 10 מיליון יורו), לוקאס טורו (פרנקפורט, 3.5 מיליון יורו), מתיאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, השאלה)

החוליה בה ריאל ביצעה את השינויים הקטנים ביותר, כשרוב השחקנים נשארו במקומם – למרות שהמועדון קיבל לא מעט הצעות על רבים מהם. קובאצ’יץ’ היה היחיד שהתעקש לעזוב, לאור המיעוט בדקות תחת זידאן – ויצא לעונת השאלה באנגליה. ואלוורדה הסופר-מוכשר, שהושאל בעונה שעברה לדפורטיבו, נכנס לסגל במקומו ויקווה להציג את האיכויות שלו בהזדמנויות שיקבל לאורך העונה.

ציון התנהלות: 8. העובדה שרוב השחקנים נשארו, כולל חבר’ה צעירים כמו סבאיוס ויורנטה שבקלות היו יכולים לדרוש לעזוב (ובצדק מבחינתם), היא בהחלט צל”ש למועדון. עזיבתו של קובאצ’יץ’ קצת מקלקלת את החגיגה ומחלישה במעט את הכוח שהיה ללופטגי מהספסל.

 

 


התקפה


הצטרפו: מריאנו דיאס (ליון, 21.5 מיליון יורו), ויניסיוס ג’וניור (פלמנגו, סיום השאלה), מרטין אודגור (הירנביין, סיום השאלה), ראול דה-טומאס (הוקפץ מקסטיליה)
עזבו: כריסטיאנו רונאלדו (יובנטוס, 117 מיליון יורו), ראול דה-טומאס (ראיו וייקאנו, השאלה), מרטין אודגור (ויטסה, השאלה), בורחה מיוראל (לבאנטה, השאלה)

עם כל הכבוד ליתר העמדות, זו החוליה שעברה את הטלטלה הגדולה ביותר בריאל מדריד – ובפער ענק. עזיבתו של השחקן הטוב בעולם הותירה חור גדול, בעיקר במכסת השערים האדירה שהוא העניק בדרך קבע. אם מצרפים לכך את חוסר היציבות של כרים בנזמה, הפציעות התכופות של גארת’ בייל והיעדר מספרים מצד מרקו אסנסיו – מקבלים נורת אזהרה בוהקת. כל הקיץ היו משוכנעים בספרד שריאל לא תישאר ללא תחליף ראוי ותנחית סופרסטאר ברמה עולמית – כשהשמות ניימאר ומבאפה חזרו על עצמם שוב ושוב. אלא שבמציאות, הבלאנקוס הסתפקו בהחזרת מריאנו דיאס וישלבו את ויניסיוס לצד משחקיו בקסטיליה. השניים בהחלט שחקנים נהדרים, ולפחות לגבי מריאנו אפשר להיות בטוחים שהוא יספק מספרים יפים – אבל האם זו התשובה הטובה ביותר שריאל יכולה הייתה לתת לעזיבת הסקורר מספר 1 שלה? ימים יגידו.

ציון התנהלות: 6. על הנייר, לריאל יש מספיק כלים התקפיים כדי להצליח העונה – כשלכולם, בלי יוצא מן הכלל, יש מה להוכיח. אלא שבמבחן השטח, כבר שנתיים שהצורך בחיזוק התקפי זועק לשמיים – והטלת המשימה על ויניסיוס, אסנסיו ומריאנו היא חתיכת הימור. אם זה יצליח – הישג מדהים. אם זה ייכשל – זו תהיה התרסקות כואבת במיוחד.

 

 


ציון סופי


הוצאות: 100.75 מיליון יורו
הכנסות: 132.5 מיליון יורו
מאזן בסגירת השוק: 31.75+ מיליון יורו

אחרי הטלטלה שעבר המועדון בקיץ, עם עזיבת אדריכלי ההצלחה זינדין זידאן וכריסטיאנו רונאלדו – התקבלה ההחלטה העקרונית לא לטלטל את הספינה עוד יותר. רוב הסגל נשאר במקומו, עם חיזוקים נקודתיים של בעיקר כישרונות צעירים ושחקני בית. כלומר, המשך ישיר למדיניות הרכש של ריאל מדריד מהשנים האחרונות. ההשקעות הבומבסטיות בגלאקטיקוס נשארו בעבר, ובמדריד ממשיכים להסתמך על ההווה ולהסתכל אל העתיד. כבר שנים שהמדיניות הזו סופגת ביקורות, אבל בסיומה של כל עונה היא מוציאה לכיכר סיבלס מאות אלפי אוהדים לבנים שחוגגים זכיות בתארים. האם זה גם מה שיקרה הפעם? ייתכן. במקרה הכי גרוע, תמיד אפשר לחזור להרגלי העבר ולצאת למסע קניות בזבזני עם מאות מיליוני היורו שנחסכו. והתחנה הראשונה במסע הזה: פריס.

ציון התנהלות ממוצע: 7.5. שוק יחסית רגוע, מאוזן, מאופק ועם רווח כלכלי. בקיצור, כמו שהתרגלנו. ההיגיון נשמר, עכשיו נקווה שהוא גם יתורגם לתוצאות על הדשא. שיהיה בהצלחה. ואמוס ריאל, האלה מדריד!

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון