ריאל מדריד קרובה לרכישת מועדון נשים לעונה הקרובה

הבלאנקוס במגעים לקניית טאקון, הפועל במדריד, מחזיק באקדמיה וקבוצת הבוגרות שלו עלתה לאחרונה לליגה הבכירה. בהתאחדות הציגו השבוע רפורמה רחבה בכדורגל הנשים, שתבטיח הכנסת תקציבים. מחיר העסקה: קצת פחות מחצי מיליון יורו

ריאל מדריד עשויה להעמיד בעונה הקרובה קבוצת נשים בכדורגל. כך מדווחים כלי התקשורת בספרד.

לפי הדיווחים, ריאל מנהלת מגעים לרכישת מועדון הכדורגל של טאקון (Tacon) המתנהל במדריד ומחזיק קבוצת בוגרות לצד אקדמיה פעילה. טאקון, שהוקמה רק בשנת 2014, עלתה בחודש שעבר לראשונה בתולדותיה לליגה הבכירה בספרד – בה תשחק בעונת 2019/20, הפעם בתור ריאל מדריד.זהו לא סוד שראשי ריאל התעניינו ברעיון של פתיחת קבוצת נשים במועדון, אלא שהנטייה הייתה להקים אותה מהשורשים עם פיתוח אקדמיה בגילאי ילדות ונערות. ההצלחה המסחררת של טאקון, שמאורגנת היטב עם אקדמיה מפותחת וקבוצת בוגרות עם גרעין שמספק תוצאות, גרמה לבלאנקוס לשקול את האפשרות לרכוש את הארגון כפי שהוא – ולהטמיע אותו תחת קורת הגג של ריאל מדריד.

ההערכות הן שעסקת רכישתה של טאקון – על כלל מחלקותיה, מקבוצת הבוגרות ועד קבוצת הילדות – תעלה לריאל סביב חצי מיליון יורו. בכך טאקון גם תקבל בית אמיתי לאקדמיה, כשתעבור למתחם ולדבבאס המפורסם של ריאל מדריד. הבלאנקוס, מצדם, יקבלו ארגון מוכן – וקבוצת בוגרות שתשחק כבר מהרגע הראשון בליגה הבכירה בספרד.

תזמון העסקה לא מקרי. רק השבוע הציגה ההתאחדות לכדורגל הספרדית רפורמה רחבה בליגת הנשים, עם שדרוג הפורמט, הוספת תקציבים ומכירת זכויות השידור על כלל משחקי הליגה הראשונה – דבר שיכניס כסף נוסף למועדונים. בריאל, שהמתינו לאורך השנים עם קבוצת נשים כדי לבחון את הכדאיות הכלכלית לעשות זאת, יוכלו ליהנות גם כן מהשדרוג במעמד כדורגל הנשים.

בהנחה שהעסקה אכן תצא לדרך באופן רשמי, יהיה מסקרן לראות מה יהיו השאיפות המקצועיות של ריאל מדריד לעונת הבכורה שלה – האם לעבוד על התפתחות לאורך השנים, או לנסות ולהעמיד קבוצה שתיאבק על תארים כבר מהרגע הראשון.

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון