הגדול מכולם: לוקה מודריץ’ זכה בכדור הזהב לשנת 2018

הקרואטי נבחר לכדורגלן הטוב בעולם לפי מגזין 'פראנס פוטבול'. מאות עיתונאים מסביב לעולם בחרו בו לשחקן השנה בכדורגל העולמי. אחרי עשור של שליטה מוחלטת מצד כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי, יש זוכה חדש בפרס היוקרתי

לוקה מודריץ’ הוא הזוכה הגדול בכדור הזהב לשנת 2018. קשר ריאל מדריד ונבחרת קרואטיה זכה למירב הקולות בבחירת השחקן הטוב בעולם, במסגרת סיכום השנה של מגזין הספורט ‘פראנס פוטבול’.

מודריץ’ בן ה-33 מסיים שנה מדהימה בקריירה, בה היה אחד הברגים המרכזיים בזכייה ההיסטורית של ריאל מדריד בליגת האלופות בפעם השלישית ברציפות. במהלך הקיץ עטה על זרועו את סרט הקפטן של נבחרת קרואטיה, וסחף אותה למונדיאל המוצלח בתולדותיה – שהסתיים רק בהפסד בגמר מול אלופת העולם צרפת.בתקופה האחרונה זכה הקרואטי לאינספור שבחים ומחמאות על השנה המופלאה שלו, כשבדרך הוא קטף כמעט כל תואר אישי אפשרי בכדורגל העולמי: מצטיין המונדיאל, שחקן העונה של אופ”א, שחקן השנה של פיפ”א ושחקן השנה של מגזינים נחשבים מסביב לעולם, דוגמת GQ ו’גול’. לאחרונה גם נבחר לפליימייקר השנה בעולם של מומחי IFFHS, ארגון הסטטיסטיקה בכדורגל העולמי. כעת מגיע למודריץ’ הדובדבן שבקצפת – כדור הזהב היוקרתי של ‘פראנס פוטבול’.

עם זכייתו בכדור הזהב, שם מודריץ’ קץ לעשר שנים של שליטה מוחלטת בפרס מצד כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי. השניים ‘חילקו’ ביניהם את הזכיות בעשור האחרון, כשכל אחד מהם זכה בכדור המוזהב חמש פעמים. כעת, כאמור, הגיע סיומו של הרצף עם זכייתו המרגשת של לוקה מודריץ’.

מזל טוב, לוקיטה!

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון