למדה לקח: ריאל לא תיתן לברהים דיאס לחמוק לה

בקיץ 2017 היה ג’יידון סאנצ’ו על סף חתימה בקסטיליה, אך במדריד דחו אותו לאחר שדרש להתאמן עם הקבוצה הבוגרת. כעת הוא מככב בדורטמונד. שנה וחצי אחרי, כשהיהלום הספרדי של מנצ’סטר סיטי קרוב מאוד להצטרף, הבלאנקוס נזהרים שלא לטעות שוב

בשבועות האחרונים צץ שם חדש ברשימת מטרות הרכש של ריאל מדריד: ברהים דיאס. הכישרון הספרדי הצעיר ממעט לקבל דקות במנצ’סטר סיטי, מחוזר על ידי ענקיות היבשת – וביניהן גם אלופת אירופה. אלא שעבור הבלאנקוס, מדובר בדז’ה-וו למקרה אחר שהסתיים בטעות שאין להם שום עניין לחזור עליה כעת.

כמו ברהים דיאס, גם ג’יידון סאנצ’ו היה ילד פלא במנצ’סטר סיטי שחיפש את הדרך החוצה. אינספור הצעות להאריך את חוזהו נדחו על ידו, כשבקיץ 2017 הוא קיבל החלטה לעזוב – והיה במו”מ מתקדם עם ריאל מדריד. לפי פרסום ב’אס’ הספרדי, סאנצ’ו – אז בן 17 – היה נרגש מאוד מהאפשרות לעבור לאלופת אירופה והסכים להעביר את העונה הראשונה בקבוצת קסטיליה. אלא שלכך הוא הציב תנאי: בסופי שבוע הוא ישחק עם קסטיליה, בכל שאר הזמן הוא יתאמן עם הסגל הבכיר.למרות שהאמינו בכישרונו של סאנצ’ו, בריאל מדריד לא רצו להתחייב לתנאים כאלה בחוזה. החשש היה מפני היווצרות בעייתיות במחויבות כלפי קסטיליה, כפי שקרה במקרה של מרטין אודגור. הילד הנורבגי התאמן כמתחייב בחוזה עם כוכבי הקבוצה הבוגרת, נשם את אוויר הפסגות – ובכל סוף שבוע נאלץ בעל-כורחו לשחק בליגה השלישית. התסכול הגדול היה אחת הסיבות להוצאתו של אודגור בהשאלות לקבוצות שונות, כשעדיין לא מצא את מקומו. במדריד לא רצו להיגרר לתסריט כזה גם עם סאנצ’ו, וסירבו לתנאי הזה בחוזה.

 

 

אחרי שריאל דחתה את הדרישה של סאנצ’ו, המו”מ נבלם – והבלאנקוס איבדו אותו לטובת מועדון שכן הסכים לדרישתו, בורוסיה דורטמונד. לאחר עונת התאקלמות והתנדנדות בין קבוצת המילואים לקבוצה הבוגרת, האנגלי הצעיר חווה העונה את הפריצה הגדולה – ומככב במדי הצהובים-שחורים, למורת רוחם של הבלאנקוס.

שנה וחצי לאחר מה שאיבדו את סאנצ’ו, במדריד מחזרים אחרי כישרון גדול נוסף ממנצ’סטר סיטי – ברהים דיאס בן ה-19. הפעם, בריאל לא מתכוונים לטעות. אמנם לפי הדיווחים הספרדי הצעיר לא הציב דרישות מיוחדות, אבל במדריד עוקבים בדריכות אחרי כל התפתחות בעניינו – כדי לא לאבד אותו מתחת לאף.

החל מה-1 בינואר יורשו הבלאנקוס לנהל עם דיאס מו”מ ישיר, לקראת סיום החוזה שלו בקיץ. לא מן הנמנע שאם זה מה שיידרש – הוא יירכש עוד לפני כן במהלך חלון ההעברות של החורף. אחרי הכוויה עם סאנצ’ו, אף אחד לא ייתן לזה לחמוק.

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון