טן האג: “ריאל במצב יותר טוב מאז שהגרלנו אותם”

מאמן אייאקס דרוך לקראת המפגש עם אלופת אירופה: “אנחנו לא במומנטום טוב. יהיה אתגר פנומנלי”. על היריבה: “היא משתפרת בשבועות האחרונים. היא הייתה פייבוריטית גדולה וגם נותרה כזאת”. דה יונג צפוי לשחק

רגע לפני שהוא מארח את ריאל מדריד לשמינית גמר ליגת האלופות, מאמן אייאקס אריק טן-האג התייצב בפני התקשורת והתייחס למספר נושאים.

המומנטום של אייאקס
“אנחנו לא במומנטום טוב, אבל זה הכדורגל. לפעמים אתה גם מפסיד. המשחק מול ריאל הוא משחק חדש ואנחנו מוכרחים להרים את עצמנו ברגע הקשה הזה. אחרי פיינורד (הפסד 6:2) דיברנו על זה שאנחנו מוכרחים לחזור לעצמנו. אנחנו לא מקבלים את זה שאנחנו מפסידים משחקים, כי אנחנו אייאקס. המשחק מול ריאל מאוד חשוב בשבילנו ואנחנו מתרכזים רק בו. הדבר החשוב הוא ליהנות מהמפגש עם ריאל מדריד”.ההפסדים האחרונים
“מה שהיה היה. אנחנו לא אוהבים את זה, אבל לפעמים יש גם רגעים מאכזבים ואנחנו צריכים למצוא להם פיתרונות – וזה בדיוק מה שאנחנו מנסים לעשות כעת ולהשתפר בכל יום. כדורגל הוא משחק פשוט, אבל מוכרחים לבצע אותו היטב ב-100%. היו לנו כמה הפסדים לאחרונה וזה דבר שלא צריך לקרות”.

האתגר מול ריאל
“אני האיש שצריך למצוא פיתרונות. מצפה לנו משחק מאוד חשוב מול יריבה פנטסטית. אנחנו מצפים לאתגר הזה. השחקנים שלנו מגיעים בכושר פיזי טוב, אבל גם הרוח הקבוצתית חשובה כאן”.

ריאל מדריד
“היא משתפרת מאוד בשבועות האחרונים ומבצעת עבודה נהדרת על המגרש. נצטרך לחפש דרכים לעצור אותם. זה יהיה אתגר עצום, כי נשחק נגד הבלאנקוס. הם במומנטום טוב ואנחנו יודעים שנצטרך להיות בשיאנו. יש להם הרבה אסטרטגיות והם יודעים איך לבצע שינויים תוך כדי המשחק. הם במצב הרבה יותר טוב מאשר הם היו כשהגרלנו אותם. הם הציגו משחקים פנטסטיים מול ברצלונה ואתלטיקו”.

הטקטיקה של ריאל
“המשחק שלהם משתנה כל הזמן. הם תוקפים, אבל גם יכולים להגן כשצריך. יש להם הרבה שחקנים צעירים לצד אשפים כמו ראמוס, מודריץ’, קרוס או בנזמה. זה יהיה אתגר פנומנלי. בעיניי ריאל מדריד תמיד הייתה אחת מהגדולות ביותר, ובשנים האחרונות היא הייתה זו שלקחה הביתה את הגביע עם האוזניים הגדולות. היא הייתה פייבוריטית גדולה וכך נשארה”.

ויניסיוס ג’וניור
“אני חושב שהאקדמיה של ריאל ידועה בייצור שחקנים גדולים. ויניסיוס הוא אחד נוסף. הוא מאוד צעיר ויש לו את כל מה שצריך כדי להפוך לכוכב. הוא הוכיח את זה בשבועות האחרונים והוא עושה את זה במועדון כל כך חשוב כמו ריאל מדריד”.

דה יונג פצוע?
“פרנקי בסדר גמור. הוא שמח לשחק מול ריאל, כמו כולנו. אני מניח שיש לו אובר-מוטיבציה (אחרי שחתם בברצלונה), אבל יש לו רק דבר אחד בראש – לסיים את העונה הזאת כמו שצריך. יש לנו עכשיו את המשחק מול ריאל מדריד והוא מגיע אליו במאת האחוזים כדי לתת את כל מה שיש לו”.

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון