ה-MVP האמיתי

הוא לא מספק מספרים דמיוניים ולא בעל תעשיית יח"צ שמקדמת את שמו בכל מקום, אבל לוקה מודריץ' הוא הבורג המרכזי של הקבוצה והנבחרת שלו. אין כמעט פריים צילום במשחק שהוא לא נמצא בו, אין כמעט מהלך שהוא לא מעורב בו. הוא המנוע מאחורי זכיית ריאל באלופות, המנוע של סגנית אלופת העולם קרואטיה - וזאת בדיוק ההגדרה לפיה צריך היה להיבחר שחקן השנה בעולם

בעשור האחרון, בחירת ה-MVP של השנה בכדורגל העולמי הייתה תחרות פנימית. כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי חילקו ביניהם בצורה שווה את הפרס (5 זכיות כ”א). ההסבר היה שעם כמות השערים הדמיונית שהשניים הבקיעו בכל עונה, אי אפשר שלא לבחור באחד משניהם – כשהצלחת קבוצתם באותה השנה היא פרט כמעט שולי. ואכן, המספרים העילאיים שהשניים הציגו שנה אחרי שנה הם משהו שכנראה לא ישוחזר עוד לעולם והציב אותם ברמה אחרת. אבל האם זה מספיק כדי לקבל את פרס ה-MVP?

במשך עשור, התשובה הייתה ‘כן’ אוטומטי. לאורך השנים אמנם היו קולות רקע שתהו האם זה נכון, אבל התשובה החיובית נשמרה. עד עכשיו. עד הפרס של 2018. עד שבפעם הראשונה מזה תקופה ארוכה, הוחלט לשבור את הרצף ולהעניק את פרס ה-MVP ל-MVP האמיתי – השחקן המשפיע ביותר השנה (Most Valuable Player).לוקה מודריץ’ הוא השחקן בעל ההשפעה הרבה ביותר על ריאל מדריד ונבחרת קרואטיה. כן, הוא ה-MVP של אלופת אירופה למועדונים וה-MVP של סגנית אלופת העולם לנבחרות. הוא לא ממתג את עצמו כסופרסטאר עם תעשיית יח”צ שעובדת עבורו 24/7, הוא לא שולח לוביסטים שיקדמו את שמו בכל כלי תקשורת. הוא לא מחפש את אור הזרקורים, לא זה שעל המגרש ולא זה שמחוצה לו. הוא בא לעבוד כדי לספק תוצאות. שבוע אחרי שבוע, משחק אחרי משחק.

לוקה מודריץ’ הוא הבורג המרכזי באחת מחוליות הקישור הטובות בהיסטוריה. הוא הבורג המרכזי באחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה. הוא הבורג המרכזי באחת הנבחרות המוצלחות ביותר שהיו לקרואטיה מאז ומעולם.

לוקה מודריץ’ הוא אלוף אירופה בפעם השלישית ברציפות (רביעית בחמש שנים), הוא אלוף עולם לקבוצות בפעם השנייה ברציפות, הוא סגן אלוף העולם לנבחרות. ובכל התארים האלה הוא היה אחד השחקנים המשמעותיים ביותר, אם לא המשמעותי שבהם.

לוקה מודריץ’ הוא לא השחקן שמבקיע הכי הרבה, הוא לא מבשל הכי הרבה, הוא בקושי מצליח לספק נתונים סטטיסטיים יבשים שאפשר לקדם אותם בגרפיקות מושקעות. ועם זאת, אי אפשר לפספס אותו.

הוא בכל מקום על המגרש, בכל משחק. מחלץ כדורים בהגנה, מארגן את הקישור במרכז השדה או מהנדס התקפה בחלק הקדמי. לא משנה מי היריבה, לא משנה מה המעמד – אין כמעט פריים צילום שהוא לא נמצא בו. אין כמעט מהלך שהוא לא מעורב בו.

כשלוקה מודריץ’ על הדשא, אתם תדעו שהוא שם. כשהוא לא משחק, אתם תרגישו בחסרונו. זאת ההגדרה של MVP. זאת ההגדרה של השחקן בעל ההשפעה הרבה ביותר. זאת ההגדרה של שחקן השנה בעולם. וב-2018, זה היה לוקה מודריץ’ – ובפער ניכר.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון