לופטגי: “טבעי להתאכזב, אבל עוד נחזור למסלול”

אחרי ההפסד 1:0 לאלאבס, מאמן ריאל מדריד ניסה להסביר משחק רביעי ברציפות ללא שער: "יכול להיות שהתוצאות האחרונות מכבידות על השחקנים משקל מנטלי". מוטרד מהפציעות: "רצף המשחקים האחרון ללא שחקני מפתח הוא משהו לא נורמלי". ולמרות זאת, נשאר אופטימי: "הקבוצה עובדת כמו חיות. מוכרחים להישאר רגועים"

בסיום עוד משחק מאכזב, הפעם הפסד 1:0 לאלאבס, ז’ולן לופטגי התייצב מול העיתונאים וניסה לתת הסברים.

תחושות מהמשחק
“אנחנו באמת מתוסכלים. רצינו לנצח. התחלנו את המשחק מספיק טוב, יצרנו מצבים ובעטנו לשער. רצינו לפתוח חזק וזה מה שעשינו, אבל כשאתה לא מבקיע אתה נענש. שילמנו את המחיר. אנחנו צריכים להרים את עצמנו. עברו עלינו 15 ימים עם חוסר-מזל אמיתי. עכשיו שני שחקנים נפצעו (בייל ובנזמה). אנחנו צריכים להחזיר את הרוגע והרעננות שהיו לנו בתחילת העונה. זו הדרך לחזור למסלול הניצחונות כמה שיותר מהר”.פציעות
“כרים וגארת’ נפצעו, לכן קיבלנו את ההחלטה להחליף אותם. זה הכדורגל וזו הדרך שבה דברים עובדים. כל הדברים השליליים יצאו החוצה הפעם. יש לנו עכשיו את פגרת הנבחרות, כך שנוכל לחזור על מה שאנחנו עושים”.

פרופורציות
“זה רק חודש אוקטובר. בדינמיקה כזו שלילית, אנחנו צריכים לקבל בחזרה את שחקני המפתח שלנו. הרוגע יגיע עם התוצאות, והתוצאות יגיעו אחרי שנבקיע שערים. גם הפעם היו לנו הזדמנויות טובות, אבל נענשנו”.

עניין מנטלי
“המאמן תמיד דורש את המקסימום מעצמו ומהשחקנים שלו. השחקנים תמיד נותנים את הכי טוב שלהם והם הגיעו למשחק עם הגישה הנכונה. אלא שלא הצלחנו להבקיע, והמשחקים האחרונים מתחילים להכביד עליהם משקל מנטלי. גם היו חסרים לנו כמה שחקני מפתח”.

סגנון המשחק
“הקבוצה מנסה ליישם את הדברים שתיכננו, אבל כדי שזה יצליח אנחנו צריכים שכולם יהיו כשירים. רצף המשחקים האחרונים ללא כמה שחקני מפתח הוא לא דבר נורמלי. בנוסף, זה סופר-חשוב שנחזור להבקיע – ואנחנו נעשה את זה. אחריות? המאמן תמיד נושא במלוא האחריות”.

מסר לאוהדים
“המסר הוא שהקבוצה הזאת עובדת כמו חיות כבר שלושה חודשים והיא תחזור למסלול הניצחונות. טבעי להיות מאוכזבים, אבל אנחנו רק באוקטובר – ויש לנו מספיק זמן כדי ששחקני המפתח יחזרו ונשוב לנצח בהקדם”.

שמועות על מעמדו
“זה לא משהו שאני מוטרד לגביו. זאת העבודה שלכם העיתונאים ואני בטוח שתעשו אותה כמו שאתם יודעים. אני משאיר את עצמי מחוץ לזה. אנחנו בחודש אוקטובר. אנחנו מוכרחים להישאר רגועים בתוך המערכת, למרות המצב השלילי שנוצר”.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון