מדרבי לדרבי

ארבעה חודשים בלבד עברו מאז עלה ויניסיוס ג’וניור כמחליף כמעט אלמוני להופעת הבכורה במדי ריאל מדריד. במהלך התקופה הוא קיבע את מקומו בהרכב, הצית את הדמיון לקראת העתיד ורושם גם בהווה נתונים לא רעים בכלל. ארבעה חודשים אחרי, ויני חוזר לפגוש את היריבה הראשונה שלו – אתלטיקו. והפעם, זה מהדלת הראשית

ה-29 בספטמבר 2018 הוא תאריך בלתי נשכח בקריירה של ויניסיוס ג’וניור. באותו ערב חמים בבירת ספרד, הילד בן ה-18 פשט את האימונית ועלה לשחק לראשונה בחייו במדי הבלאנקוס הבוהקים של המועדון הגדול בעולם – ריאל מדריד. זה אמנם היה לשתי דקות בלבד, אבל אלה שתי דקות שנצרבו לו טוב טוב בזיכרון. גם בגלל שזו הייתה הופעת הבכורה, וגם בגלל המשחק בו זה קרה – הדרבי מדרילניו מול אתלטיקו.

133 ימים עברו מאז אותו 0:0 משמים נגד הקולצ’ונרוס בסנטיאגו ברנבאו. בזמן שחלף ריאל הידרדרה עד למקום ה-9 בטבלה, חטפה בראש בקלאסיקו, פיטרה מאמן, צירפה אחד חדש, נכנסה לקצב, ספגה מכת פציעות קטלנית, התאוששה גם ממנה – וניצבת כעת בשיאו של המומנטום הטוב ביותר שלה העונה. אה כן, וקרה דבר אחד נוסף: ויניסיוס ג’וניור הפך לשחקן מוביל בהרכב של אלופת אירופה.בסך הכל 133 ימים אחרי הדרבי הראשון שלו, בו שיחק כילד כמעט אלמוני שקיבל רסיסי דקות – ויניסיוס ג’וניור יגיע הערב לדרבי השני שלו דרך הדלת הראשית, כשהוא המרענן הרשמי של ריאל מדריד לעונת 2018/19. בזמן שעבר הוא צבר ניסיון, בהמשך לכך גם ביטחון ותקע יתד ב-11 של סנטיאגו סולארי.

מאז אותו דרבי, ויניסיוס רשם 20 הופעות במדי ריאל – 13 מהן בהרכב הראשון. הוא הבקיע ארבעה שערים, בישל עוד תשעה והפך לשחקן מטרה בחלק הקדמי, שמאפשר לו להביא לידי ביטוי את המהירות הקטלנית ויכולת הדריבל הפנטסטית שלו – אבל מעל הכל את האמון של יתר חבריו לקבוצה, שסומכים עליו ככל שעובר הזמן ומספקים לו את הכדורים.

 

 

להגיד שויניסיוס עשה ‘קפיצת מדרגה’ בין הדרבי הראשון לזה של הערב יהיה האנדרסטייטמנט של המילניום. קשה להאמין שיש מישהו במועדון שדמיין לעצמו בחלומות הכי אופטימיים שהילד יזנק ככה ביכולת בתוך ארבעה חודשים בלבד. קשה להאמין שיש מישהו שחשב על איזושהי אפשרות שלקראת הדרבי במטרופוליטנו ייכתב טור על ההתקדמות האדירה של ויני, ועל הפיכתו לשחקן שיכול (ואולי צריך) לקחת על עצמו יותר – ו’להוכיח’ שהוא שייך לליגה של הגדולים. קשה להאמין, ולכן לא נכתוב.

לא, קשה לבוא בדרישות לויניסיוס. לכן גם קשה לקבל את הביקורות שספג אחרי הקלאסיקו, כשחלק מאוהדי ריאל כמעט והאשימו אותו ואת חוסר הניסיון שלו באי-ניצול ההזדמנות לנצח בקמפ-נואו. כאילו לא מדובר בילד בן 18 בעונתו הראשונה בכדורגל האירופי.

ויניסיוס הוא האקס פקטור של ריאל. הוא הדבר הבלתי-צפוי. הוא שובר השבלונה. התנועה המהירה, הטכניקה העילאית והחוצפה החיובית הן כולן מצרכים נדירים, שריאל משתמשת בהם בתבונה מאז קיבל הילד את ההזדמנות. להעמיס עליו אחריות לשאת על גבו את ריאל מדריד זאת הזייה, שעוד עלולה לקבור אותו בשיא פריחתו.

ארבעה חודשים עברו בין הדרבי הראשון של ויני לבין הדרבי הערב. הזדמנות טובה להיזכר שמדובר… ובכן… בארבעה חודשים בלבד. אולי ככה נעריך בצורה טובה יותר את הזינוק הלא-נורמלי ביכולת של הילד, שהגיע בשביל העתיד – אבל מצית את הדמיון כבר בהווה.

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון