זידאן: “דיברנו בינינו, עכשיו צריך להגיב על הדשא”

מאמן ריאל מדריד שוכח מהמשחק מול סיטי: “זאת תקופה שברירית, אבל אנחנו יודעים שאלה דברים שיכולים להשתנות ברגע”. על הקלאסיקו: “בשבילנו כל המשחקים חשובים באותה המידה. באים לשחק ולקחת את שלוש הנקודות”

ריאל מדריד משלימה את הכנותיה לקראת הקלאסיקו מול ברצלונה, שיערך בסנטיאגו ברנבאו במסגרת המחזור ה-26 בליגה הספרדית. רגע לפני, המאמן זינדין זידאן התייצב למסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

המתכון להצלחה בקלאסיקו
“לשחק עם הלב, עם הראש ולהיות מאוחדים. זו הרוח של כולם כאן. אנחנו הולכים לשחק במשחק כדורגל נחמד מאוד וחושבים שיש לנו הזדמנות להציג משחק גדול”.דיברת עם השחקנים?
“דיברנו. עכשיו אנחנו צריכים להגיב על הדשא, והתגובה צריכה להיות שנמשיך במה שעשינו במשך 78 דקות באמצע השבוע”.

מודאג מהמחסור בשערים? למה יוביץ’ ומריאנו לא מקבלים הזדמנויות?
“אני לא מודאג כי במשך ארבעה חודשים ניצחנו משחקים גם ללא אדן הזאר. ניצחנו המון משחקים. זה לא העניין. הדבר החשוב הוא להחזיר לעצמנו את החוזק המנטלי, כי אנחנו יודעים שאנחנו יכולים להבקיע שערים”.

מה ההסבר לתוצאות הרעות בברנבאו?
“זאת תקופה שברירית אחרי שחיברנו שלושה משחקים שלא ניצחנו בבית, אבל אנחנו יודעים שאלה דברים שיכולים להשתנות ברגע. הדבר היחיד שחשוב הוא שהרוח שלנו תהיה חיובית. אנחנו נצא מזה רק אם נהיה ביחד ולא נקשיב לדברים שנאמרים בחוץ. אנחנו צריכים שהקהל שלנו יהיה איתנו מהרגע הראשון ועד האחרון. אני יכול להבין שחלק מהאוהדים מתוסכלים או כועסים, אבל אנחנו צריכים אותם והם צריכים את הקבוצה שלהם – וזה מה שננסה לעשות. לכל הפחות ניתן את כל מה שיש לנו על המגרש”.

מה קורה עם קרוס?
“בכל פעם שיש תוצאה לא טובה, בתקשורת מחפשים איזשהו סיפור לספר. עכשיו מחפשים משהו עם טוני, ושואלים איך שחקן שמשחק כל הזמן לא שותף במשחק אחד. לא הפסדנו בגלל שקרוס לא שיחק, אני בטוח בזה. אלה דברים שיכולים לקרות ועשינו את הבחירות שלנו. אל תחפשו משהו מעבר לזה. קרוס עושה עבודה טובה מאוד וימשיך לעשות עבודה טובה מאוד. אני צריך לקבל החלטות וזה מה שאני עושה”.

קיקה סטיין אמר שהמשחק הזה חשוב יותר לריאל
“מבחינתנו כל המשחקים חשובים באותה המידה. אנחנו באים לשחק. יש שלוש נקודות על הכף. ברור לנו שזה משחק עם חשיבות שונה מאחרים, אבל (מבחינת נקודות) זה כמו כל היתר. אנחנו נשחק בבית שלנו ואנחנו נעשה את המיטב כדי לנצח”.

לפני חודש אמרת שברגע שתפסידו בשני משחקים, המחמאות כלפיך יהפכו לביקורות
“הפסדנו בשני משחקים ואני לוקח את מלוא האחריות. אתם בתקשורת עושים את העבודה שלכם ואני מבין אותה. ברור לי שברגע שהקבוצה מפסידה בשני משחקים אני אספוג ביקורות, וזה גם מה שקורה עכשיו. מה שאני צריך לעשות הוא להמשיך להילחם יחד עם השחקנים שלי. זה רגע לא פשוט, אבל אנחנו נעשה את המיטב כדי לצאת ממנו”.

ברצלונה תלוי מדי במסי?
“אנחנו יודעים מה החשיבות של מסי בקבוצה שלו. וכן, נכון שהוא הכרחי עבורם כדי לשחק טוב. אבל גם בלעדיו יש להם סגל שעושה עבודה טובה. כך או כך, אנחנו מתעניינים יותר במה שאנחנו נעשה על הדשא”.

אם לא תזכה בתואר, המעמד שלך יתערער?
“לא יודע, זאת שאלה שצריך להפנות לאחרים”.

שתי הקבוצות מגיעות בכושר חלש
“זה נכון שכשאתה מאבד נקודות מדברים על זה שנחלשת, אבל זאת לא הדרך בה אני רואה את הדברים. זה יכול לקרות בכדורגל. אתה צריך להסתכל קדימה ולדעת שהדינמיקה יכולה להשתנות. שתי הקבוצות מגיעות כששתיהן במאבק על ראשות הטבלה. אם הן באמת ‘בכושר פחות טוב’, מה יחשבו לעצמן כל יתר קבוצות הליגה? שהן במצב גרוע בגלל שהן מתחת לשתיים האלה? ברור שלא”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x