‘פוטבול ליקס’: ריאל סיכמה ב-2017 על רכישת מבאפה

בצרפת מדווחים על חשיפה חדשה של אתר ההדלפות, לפיה במהלך הקיץ לפני שנה וחצי הגיעה אלופת אירופה לסיכום עם מונאקו על העברת הכישרון הצעיר תמורת 214 מיליון יורו. בסופו של דבר, הוא בחר להישאר קרוב למשפחתו והעדיף מעבר לפסז'

ריאל מדריד סיכמה ב-2017 על רכישתו של קיליאן מבאפה תמורת 214 מיליון יורו. כך חושפת מערכת ‘פוטבול ליקס’ בדיווח שפורסם ב’ל’אקיפ’ הצרפתי.

לפי הפרסום, אלופת אירופה הגיעה לסיכום עם מונאקו ב-20 ביולי 2017 לפיו היא תרכוש את מבאפה תמורת סכום כולל של 214 מיליון יורו – 180 מיליון דמי העברה, בנוסף למשתנים בגובה 34 מיליון.הכל היה ערוך ומוכן לאחת ההעברות הגדולות בהיסטוריה, אלא שהכישרון הצעיר העדיף להישאר בצרפת ובחר לעבור לפריס סן ז’רמן שהגישה גם היא הצעה. בנוסף, בדיווח נטען שאביו של מבאפה – שייצג אותו במשא ומתן מול ריאל מדריד – דרש שבנו ירוויח בבירת ספרד משכורת עתק בגובה 30 מיליון יורו. הדרישה הזו גרמה לריאל לקחת צעד לאחור, ולמעשה השאיר את פסז’ לבדה במירוץ.

התנאי של מונאקו להשלמת העסקה עם הפריזאים היה שהם ישוו את הסכום הבסיסי אותו הציעה ריאל – 180 מיליון יורו – סכום שגם שולם בסופו של דבר. לפי הערכות, שכרו של מבאפה בפסז’ עומד על 10 מיליון יורו, לאחר שנדחתה דרישתו לשכר גבוה – כפי שדרש מריאל.

בשנה האחרונה ספגה ריאל מדריד ביקורות רבות על כך שהעדיפה ‘לחסוך’ כספים בחלון ההעברות, ולהשקיע אותם בחיזוק המחלקות הצעירות של המועדון ובתכניות שדרוג איצטדיון הסנטיאגו ברנבאו. עם החשיפה הזו של ‘פוטבול ליקס’, על כוונתה של ריאל לשבור את שיאי ההוצאות שלה בשוק ההעברות, הביקורות ההן הופכות כעת לחסרות בסיס.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון