תחל שנה וברכותיה

בריאות לבייל, הצלחה בזירה המקומית, התחדשות עם לופטגי, נחת מהצעירים - ושלווה שתביא פסק-זמן מהדרמות והתקפי הלב במשחקים. עם כניסתה של תשע"ט, איחלנו לריאל כמה ברכות שיהפכו את השנה הקרובה לטובה ומתוקה באמת

שנת בריאות: גארת’ בייל
אומרים שהדבר החשוב ביותר הוא בריאות, והמקרה של בייל הוא הוכחה ניצחת לטענה הזאת. הוולשי, שבעונה שעברה החמיץ 14 משחקים (!) בעקבות פציעות, ידע לשמור על עצמו בחודשים האחרונים ומאז דצמבר 2017 לא הושבת מפעילות בעקבות פציעה. הנתון הזה השיב לו את הביטחון, המספרים שלו משתפרים פלאים, החיוך חזר לפנים – ואיתו גם האהבה של הברנבאו. כל עוד הוא בריא, בייל הוא אחד השחקנים הטובים בעולם ויש לו השפעה מכרעת על משחק ההתקפה של ריאל. אם יש ברכה שבאמת צריך לקוות לה בתשע”ט, זו ברכת הבריאות לוולשי. אם הרגליים שלו יהיו כשירות – זו תהיה שנה אדירה לריאל.

 

 

שנת הצלחה: ספרד תחילה
זה עדיין לא נתפס, אבל אנחנו חיים באחת התקופות המפוארות ביותר בהיסטוריה של כל מועדון אי פעם. החיבור בסגל שיש בתקופה הזו בריאל מדריד הוא משהו שקורה אחת לדור, עם ארבע זכיות בליגת האלופות בחמש שנים – שלוש מהן ברציפות. אלא שלצד ההצלחה ההיסטורית באירופה, קיים חוסר-הצלחה בזירה המקומית. העובדה שהסגל המופלא הזה זכה רק באליפות אחת במהלך התקופה מדגישה את הבעייתיות. שיהיה ברור – זה לא שהיינו מחליפים גביע אלופות אחד תמורת אליפות נוספת. ממש לא. אין מחיר להישג ההיסטורי שהקבוצה הזו רשמה (ועדיין רושמת). אבל לשנה החדשה היינו מבקשים, ככה בשקט, הצלחה גם בליגה המקומית. עוד תואר אליפות אחד במקביל להצלחה הכבירה בצ’מפיונס, כדי להזכיר לכל מי שהיה לו ספק: מלכת אירופה היא גם מלכת ספרד. 

 

שנת התחדשות: עידן לופטגי
אחרי עזיבת כריסטיאנו רונאלדו וזינדין זידאן, ריאל מדריד פותחת פרק חדש בסיפור המופלא של המועדון היוקרתי בעולם. כמו בכל שינוי, גם זה שעוברת ריאל מלווה בחוסר-וודאות, סימני שאלה ולא מעט חששות. ז’ולן לופטגי לקח על עצמו את האחריות להוביל את המהלך, ולפחות לפי הצעדים הראשונים נראה שהכיוון הוא נכון. עם סיום פגרת הנבחרות יתחיל המרתון האמיתי, כשגם ליגת האלופות תצטרף ללוח המשחקים ותעמיס עליו. רגע לפני, נאחל לו ולנו שמהלך ההתחדשות של הבלאנקוס יעבור בצורה חלקה – בתקווה שעידן לופטגי יהיה מוצלח לפחות כמו זה של קודמו בתפקיד.

 

 

שנה של נחת: הכישרונות הצעירים
חלק מרכזי מהעידן החדש שנכנסת אליו ריאל מדריד הוא הדור הבא. שליש משחקני הסגל הבכיר של הקבוצה הם כישרונות מתחת לגיל 23, שחלק גדול מהם מיועדים להוביל את הבלאנקוס בשנים הבאות – ויקבלו את ההזדמנות להוכיח זאת לאורך השנה הקרובה. אחרי שהמועדון החליט לשנות את מדיניות הרכש ולסמוך את ידיו על החבר’ה המוכשרים במקום להנחית עוד כוכב-על, כולם מצפים לראות תמורה לכך על הדשא. אם ‘תינוקות לופטגי’ יספקו את הסחורה, זו תהיה הברכה הכי גדולה שנוכל לקבל – גם לתשע”ט וגם לשנים שיבואו אחריה.

 

 

שנת שלווה: הסוף להתקפי הלב
אם נבדוק את תפוסת חדרי המיון בסופי שבוע, נגלה שאחוז גדול מהמטופלים הם אוהדי ריאל שלחץ הדם שלהם זינק במהלך משחקים. כבר שנים שהמדרידיסטאס עדים לדרמות מוטרפות במשחקי הקבוצה, והאמת? הלב כבר מתקשה לעמוד בזה. מילא שער שוויון בדקה 92:48 בגמר האלופות, מילא פנדל בדקה 97 בקרב על הכרטיס לחצי הגמר. נשרוד את זה איכשהו. אבל כל שבוע? גם בליגה ובגביע? זאת כבר הגזמה פרועה. קצת שלווה, קצת רוגע, קצת שקט נפשי – זה כל מה שאנחנו מבקשים. מה את אומרת, תשע”ט? אפשר לסמוך עלייך?

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון