מדיבורים למעשים

במסיבות העיתונאים שלו מאז נכנס לתפקיד מאמן ריאל מדריד, סנטיאגו סולארי הרבה לדבר על תעוזה ואומץ שדרושים מהשחקנים. הערב (22:00) מול ויקטוריה פלזן, הוא יעמיד זאת במבחן המציאות כשיידרש בעצמו לקבל מספר החלטות חשובות. מעמדת השוער, דרך המערך, הקרדיט לויניסיוס והבאנקר של בנזמה. האם יעז לבצע שינויים, או יבחר להמשיך את דרכו של לופטגי?

1. קורטואה או נאבאס?
ההכרעה הראשונה שעומדת בפניו של סנטיאגו סולארי היא שאלת השוער. טיבו קורטואה הונחת על ראשו של ז’ולן לופטגי, בעיקר בגלל ההזדמנות שנפתחה בשל רצונו של הבלגי לחזור לספרד. המחיר הזול ורצון המועדון ברענון העמדה הזאת הובילו לרכישה שהונחתה מלמעלה, ולמצב בו לריאל יש שני שוערי-על – האחד שוער השנה בעולם, השני שוער השנה באירופה.

למרות שלא הודה בכך בפומבי, לופטגי ניסה לפתור את הבעיה בחלוקת עבודה די ברורה – קורטואה יהיה שוער הליגה, נאבאס יעמוד בין הקורות בשאר הזמן. משחקו הראשון של סולארי כמאמן היה משחק הגביע מול מלייה, בו נאבאס קיבל את אפודת השוער. אלא שכעת, בבמה המרכזית של ליגת האלופות, הוא צריך להכריע האם להמשיך בחלוקת העבודה – או לתת לקורטואה את המושכות כשוער הבכיר של ריאל מדריד. 

 

2. מערך יהלום או שלישייה התקפית?
לאור עומס הקשרים, ריאל שיחקה בחלקים רבים מהעונה שעברה במערך היהלום – כשאיסקו בקצה הקדמי שלו. למרות חילופי המאמנים בקיץ, לופטגי המשיך את דרכו של זידאן – ותמרן בין מערך היהלום לבין המערך הקלאסי, של שלישיית קישור ושלישייה התקפית, כשאיסקו מקבל מקום כמעט קבוע.

בשני המשחקים הראשונים שלו בתפקיד, סולארי זנח את היהלום – והשאיר את איסקו בחוץ. במשחק הגביע מול מלייה עוד אפשר להבין את הרוטציות, אבל העובדה שפתח מול ויאדוליד ללא הקשר הספרדי מעוררת תהיות. הערב, במשחק בעל חשיבות אדירה להמשך הדרך האירופית, סולארי יצטרך לקבוע האם הוא ממשיך במערך שהעניק לו שני ניצחונות – או חוזר לקישור המעובה עם איסקו ב-11.

 

 

3. ויניסיוס ג’וניור
להחלטה לגבי המערך תהיה השלכה מיידית באשר לשחקן הלוהט של ריאל בעידן סולארי, ויניסיוס ג’וניור. הכישרון הברזילאי היה נהדר כשהשלים 90 דקות בגביע, וחילץ את ריאל מהבוץ מול ויאדוליד כשנכנס כמחליף – ובכמה מהלכים גדולים סידר ניצחון.

סולארי, שלא מתבייש להודות בפומבי שויניסיוס צריך לשחק יותר, עומד כעת למבחן. האם להמשיך לתת לילד את הקרדיט גם במשחק כל כך חשוב, או להשאיר אותו בינתיים על הספסל – גם במחיר של בלימת המומנטום אליו נכנס.

 

 

4. כרים בנזמה
סימן השאלה האחרון שנותר הוא לגבי החלוץ הטבעי היחיד שיש בשלב זה לריאל, לאור פציעתו של מריאנו דיאס. בנזמה פתח בחוד ההתקפה בשני המשחקים של סולארי בתפקיד. הוא אמנם הבקיע את השער הראשון מול מלייה בגביע, אבל לאחר מכן נעלם (והוחלף במחצית) והתקשה לבוא לידי ביטוי גם מול ויאדוליד בליגה (שם השלים 90 דקות).

השאלה שנשאלת בעניינו של בנזמה היא האם סולארי ימשיך לתת לו את המקום המובטח כמו כל קודמיו על הקווים בריאל, או שמא ישלח אותו אל הספסל וינסה שילוב התקפי שונה – בין אם חולייה של שניים בדמות בייל ואסנסיו, ובין אם חוליית משולשת בתוספת לוקאס ואסקס או ויניסיוס ג’וניור.

 

 

במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כמאמן ריאל, סולארי אמר שהקבוצה צריכה ‘לשחק עם ביצים’ – ודיבר על התעוזה והאומץ הדרושים על כר הדשא. האם יהיה לו את האומץ גם בבחירת ההרכב והמערך, או שהוא ילך על הפיתרון הפשוט וימשיך את דרכו של לופטגי בקבלת ההחלטות? הערב נדע.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון