זידאן: “מרוצה מהניצחון. אני תמיד מרגיש כאן בבית”

מאמן ריאל מדריד ערך בכורה מחודשת מוצלחת על הקווים, עם 0:2 חלק על סלטה ויגו: “זה לא היה משחק מושלם, אבל היו כמה דברים חיוביים. מקווה שהמשחק הבא יהיה הרבה יותר טוב”. על השינויים בהרכב: “אני צריך את כל 25 השחקנים בסגל”

עידן זידאן 2 נפתח ברגל ימין, כשריאל מדריד ניצחה 0:2 את סלטה ויגו בבכורה המחודשת של זינדין זידאן על הקווים בסנטיאגו ברנבאו. בסיום המשחק, התייצב המאמן הצרפתי מול התקשורת והתייחס למספר נושאים.

התחושות שאחרי הניצחון
“אני מרוצה. התחושות טובות. בסופו של דבר השגנו תוצאה טובה וזה מה שחיפשנו. הפתיחה לא הייתה מספיק טובה, אבל זה טבעי ומוכרחים להיות סבלניים. בסיום המחצית הראשונה היינו טובים יותר ובמחצית השנייה היינו הרבה יותר טובים. הסיום היה טוב יותר מהפתיחה, וזה אומר שמבחינה פיזית אנחנו בסדר גמור”.“המחצית הראשונה הייתה מורכבת עבור כולם. עשינו כמה שינויים וזה שיפר אותנו. מה שאהבתי לראות זה שלא הפסקנו לנסות. היו לנו מעל 20 ניסיונות, וכשאתה מנסה כל כך הרבה – אתה מייצר יותר הזדמנויות להבקיע. זה גם מה שעשינו”.

החזרה אל הקווים
“זה הרגיש לי טוב. לא השתנה יותר מדי, אבל אני תמיד מרגיש כאן בבית. עברתי כמעט בכל עמדה במועדון ותמיד הרגשתי טוב מאוד. התחושות טובות והדבר היחיד שאני חושב עליו זה איך לסיים את העונה בצורה טובה. המשחק כאן לא היה מושלם, אבל היו כמה דברים חיוביים”.

העבודה עם הקבוצה
“היו לנו רק שלושה אימונים ועכשיו יהיו לנו שבועיים כדי לעבוד עם השחקנים, לדבר איתם ולהכניס לתרגולים את מה שאנחנו חושבים שצריך. אני מקווה שהמשחק הבא יהיה הרבה יותר טוב”.

“התדרוכים לשחקנים חייבים להיות פשוטים, אבל כאלה שיגיעו אליהם. זה גם מה שקורה. עושים התאמות קטנות שצריכים לעבוד עליהן. הרבה שחקנים ייצאו לפגרת הנבחרת, אבל גם יהיו כאלה שיישארו. הדבר החשוב ביותר הוא לנצל את השבועיים האלה כדי לעבוד, לשפר את ההרגשה ולגרום לשחקנים לחזור וליהנות מהכדורגל. אם השחקנים נהנים, כל היתר משתפר”.

מצב הכושר
“ראינו שהקבוצה במצב טוב מבחינת הכושר, כי פתחנו את המשחק רע – אבל סיימנו אותו טוב. הפתיחה הרעה הייתה בגלל ענייני התאמות שביצענו ושיפרו את המצב. כשהכדור לא אצלך, אתה חייב לרוץ כדי להשיג אותו בחזרה – וראינו דברים טובים מבחינת הלחץ שהופעל אחרי איבודי הכדור”.

שינויים בהרכב
“אף אחד לא ייקח מהשחקנים שכאן את מה שהם עשו. יש לי סגל של 25 שחקנים ואני צריך את כולם. גם את קורטואה ורגילון, שעשו דברים יפים עד עכשיו. קיילור טוב מאוד, כך גם מרסלו, איסקו ובייל. אני סומך על כולם בגלל שהם ראויים לזה. הדבר המורכב ביותר עבור מאמן זה שאני צריך את כולם, אבל לפעמים יהיו כאלה שיישארו בחוץ”.

השוער הראשון
“קיילור שיחק הפעם, אבל גם קורטואה ישחק. יש לי גם את לוקה, השוער השלישי. יש לנו שלושה שוערים טובים מאוד ונראה מה יהיה. ריאל מדריד חייבת שיהיו לה שניים-שלושה שוערים נהדרים, וכאב הראש תמיד יהיה אצל המאמן. אני אסמוך על כולם עד לסיום העונה ואחר כך נראה”.

דני סבאיוס
“אני שמח על המשחק שלו. הוא עשה עבודה טובה גם מבחינה הגנתית. אנחנו מכירים את האיכויות שיש לו עם הכדור. אני לא מתייחס למה שהיה בעבר. זה בסדר גמור ואנחנו ממשיכים לעבוד”.

העתיד
“יהיו שינויים, אבל אני לא אשתמש במשחקים הקרובים כדי לבדוק מי יישאר ומי יעזוב”.

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון