השנה שלו, השנה שלנו

למרות שאת רובה הוא העביר מחוץ למועדון, כריסטיאנו רונאלדו נבחר ברוב קולות כאיש השנה של גולשי מדרידיסטה. ובעצם, זהו סיפורה של 2018 בריאל מדריד - שנת המעבר מעידן מפואר והיסטורי לתקופה של חוסר וודאות. ככה זה כשפרידה אחת משחקן אגדי אחד משפיעה בבת-אחת על המועדון הגדול בעולם

קצת יותר מחמישה חודשים עברו מאז עזב כריסטיאנו רונאלדו את ריאל מדריד. כמעט מחצית משנת 2018 שהוא לא לובש את מדי הבלאנקוס. ובכל זאת, 42% מגולשי מדרידיסטה בחרו בו לאיש השנה במועדון – וזה כנראה מספר את כל הסיפור של 2018 בריאל מדריד.

כן, גם כשהיה במועדון ובעיקר כשנעדר ממנו – כריסטיאנו רונאלדו הוא האיש המרכזי של שנת 2018 בריאל. שנת המעבר, שנת חילופי הדורות, שנת שינויי העידנים. השנה בה הגיע לסיומו אחד הפרקים המפוארים בתולדות המועדון הגדול בעולם. שנת סיום דרכו של כריסטיאנו רונאלדו במדריד.אין שום הפתעה בכך שכמעט חצי מהמצביעים – ואנחנו מדברים על אלפים כאלה – רואים בכריסטיאנו את האיש שמסמל בשבילם את השנה. כלומר, מספיק להסתכל על הנתונים היבשים כדי להבין את זה: למרות שהוא שיחק בקבוצה רק חמישה חודשים מתוך השנה, כריסטיאנו רונאלדו הוא מלך שערי ריאל מדריד ב-2018 עם 28 כיבושים. גם כשיתר השחקנים קיבלו פור של ארבעה חודשים מפתיחת העונה – אף אחד לא הצליח לעקוף אותו. גארת’ בייל (27 שערים) הוא היחיד שהצליח להתקרב.

 

 

כריסטיאנו רונאלדו הוא תופעה, והשנה בה עזב מוכיחה יותר מכל עד כמה המשקל שלו היה כבד. מופרך כמובן להרחיק לכת ולהתבטא במונחי “כריסטיאנו עשה את ריאל יותר משריאל עשתה את כריסטיאנו”. אחרי הכל, ריאל מדריד הייתה מועדון ענק לפניו ותהיה מועדון עצום גם אחריו. אבל חסרונו בחודשים האחרונים בהחלט מורגש היטב, השפעת עזיבתו גדולה ממה שראשי המועדון רצו לחשוב. צלו עדיין מאפיל על כל משחק, על כל מהלך. חמישה חודשים אחרי, ושמו עדיין מוזכר בכל דיון על המועדון.

חמישה חודשים עברו, ושריקות רוח הווינריות של כריסטיאנו חסרות. שאגת ה’סיייי’ שלו עדיין נשמעת בהד יציעי הסנטיאגו ברנבאו, כגעגוע רחוק לימים אחרים. חמישה חודשים אחרי, ודמותו של כריסטיאנו רונאלדו עדיין נוכחת במלוא עוזה במועדון ריאל מדריד – וכנראה שגם תישאר בו עוד שנים רבות קדימה.

 

 

השנה הבאה, 2019, תהיה השנה המלאה הראשונה ללא כריסטיאנו רונאלדו. שום נתון סטטיסטי שלו לא יהווה חלק ממה שתעשה ריאל מדריד החל מה-1 בינואר. לראשונה מזה עשור, ריאל תצא באמת לדרך שאחרי כריסטיאנו. תקופת ההתאוששות מהפרידה תגיע לסיומה, ותחל דרך אחרת – חדשה, שונה, מאתגרת, מלאת חוסר וודאות. אבל 2018, השנה ממנה אנחנו נפרדים כעת, תישאר לנצח שנתו של כריסטיאנו. האיש והאגדה, שסחף אחריו מועדון שלם, שבר בו כל שיא אפשרי – ונפרד אחרי שכתב את שמו באותיות ענק מוזהבות בספר הדברים של ריאל מדריד. ובמצב כזה, מה הפלא ש-42% בחרו בו גם הפעם לאיש השנה במועדון?

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון