ראמוס על שער הדסימה: “שינה את ההיסטוריה”

בדיוק חמש שנים עברו מאז קפטן ריאל מדריד התרומם ברחבת אתלטיקו בגמר ליגת האלופות, כפה שוויון עמוק בתוספת הזמן וסלל את הדרך לזכייה העשירית בתולדות המועדון: “אחרי דבר כזה, מבחינתי אני יכול למות בשקט”

“אמנם עברו חמש שנים, אבל זה מרגיש כאילו זה קרה אתמול”, משחזר סרחיו ראמוס את השער המיתולוגי שהבקיע בדקה 92:48 באותו גמר ליגת האלופות מול אתלטיקו, ב-24 במאי 2014 – בדיוק חמש שנים לאחור. זה גם היה השער שסלל את הדרך של ריאל מדריד לניצחון ענק בהארכה – 1:4 – והעניק את גביע האלופות ה-10 בתולדות המועדון, ‘הדסימה’.

“בכדורגל הכל קורה כל כך מהר, אבל אני לא יכול שלא להתרגש מהשער הזה. זה שער ששינה את ההיסטוריה של המועדון שלנו. זה היה גביע האלופות הראשון שלי והוא הגיע אחרי שכבר היה נראה שאיבדנו אותו”. 

 

השער החשוב בחייו
“אחרי השער הזה אמרתי לאימא שלי שמבחינתי אני יכול עכשיו למות בשקט. זה השער הטוב ביותר שהבקעתי. השער של הקריירה שלי בגלל מה שהוא מייצג לא רק בשבילי, אלא גם בשביל הכדורגל כולו ובשביל המועדון שלנו”.

מה עבר לך בראש לפני הקרן?
“אני תמיד מאוד אופטימי ומאמין עד הרגע האחרון שהכל אפשרי. פנטזתי שיגיע אליי הכדור המושלם ושאצליח לנגוח אותו לרשת. זה בדיוק מה שקרה: אחי מודריץ’ הגביה כדור מצוין, שהגיע בדיוק למקום בו רציתי לקבל אותו. הכנסתי אותו פנימה לא באמצעות הראש, אלא באמצעות הנשמה”.

השיחה הקבוצתית לפני ההארכה
“ברגעים כאלה מי שמדבר בדרך כלל זה המאמן, וגם אני אוהב להשחיל כמה מילים. לא משנה מה היה קורה, יכולנו ללכת הביתה בראש מורם. נתנו על המגרש את כל מה שיכולנו”.

למי הקדשת את השער?
“לאשתי פילאר ולילד סרחיו, שבדיוק נולד. כל המשפחה שלי הייתה באיצטדיון חוץ מאשתי והילד, שהגיח לעולם ממש בסמוך למשחק הגמר ולכן הם לא היו יכולים להצטרף. חגיגת השער הייתה לכבודם. אחריהם, הקדשתי את השער לסבא וסבתא שלי – להם אני מקדיש המון דברים בכך שאני מביט לשמיים”.

 

 

מה קסיאס לחש לך באוזן אחרי השער?
“הוא אמר לי “אחי, אתה הבוס. אני אוהב אותך”. יש לי חיבה מיוחדת כלפי איקר. אנחנו מכירים כבר המון זמן וחברים מאוד קרובים”.

השיחה עם פלורנטינו לפני המשחק
“זאת הייתה מחווה מלאת אכפתיות מצדו להבהיר כמה הוא מאמין בי. זה גורם לך להרגיש קצת יותר חשוב והצלחתי להעביר את הביטחון הזה גם לשאר החברים בקבוצה. האחדות הזו שלנו היא זו שהביאה את התואר”.

כמה פעמים חלמת על הרגע הזה?
“מעולם לא הפסקתי לחלום ולעבוד בהתמדה כדי לזכות בליגת האלופות. מעולם לא איבדתי תקווה לגבי זכייה בתואר הזה. בגמר לא משחקים, גמר מנצחים. התמזל מזלנו להגיע להמון מעמדי גמר של ליגת האלופות ולנצח את רובם”.

שער שייכנס לספרי ההיסטוריה
“זה תמיד יהיה שער שייזכר בהיסטוריה. עם מאמץ קבוצתי והמון הקרבה שמושקעת, זו התוצאה. אמנם אני הייתי זה שהבקיע, אבל כולנו יחד נכנסנו להיסטוריה כקבוצה – לא רק בזכות השער של סרחיו ראמוס”.

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון