עתידו של ואראן: רצון לעזוב או חיפוש שדרוג בחוזה?

כלי התקשורת בצרפת מדווחים בימים האחרונים על התלבטות של הבלם בנוגע להמשך דרכו. חלק מעריכים שאחרי כמעט עשור בלבן, הוא באמת שוקל לצאת לפרק חדש בקריירה. אחרים חושדים שזה מהלך מתוכנן, בניסיון לזכות בקיץ בהעלאה בשכרו

“רפאל ואראן שוקל לעזוב את ריאל מדריד”, זו הייתה הכותרת השבוע במספר כלי תקשורת בצרפת. לפי הדיווחים, הבלם שזכה בגביע העולם בקיץ האחרון, בוחן את האפשרות לפתוח בפרק חדש בקריירה.

הכותרת הזו התקבלה בשתי גישות שונות. חלק מההערכות מדברות על כך שהצרפתי באמת ובתמים שוקל לקחת על עצמו אתגר חדש, אחרי כמעט עשור במדי ריאל מדריד. לצד זה, ישנן הערכות אחרות – חשדניות יותר – לפיהן המהלך הזה היה מתוכנן מראש, בניסיון לזכות בשדרוג לחוזה בקיץ הקרוב.ואראן (יחגוג 26 בחודש הבא) הציג עונה בינונית בסטנדרטיים שלו, כשהתקשה להתאושש מאופוריית הזכייה במונדיאל עם נבחרת צרפת. היכולת הפושרת ‘זיכתה’ אותו בביקורות רבות על תפקודו בריאל, בסך הכל שנתיים אחרי שקיבל את המושכות כבלם הפותח של הקבוצה לצדו של הקפטן סרחיו ראמוס.

בספטמבר 2017, לפני שנה וחצי בלבד, הוא חתם על הארכת חוזה עד 2022 שגם שידרגה את שכרו לכ-6 מיליון יורו בעונה. על אף השדרוג, לפי ההערכות הוא המשתכר ה-9 בגובהו בסגל הקבוצה – ולאחר הזכייה במונדיאל הוא ככל הנראה מעריך שהוא ראוי לשדרוג נוסף.

לצורך ההשוואה, בראש טבלת המשתכרים מובילים גארת’ בייל (15 מיליון יורו לעונה), סרחיור אמוס (12 מיליון יורו), מרסלו וטוני קרוס (11 מיליון יורו כ”א). לוקה מודריץ’, שלפי ההערכות מרוויח כיום 8 מיליון יורו, צפוי לזכות בקרוב בחוזה חדש שישדרג אותו לאיזור ה-10 מיליון. רפאל ואראן, אלוף העולם, כנראה מאמין שגם אותו המועדון צריך לשדרג.

“אני לא מאלה שמדברים על העתיד בפומבי”, אמר ואראן בריאיון בצרפת, כשנשאל על השמועות בעניינו. אם היה רוצה לגדוע את הדיווחים, היה מכחיש אותם מכל וכל. במקום זה, הוא מוסיף עוד קצת שמן למדורה – שרק מגביר את הספק סביב עתידו. כך או כך, בקרוב הוא ייכנס לשיחה צפופה עם האיש שהביא אותו לריאל מדריד – זינדין זידאן. מולו הוא יצטרך לתת דין וחשבון, האם הוא באמת רוצה לעזוב או מעוניין שהמועדון ייתן לו קצת יותר תשומת לב.

ההערכות הן שואראן ימשיך בריאל, בייחוד לאור היותו אחד הבאנקרים המובהקים בתכניות של זידאן לבנייה מחדש של הסגל. עם זאת, במידה ובכל זאת יחליט לעזוב, הוא יצטרך לנהל את המהלך ישירות מול המועדון – זאת לאור סעיף השחרור האסטרונומי שלו, העומד על סך של חצי מיליארד יורו. בריאל, בה הוחלט עקרונית על ‘עוצר יציאות’ בקיץ עד לקבלת ההחלטות של זידאן, לא ימהרו לאפשר לבלם הצרפתי ללכת.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון