זידאן: “שמח לחזור הביתה. זה יום מיוחד מאוד”

מאמנה החדש-ישן של ריאל מדריד הוצג רשמית בסנטיאגו ברנבאו: "רוצה להחזיר את הקבוצה במהירות למקום הראוי לה". על ההמשך: "דברים חייבים להשתנות בעונה הבאה, אבל יגיע הזמן לשבת ולדבר על זה"

כמעט עשרה חודשים אחרי שעזב במפתיע, זינדין זידאן חזר לסנטיאגו ברנבאו ומונה רשמית למאמן ריאל מדריד עד שנת 2022. לאחר הצגתו, הוא ענה לשאלות העיתונאים והתייחס למספר נושאים.

מילים ראשונות
“אני יודע שזה יום מיוחד עבור כולם. אני מאוד שמח לחזור הביתה ורוצה כבר להתחיל לעבוד כדי להחזיר את המועדון בהקדם למקום בו הוא ראוי להיות. הדבר היחיד שאני חושב עליו הוא האימון הקרוב”.התחושות
“אני שמח לחזור. לא התרחקתי יותר מדי כי אני גר במדריד. אני שמח לעבוד במועדון הזה ובקבוצה הזאת”.

מה השתנה?
“עזבתי את המועדון כי הייתי צריך שינוי וגם הקבוצה הייתה זקוקה לזה, אחרי שזכינו בכל דבר אפשרי. הנשיא התקשר אליי, ובגלל שאני מאוד אוהב אותו ואת המועדון – אני כאן. אחרי שמונה חודשים, אני רוצה לחזור ולאמן. קיבלתי בזמנו את ההחלטה לעזוב כי חשבתי שזאת ההחלטה הנכונה עבור כולם. היינו צריכים לעשות שינוי”.

אחריות
“זו אחריות אדירה. האנשים כאן מאוד אוהבים את המועדון ואני רק עוד חלק אחד ממנו. שיחקתי במדים האלה ועבור הסמל הזה, זכינו בהמון דברים – אבל אני רק עוד חלק אחד. לא שכחתי איזה דברים השגנו, אבל גם לא שכחתי איזה דברים עשינו בצורה רעה. לא שכחתי שבעונה שעברה איבדנו את הליגה מאוד מהר וכך גם את הגביע. אני יודע איפה אני נמצא. החיים הם כאלה, יש דברים טובים ודברים רעים. אני מתכוון לתת את כל מה שיש לי כדי לשפר את הקבוצה”.

שינויים בסגל
“אנחנו חייבים לשנות דברים לקראת העונה הבאה, אבל זה לא הזמן לדבר על זה. יהיה לנו את הזמן לשבת ולדבר על מה שאפשר לעשות. כרגע נותרו לנו 11 משחקים ואנחנו רוצים לסיים את העונה בצורה הטובה ביותר שאפשר”.

ריאל מעל הכל
“היו לי עוד כמה הצעות, אבל לא רציתי ללכת לקבוצות אחרות. אני כאן ורוצה להתחיל לעבוד”.

מה חשבת כשפלורנטינו התקשר?
“שאני רוצה לחזור, והנה אני כאן”.

היו לך התלבטויות?
“אני לא יכול לסרב לנשיא”.

כריסטיאנו יכול לחזור?
“הוא לא הנושא. הנושא הוא שנותרו לנו 11 משחקים ואנחנו חושבים רק על זה. אתם יודעים מי זה כריסטיאנו, הוא חלק מההיסטוריה של המועדון הזה ואף אחד לא ישנה את זה. הוא היה הטוב ביותר, אבל הוא לא הנושא”.

הצוות המקצועי?
“בדיוק אותו הצוות (שהיה לי)”.

מה אתה רוצה לשנות?
“מה שאני רוצה זה להיות עם הקבוצה. עקבתי אחרי כל העונה, כולל מהאיצטדיון. השחקנים הם הראשונים לדעת שזאת שנה קשה, אבל אי אפשר תמיד לנצח ולעשות הכל בצורה טובה. אתה מוכרח להבין שיש גם רגעים לא טובים וזה מה שקרה לקבוצה”.

חושב על העברות?
“לא. יהיה לנו זמן לשבת ולדבר עם האנשים הנכונים, כדי להתכונן לעונה הבאה”.

 

1
הגב

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
עידו Recent comment authors
  Subscribe  
החדש ביותר הישן ביותר הפופולרי ביותר
מעקב אחרי דיון
עידו
אורח
עידו

מצוין הוא יעלה את ריאל מדריד מעלה