ראמוס בריאיון: “הקלאסיקו יהיה הצהרת כוונות מבחינתנו”

קפטן ריאל מדריד ערוך ומוכן לקרב על הפסגה מול ברצלונה: “זה לא עוד משחק. זה מפגש שלא דומה לשום דבר אחר”. על החשיבות שלו: “הקבוצות צמודות בטבלה, זה יכול להתברר כמשחק שמשנה את המצב”. על תמיכת האוהדים: “חשוב לנו לנצח בבית, לעיני הקהל שלנו”

כל קלאסיקו הוא משחק גדול, אבל הפעם המפגש בין ריאל מדריד לברצלונה יהיה עם חשיבות מיוחדת – הקרב על הפסגה, במסגרת המחזור ה-26 בליגה הספרדית. רגע לפני, הקפטן סרחיו ראמוס התייצב לריאיון והתייחס למספר נושאים.

הקלאסיקו, מפגש מסוג אחר
“זה לא עוד משחק. למרות שמשחקים על שלוש נקודות כמו בכל משחק, הקלאסיקו זה מפגש שלא דומה לאף מפגש אחר. ניצחון על ברצלונה יביא לנו הרבה שמחה ולרוב יש לזה השפעה מאוד חיובית על הסגל מבחינה מורלית. שתי הקבוצות יודעות את זה ולכן צריך לנתב את התחושות האלה למקום נכון, שמדרבן אותך לנצח. כשהקלאסיקו מגיע, שבוע מראש כל התקשורת מתעסקת בזה. זה מה שהופך את הקלאסיקו למשחק כל כך גדול”.שיאן ההופעות בקלאסיקו
“זה מקור עצום של שמחה. אני מקווה שאוכל להמשיך ולשחק בעוד משחקי קלאסיקו רבים. זה יהיה סימן טוב, כי המשמעות של זה תהיה שאני אמשיך כאן עוד הרבה שנים. ואם אצליח לצאת מהמפגשים האלה כמנצח, זה אפילו טוב יותר. הנתון הזה הוא גם תמורה לעבודה הקשה וההקרבה לאורך שנים רבות. אתה בכדורלג לא בשביל הפרסים והתארים האישיים, אבל זה בהחלט מאוד מספק לקבל אותם ולשבור שיאים אישיים שהיה נראה שלא ניתן להשיג. זה מעניק הרבה מאוד מוטיבציה”.

חשיבות המשחק
“זה יהיה מפגש מאוד שוויוני, בהתחשב בנקודת הזמן שאנחנו נמצאים בה בעונה ובגלל שהקבוצות צמודות מאוד בטבלה. זה יכול להתברר כמשחק שמשנה את המצב, תלוי בתוצאה, אבל אני חושב שכך או כך יש עוד דרך ארוכה לעשות העונה בליגה. יש עוד הרבה מאוד נקודות בקופה והכל יכול לקרות. חשוב לנו מאוד לנצח את המשחק הזה בבית לעיני הקהל שלנו, שהם אלה שמעניקים לנו את המוטיבציה והסיפוק יהיה גדול יותר אם ננצח. אנחנו חזקים כשהאוהדים מאחורינו וצריכים להוכיח את זה על המגרש. נקווה שהמשחק הזה יהיה הצהרת כוונות מבחינתנו ושננצח בבית”.

ההתרגשות שלקראת
“יש לי את אותה רמת התרגשות כמו שהייתה לי לפני הקלאסיקו הראשון. אני לא ניגש למשחק כאילו זה המשחק האחרון, אלא מגיע כאילו זה המשחק הראשון – עם מלוא השאפתנות והרצון להבטיח ניצחון. הסוד טמון בעבודה הקשה, במחויבות, בשמירה על השאפתנות. זה הכרחי. מאוד קשה להישאר בטופ, אבל אני מנסה להתחיל מחדש בכל פעם כדי להמשיך להיאבק על עוד תארים, לשמר את ההתרגשות והשאפתנות שלי כדי להשיג דברים חדשים. זה אחד המפתחות”.

קפטן בקלאסיקו
“להיות הקפטן של הקבוצה הזאת זה מקור עצום של גאווה. אחרי כל כך הרבה שנים, אתה צובר ניסיון עם הרבה משחקים, עונות וחוויות טובות ורעות. זו זכות ומקור לגאווה לענוד את סרט הקפטן של ריאל מדריד. זו אחריות גדולה לדעת שאתה מודל לחיקוי עבור אלפי ילדים ודוגמה עבור חבריך לקבוצה. אני מנסה להתנהג בצורה המתאימה ביותר, כך שגם חבריי לקבוצה וגם כל מי שקשור לריאל מדריד יהיו גאים בקפטן שלהם”.

צמודים בצמרת
“זה נכון שהליגה העונה מאוד תחרותית, אבל אנחנו ניאבק על התואר. אנחנו ממש מתרגשים מהאפשרות לזכות באליפות, ולכן מרוכזים בלהציג את המיטב שלנו. הליגה הופכת לקשה יותר בכל שנה והמשחקים בה הופכים לצמודים ושוויוניים יותר. היום כבר אי אפשר לומר שאתה הולך לנצח בכל מגרש, כי זה לא נכון. כל קבוצה יכולה לגרום לך בעיות. זה גם מה שהופך את קרבות הצמרת למרתקים יותר. לכן זכייה באליפות תעניק לנו סיפוק כל כך גדול”.

זידאן
“הוא מאמן מצוין, לא רק בגלל השיאים והתארים שהושגו תחתיו. הוא היה כאן הרבה שנים כשחקן ויש לו יכולת נהדרת להוביל את חדר ההלבשה. לא כל אחד יכול לנהל חדר הלבשה, או לפחות לא בדרך הטבעית שבה הוא עושה את זה. לא משנה אם שחקנים מקבלים יותר או פחות דקות, כולם מדורבנים בזכותו וזאת אחת מנקודות החוזקה הגדולות שלו. הוא יודע בדיוק מה הוא יכול להוציא מכל אחד מאיתנו ואני רואה בו כמאמן המושלם לקבוצה כמו ריאל מדריד. כולנו מקווים שנוכל ליהנות מעוד תקופה מלאת הצלחות איתו”.

שער מיוחד בקלאסיקו
“עונת 2016/17. היינו בפיגור 1:0 בקמפ-נואו והבקעתי בנגיחה מכדור חופשי של מודריץ’. סיימנו בתיקו 1:1 והנקודה הזאת התבררה כמשמעותית לזכייה שלנו באליפות באותה העונה. הוכתרנו כאלופים כמה משחקים אחר כך, במשחק חוץ במלאגה. זה היה שער ממש חשוב”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
וויסאם
וויסאם
29.02.2020 11:38

אותם דיבורים כל משחק בלי מעשים.
דומינטטיות מוחלטת לברצלונה כבר יותר מ 10 שנים
בזמן אמת אנחנו משחקים בפחד נוראי בלי שום תוצאות חיוביות.
והקלאסיקו האחרון מדבר בעצמו תיקו אפס מאופס .שהיינו אמורים לנציח אם הייתה קצת אמונה

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x