לורנסו סאנס, נשיא ריאל מדריד בעבר, הלך לעולמו

מי שעמד בראש המועדון בסוף המאה הקודמת נכנע למחלת הקורונה. המהלכים שהוביל, תוך מסע רכש נרחב, החזירו לבלאנקוס את גביע אירופה לאלופות אחרי 31 שנות בצורת

ריאל מדריד מרכינה את ראשה: לורנסו סאנס, נשיא המועדון בין השנים 1995-2000, הלך לעולמו בגיל 76 אחרי שחלה בקורונה.

סאנס נולד במדריד באוגוסט 1943, היה במשך שנים חבר דירקטוריון בריאל וב-1995 הפך לנשיא המועדון – תפקיד בו כיהן במשך חמש שנים והוחלף בשנת 200 בנשיא הנוכחי, פלורנטינו פרס.עם כניסתו לתפקיד לאחר עונה כושלת של ריאל מדריד, בה לא השיגה את הכרטיס לאירופה בסך הכל בפעם השנייה בתולדותיה, סאנס החליט לעשות הכל כדי להשיב את הבלאנקוס לטופ האירופי – ובנה את הקבוצה מחדש.

בתקופתו הוחתמו כוכבים גדולים דוגמת רוברטו קרלוס, קלרנס סיידורף, דאבור שוקר ופרדראג מיאטוביץ’, חבורת שחקנים שהתחברה לקבוצה ההיסטורית שקטעה ב-1998 בצורת בת 32 שנים והעניקה לריאל מדריד את ה’ספטימה’ – גביע אירופה השביעי בתולדות המועדון.

בזמן כהונתו הקצרה יחסית זכתה ריאל מדריד בשני גביעי אירופה, לצד הצלחה גם בזירה המקומית. למרות זאת, הוא הפסיד את כיסאו בבחירות לפלורנטינו פרס בשל בעיות כלכליות שהתפתחו במועדון בתקופתו.

סאנס הוא קורבן נוסף של נגיף הקורונה, אחרי שהובהל לטיפול נמרץ בשל קשיי נשימה וחום גבוה. ריאל מדריד צפויה ערוך לו מחוות פרידה רשמית, כדי להעניק כבוד אחרון לאחד הנשיאים החשובים בתולדותיה.

יהי זכרו ברוך.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x