הפקס, הבכי בשדה”ת והזכיות ההיסטוריות: נפרדים מנאבאס

מי שהגיע כשם די אלמוני ועל תקן גיבוי לאיקר קסיאס האגדי, מצא את עצמו במרכז סערות וחילופי דורות באחד המועדונים הלחוצים בעולם. באופיו הצנוע והשקט, צלח את כולן וחתם את שמו כאחד השוערים הגדולים שדרכו כאן. עכשיו הוא ממשיך לפרק הבא

אחרי חמש עונות כשוער ריאל מדריד, קיילור נאבאס אומר שלום. הקוסטה-ריקני, שיחגוג 33 בדצמבר הקרוב, עוזב את המועדון שסיפק לו רכבת הורים רגשית מטורללת לחלוטין, אבל גם עתירת חוויות לכל החיים.

סיפורו של קיילור במדריד החל כשהצטרף לריאל מלבאנטה באוגוסט 2014 תמורת 10 מיליון יורו, על תקן שוער מחליף לאיקר קסיאס. זאת על רקע שחרורו של השוער דייגו לופס, שעזב באותו הקיץ עם סיום החוזה שלו. בעונתו הראשונה במועדון הוא מיעט לשחק, אך שום דבר לא הכין אותו לפצצה שתוטל בקיץ שלאחר מכן – עזיבת הסמל והקפטן האגדי קסיאס.במועדון ניסו להשיב מהר ולהחתים במקום קסיאס את שוער נבחרת ספרד ומנצ’סטר יונייטד, דויד דה-חאה. קיילור נאבאס אמור היה להשתלב בעסקה ונאלץ לארוז מזוודות ולנסוע לשדה התעופה, לקראת טיסה למנצ’סטר. אלא שכשל בשליחת מסמכי העברתו של דה-חאה הוביל לפספוס המועד האחרון לרישום העברות – והעסקה קרסה. בלית ברירה, נאבאס נשאר שוער ריאל מדריד… לפחות עד החלון הבא.

 

 

“זה היה אחד הימים הקשים ביותר שלי בקריירה”, העיד לאחר מכן בריאיון בספרד. “לא הפסקתי לבכות כשחלון ההעברות נסגר. הכל התפוצץ אצלי. חיכיתי בשדה התעופה עם המזוודות. לא עליתי עדיין על המטוס, אבל הייתי קרוב אליו. זה היה מצב מורכב. לא רציתי לעזוב”.

קיילור, באופיו השקט, הצנוע והמופנים, ניקה את הדמעות ונכנס לאפודת השוער הראשון של ריאל מדריד כדי להוכיח שהוא ראוי להזדמנות. זה לא היה פשוט, אבל לאט לאט הוא הצליח לשים את זה מאחוריו, לזכות באמון הקהל ולהיכנס ללב האוהדים בסנטיאגו ברנבאו. העובדה שאיננו ‘שם גדול’ נשכחה עם הזמן, בייחוד לאור תצוגות שוערות פנטסטיות שלו לעורך התקופה במדי הבלאנקוס. הזינוקים החתוליים שלו זיכו אותו בכינוי ‘הפנתר’, והקבוצה נהנתה מאותם ניתורים כל הדרך לזכייה היסטורית בשלושה גביעי אירופה רצופים.

בקיץ שעבר הסתיים החלום של נאבאס, כשבמועדון החליטו לנצל הזדמנות בשוק ההעברות ולהנחית במחיר נמוך את השוער המצטיין במונדיאל טיבו קורטואה. הניסיון לערוך רוטציה בין השניים הוביל לחוסר סדר בקבוצה, והיה ברור שהעונה תצטרך להתקבל החלטה חד-משמעית מי השוער הבכיר. זינדין זידאן החליט שזה יהיה הבלגי, מה שהוביל את קיילור לבחור מה הוא מעדיף לעשות – להישאר כשוער גיבוי, או לעזוב לקבוצה אחרת.

 

 

אחרי התלבטות ארוכה שנמשכה עד ליום האחרון של חלון ההעברות, קיילור נאבאס החליט לצאת לדרך חדשה ולהסכים להצעה שקיבל מפריס סן ז’רמן.

162 הופעות במדי ריאל מדריד, בהן ספג 159 שערים ושמר על רשת נקייה ב-52 משחקים. שוער העונה באירופה 2018, אלוף אירופה שלוש פעמים, אלוף ספרד פעם אחת, אלוף עולם לקבוצות ארבע פעמים, מחזיק הסופרקאפ האירופי פעמיים והסופרקופה הספרדי פעם אחת. קיילור נאבאס סוגר פרק מדהים ומרשים במדי ריאל מדריד, שהיה מעל ומעבר למה שהוא פינטז וחלם.

תודה על הכל, בהצלחה בהמשך.

 

אולי יעניין אותך גם...

הגב

avatar
  Subscribe  
מעקב אחרי דיון