קרבחאל: “זידאן הביא חמצן. מקווה שתהיה לנו עונה טובה”

המגן הספרדי התראיין לרדיו ‘קאדנה סר’ וסיכם את העונה החולפת: “הדבר הכי טוב בה היה שהיא הסתיימה”. על יוביץ’: “החתמה טובה”. על הזארד: “שחקן ברמה עולמית”. במבט קדימה: “צריכים ללכת יד ביד כדי להוביל קבוצה מצוינת”

חודש אחרי סיום העונה ורגע לפני משחקי הנבחרות במוקדמות היורו, דני קרבחאל התייצב מול המיקרופונים של רדיו ‘קאדנה סר’ כדי לדבר על העונה שהייתה, העונה שתהיה ונושאים נוספים שנמצאים על סדר היום בריאל מדריד.

העונה החולפת
“זאת הייתה העונה הגרועה ביותר שלי מאז שעליתי לקבוצה הבוגרת. הדבר הטוב ביותר בעונה הזאת היה שהיא הגיעה לסיומה. הגעתו של זינדין זידאן העניקה לנו חמצן, אבל לא הייתה לנו תגובה טובה על הדשא”.חצי נחמה
“כל עונה שבה אנחנו לא זוכים בתארים היא עונה רעה, אבל אני אשקר אם אגיד אחרת: אם ברצלונה הייתה זוכה בטריפלטה, העונה הזאת הייתה קשה אפילו יותר”.

הסאגה סביב ראמוס
“לרגע לא חשבתי שסרחיו באמת יעזוב את ריאל מדריד”.

היית רוצה להיות הקפטן של ריאל?
“זה יכול היה להיות כבוד גדול בשבילי, אבל ראמוס הוא הקפטן ואני תמיד אהיה שם כדי לעזור לו”.

הקרב על הדקות בריאל
“קשה לשחק כאן. במועדון כמו ריאל מדריד, אף אחד לא רוצה לעזוב. יש שאומרים שעד שלא בועטים אותך מכאן החוצה אתה לא עוזב, אבל זה גם תלוי באופי של השחקן. לי היה ברור מהילדות שאני רוצה להיות שחקן ריאל מדריד, אבל משמח אותי מאוד לשחק. אם מחר המאמן יגיד שהוא לא סומך עליי יותר או שאראה שאני ברמה שלא מתאימה, אני אחפש פיתרון. קריירה של שחקן היא דבר קצר מדי בשביל להסתפק בישיבה על הספסל או ביציע”.

ריאל מדריד בעונה הבאה
“זאת תהיה עונה טובה, ככה אני לפחות מקווה. עם 5-6 שבועות של טרום-עונה, הכנה טובה, חיזוקים ברכש, עבודת צוות של המאמן והנשיא… כולנו צריכים ללכת יד ביד כדי להוביל קבוצה מצוינת שתיאבק על כל התארים”.

מה הקבוצה צריכה לעשות כדי להצליח?
“אני לא חושב שמתוכננת מהפכה גדולה. זידאן הראה שהוא אוהב שיש לו בסגל 20-22 שחקנים ברמה גבוהה, שהוא יכול לעשות ביניהם רוטציה בלי בעיות. הוא אוהב לעשות רוטציות. הוא לא מסתפק רק ב-11-14 שחקנים. הוא רוצה לייצר סגל מאוד תחרותי, שבכל עמדה יש תחרות גדולה. זה דבר טוב כי בסופו של דבר הוא מוציא מכל אחד את המיטב וגורם לכולנו להרגיש חשובים”.

זינדין זידאן
“הדינמיקה של הקבוצה המשיכה להיות רעה גם אחרי שהוא הגיע. המצב היה מורכב. הוא היה מאוד אמיץ לקחת את הקבוצה במצב הזה. היינו מאוד שמחים כשהוא חזר. מי שנמצא איתו בחדר ההלבשה יודע שהוא פנטסטי”.

תתגעגע לקיילור נאבאס?
“הוא עדיין שחקן שלנו. אני לא יודע מה יקרה, אבל הוא הראה לנו לאורך השנים שלו כאן שהוא שוער נהדר והוא גם ימשיך להיות כזה”.

לוקה יוביץ’
“הוא החתמה טובה. הוא שחקן מכריע והייתה לנו עונה נהדרת. אני מקווה שהוא יבקיע בשבילנו הרבה שערים”.

איך הזארד יכול לעזור לריאל?
“אם הוא באמת יגיע, מה שמסתמן כדבר אפשרי בהחלט, זה ברור לכולם שהוא שחקן ברמה עולמית והוא מראה את זה לאורך הרבה שנים. יש לו את הניצוץ הזה של מישהו שרוצה את הכדור, שלא מתחבא וששותף בהבקעה ובישול שערים”.

מי יותר מסוכן בשבילך כמגן, מבאפה או ניימאר?
“יצא לי לסבול מניימאר יותר מאשר ממבאפה. הוא שחקן שמאוד קשה לשמור עליו. הוא מגיע לשטחים, נכנס פנימה למרכז, יוצא שוב החוצה. הוא יודע להבקיע, הוא יודע למסור. הוא שחקן מאוד שלם”.

היית מצרף אותו לפני מבאפה?
“אני לא יודע… שניהם שחקנים מאוד טובים, אבל אני מדבר יותר על ניימאר כי יצא לי לשחק מולו יותר. אבל אין ספק שגם מבאפה שחקן נהדר”.

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון