לופטגי: “אוהב את הסגל. המטרה? לזכות בכל דבר”

מאמן ריאל מדריד ניצל את פגרת הנבחרות כדי להעניק ריאיון לרדיו 'אונדה סרו'. על הפיטורין מהנבחרת: "לא מתחרט על כלום". על ריאל: "מאושר שאני כאן". ההשפעה של עזיבת כריסטיאנו: "לא הייתי מזלזל באף שחקן שלנו"

אחרי פתיחת עונה חלקה בליגה, ריאל מדריד יצאה לפגרת הנבחרות ואיפשרה למאמנה ז’ולן לופטגי קצת זמן להירגע מהקיץ שעבר עליו. הפיטורין מהנבחרת, ההצטרפות לריאל, בניית הסגל, ההפסד בסופרקאפ ופתיחת העונה בקבוצה.

כעת, כשיש קצת שקט, הוא הרשה לעצמו להגיע לאולפן רדיו ‘אונדה סרו’ הספרדי ולדבר על הכל.הבלאגן בנבחרת היה שווה את זה?
“אני בסך הכל לקחתי החלטה והייתי לוקח אותה שוב. עשיתי את זה בצורה הכי כנה שיש. לא מתחרט על שום דבר”.

ההבדל בין אימון נבחרת לאימון ריאל
“בסופו של דבר האחריות שלי תמיד היא להוביל סגל לניצחון. ביום-יום זה שונה מאימון נבחרת. רוב המאמנים לא יודעים איך זה לאמן את ספרד, אבל ביום-יום העבודה יותר תובענית. שונה”.

מקבל בחילה כשאתה חושב על הנבחרת?
“ממש לא. אני תומך נלהב של נבחרת ספרד. הפרק שלי שם שייך לעבר ועכשיו אני מתרכז במטרות שיש לנו בקבוצה. כולנו מפוקסים במה שאנחנו צריכים לעשות בהווה, ומה שקרה בעבר שייך לעבר”.

“כבר אי אפשר לשנות את הדרך שבה זה נעשה. אני לא רוצה להסתכל אחורה. כשהוצגתי במדריד הסברתי מה הרגשתי, וזה מה שאני מרגיש גם היום. אני לא מרגיש חוסר נוחות עם מה שנאמר, אני רק מתרכז בהווה. הסברתי את המצב שנוצר ועשינו את הדבר הנכון. הייתי עושה את זה שוב”.

 

 

המו”מ עם ריאל
“אני לא רוצה לחזור אחורה ולהסביר שוב מה קרה בכל יום. הפרק הזה הסתיים. הסברנו מה עשינו. כל אחד עשה את מה שהוא חשב שנכון לעשות. הסברתי את המצב, ועכשיו יש לי אחריות גדולה בריאל מדריד. אני שמח לחלוטין. אני אסיר-תודה לכל מי שעזר לי בנבחרת. השחקנים, הצוות. ככה אני רואה את הדברים”.

“הכל קרה מאוד מהר. השחקנים עשו את מה שהם צריכים לעשות והתרכזו בהכנות למונדיאל. אני לא רוצה לדבר על זה. זה בין השחקנים לביני. אני חוזר ואומר: עשינו את זה כי היינו משוכנעים שזה הדבר הנכון. לא יכולתי לומר ‘לא’ לריאל מדריד. רציתי לומר להם ‘כן’ וזה מה שעשיתי”.

“אני ממש שמח לאמן את ריאל מדריד. יש לנו אתגר מדהים, מטרות נהדרות וכולי תקווה שלנבחרת ילך טוב עם לואיס אנריקה”.

הפרידה מהנבחרת
“כמו כל פרידה, אמרתי שלום לכולם. זה היה מאוד מרגש ובלתי צפוי. צריך להתמודד עם דברים כאלה. זה מה שהייתי צריך לעשות”.

הימים הראשונים בריאל
“עשיתי סיור במתחם האימונים אחרי שהוצגתי. ב-15 ביולי התחלנו לעבוד עם השחקנים שלא היו במונדיאל ואלה שחזרו מהשאלות. זה היה מצב רגיל של קדם-עונה, כשחלק מהשחקנים זמינים וחלק לא”.

סגנון משחק חדש לקבוצה
“הדבר הראשון שאתה מנסה לעשות הוא להסביר את הדרך שבה אתה עובד, הדרך בה אתה רואה כדורגל ואיך אתה יכול להתאים את זה לשחקנים. השחקנים הגיעו באופן הדרגתי. חלק כבר הכירו אותי וזה היה יתרון”.

“לוקח זמן ליישם דברים. שינויים לוקחים זמן, גם במהלך אימונים וגם במהלך משחקים. זה טבעי. אנחנו מנסים לעשות את זה בצורה חלקה עם כל שחקן. הם מבינים מהר וזה עוזר”.

 

 

כריסטיאנו רונאלדו
“לא דיברתי איתו לפני שעזב. נוצר מצב שהוא כבר קיבל החלטה שהוא רוצה לעזוב, והמועדון קיבל את זה ואיפשר זאת לשחקן שהיה מדהים”.

מסי אמר שבלי כריסטיאנו ריאל פחות טובה
“לא הייתי מציע לזלזל באף שחקן של ריאל מדריד אפילו לא לרגע אחד”.

בניית הסגל
“מהרגע הראשון אמרתי שאני חושב שהסגל הזה פנטסטי. אני אוהב אותו. יש פה שחקנים מאוד טובים בכל העמדות, שמסוגלים להיאבק על כל התארים”.

רכש מפוצץ של פלורנטינו?
“אני לא מתכוון לדבר על שחקנים שלא בקבוצה שלנו. אני אוהב את בייל, בנזמה, אסנסיו, איסקו… השחקנים שאצלנו הם אלה שיעזרו לנו לנצח. האחרים ראויים לכבוד, אבל לא לתשומת הלב שלי”.

את מי אתה מעדיף, ניימאר או מבאפה?
“אני לא מתכוון לדבר על שחקנים של קבוצות אחרות”.

 

 

ההחתמה של קורטואה
“המועדון יידע אותי לגבי ההחתמה שלו. הוא שוער נהדר. אנחנו מאושרים עם השוערים שלנו”.

הבכורה שלו התעכבה
“הרגע הנכון מגיע כשזה הזמן הנכון. זה קורה לא לפי הרעש שיש מבחוץ, אלא לפי מה שטוב לקבוצה”.

קורטואה ונאבאס
“מן הסתם שדיברתי עם שניהם. אלה שיחות פרטיות. לא אמרתי שאחד ישחק בליגה ואחד בליגת האלופות. נראה מה יהיה. שניהם יכולים לשחק לאורך העונה”.

הסופרקאפ האירופי
“כשאתה מפסיד משחק על תואר, אתה עצוב וזה הגיוני. ברור לנו שעשינו גם דברים טובים במשחק הזה. ניסינו לנצח ולא הצלחנו. בירכנו את אתלטיקו. הצגנו שם משחק טוב באופן כללי. כנראה לא מספיק טוב כי לא ניצחנו, אבל זה גרם לנו להבין על מה אנחנו צריכים לעבוד יותר”.

ויניסיוס
“ראינו אותו בקסטיליה. הוא כישרון צעיר והמועדון החתים אותו בהחלטה מאוד נבונה. נעשה מה שצריך לעשות. הוא יעמוד בציפיות שיש ממנו, אבל לאט ובטוח. כרגע הוא עושה עבודה מאוד טובה. יש לו הרבה איכויות, אבל הוא צריך לאמץ את הדרישות של ריאל מדריד והכדורגל האירופי. הוא עושה את זה כי הוא מאוד אינטליגנטי. עדיין לא מצאנו את הזמן המתאים לשחק איתו בקבוצה הבוגרת, אבל זה יגיע. אני לא יודע אם זה יהיה בליגה או בליגת האלופות, אבל הוא שחקן ריאל מדריד והוא יקבל את ההזדמנויות כמו כל אחד אחר”.

למי הוא יותר דומה – רוביניו, רונאלדיניו או ניימאר?
“הוא שחקן שמשחק בכנף שמאל, בעמדה יותר התקפית. הוא מהיר ויש לו מנטליות טובה, שזה דבר מאוד חשוב”.

 

 

מריאנו
“דיברתי איתו לפני שהגיע. אנחנו מאושרים שהוא כאן. הוא יעזור לנו מאוד. הוא מכיר את הבית הזה, את הדרישות של ריאל מדריד. התקשרתי אליו כדי להגיד לו מה אני חושב עליו מבחינת הכדורגל”.

פתיחת העונה
“היינו בסדר, אבל זו רק ההתחלה ולפנינו מספר שבועות עמוסים שישלבו גם את ליגת האלופות. השגנו את המטרה של 9 נק’ מ-9 אפשריות, ועכשיו צריכים לנתח דברים. השחקנים יצטרכו לחזור מהפגרה כשהם בכושר ונראה מה יהיה”.

המטרה
“לזכות בכל דבר. בליגה אתה חייב להיות בכושר טוב כל הזמן, כשאליפות היא פרס על עקביות. אבל אנחנו רוצים לזכות בכל דבר”.

מי צריך לזכות בפרס שחקן השנה בעולם?
“אני הייתי נותן אותו למודריץ’. זה ברור”.

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון