אדידס תמשיך להלביש את ריאל ותשלם 1.1 מיליארד יורו

ענקית ההלבשה הגרמנית הציעה לאלופת אירופה מגה-חוזה כדי להמשיך ולהיות המלבישה הרשמית שלה גם בעשור הקרוב. הבלאנקוס יקבלו מעל 110 מיליון יורו בשנה, מה שיהפוך אותם למועדון הספורט עם הסכם החסות היקר בעולם

כמה עולה להלביש את אלופת אירופה? מתברר שהמון. לפי דיווח שפורסם ב’מארקה’, אדידס וריאל מדריד קרובות לחתימה על הסכם חסות לעשור הקרוב… תמורת 1.1 מיליארד יורו.

אדידס מלבישה את ריאל מדריד מאז 1998, כשב-2012 חתמה על הסכם הלבשה חדש במסגרתו היא משלמת למועדון 52 מיליון יורו בשנה. לאחרונה צצו שמועות רבות לגבי פזילה של ריאל לכיוון המתחרה נייקי, אך כעת מתברר שהצדדים הגיעו להסכמה – ואדידס תמשיך להלביש את הבלאנקוס גם בעשר השנים הקרובות.ההסכם המדובר יכניס למועדון 110 מיליון יורו בשנה בתוספת בונוסים, שעשויים להוביל לסכום שנתי של קרוב ל-150 מיליון יורו. הנתון הזה יהפוך את ריאל מדריד למועדון הספורט בעל הסכם החסות היקר בעולם – יותר ממנצ’סטר יונייטד (85 מיליון יורו) וברצלונה (83 מיליון יורו), שמחזיקות בהסכמים היקרים ביותר תחת נייקי.

 

 

כדי לקבל פרופורציות, ב’מארקה’ פרסמו נתון מדהים: בשנה שעברה חתמו קבוצות ה-NBA על הסכם הלבשה עם נייקי תמורת מיליארד דולר ב-8 השנים הקרובות. במילים אחרות, כל קבוצות ה-NBA יחד ירוויחו בשנה סכום של 125 מיליון דולר – כלומר 110 מיליון יורו – סכום זהה לזה שריאל תרוויח לבדה, עוד לפני חישובי בונוסים.

בזמן שמבחינה מקצועית יש לא מעט בעיות, מבחינה פיננסית ריאל מדריד שוברת שיאים. במסגרת האסיפה הכללית השנתית שערך המועדון בחודש שעבר, פורסם שבמהלך עונת 2017/18 נשבר שיא ההכנסות – שעמד על 751 מיליון יורו, 11% יותר מאשר בעונה שקדמה לה. במחלקה השיווקית חלה עלייה של 16%, עם הכנסות בגובה 297 מיליון יורו. ההערכות הן שעד סיום העונה הנוכחית ההכנסות במחלקה הזו יחצו את רף ה-300 מיליון יורו, כשחתימה על הסכם שיווקי חדש וגרנדיוזי עם אדידס בהחלט יתרום לכך.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון