מלכת אירופה מרכינה ראשה: תודה אחרונה ללורנסו סאנס

אחרי אחת העונות הכושלות בתולדות המועדון, לקח את המושכות סגן נשיא לא פופולרי והחליט להסתער לעבר מטרה אחת בלבד: השבת גביע אירופה למדריד אחרי 32 שנות בצורת. חמש שנים אחר כך, והיו לו עוד שני גביעים כאלה בארון

הפסד כפול בסופרקופה הספרדי.
הדחה מהגביע כבר בשמינית הגמר.
הדחה מגביע אירופה ברבע הגמר.
מקום שישי בליגה, והמשמעות הישירה של זה – הפעם השנייה בהיסטוריה בה לא הושג הכרטיס לאירופה.

זאת הייתה עונת 1995/6 של ריאל מדריד, העונה בה הסתיים באקורד צורם עידן רמון מנדוסה כנשיא המועדון. אחרי עשר שנות שליטה וחובות ענק שצבר, מנדוסה נאלץ להתפטר מתפקידו – ובמקומו מונה סגנו דאז, לורנסו סאנס.

את עונת 1996/7, עונתו המלאה הראשונה של סאנס בתפקיד, הוא כבר בנה אחרת לגמרי. רוברטו קרלוס, פרדראג מיאטוביץ’, דאבור שוקר, קלרנס סיידורף, בודו אילגנר ושאר אגדות הוחתמו בזה אחר זה. פאביו קאפלו הונחת על הקווים, ולכולם היה ברור מה הנשיא סאנס רוצה: אחרי הקטסטרופה עונה קודם לכן, ריאל מדריד חייבת – אבל ממש חייבת – לחזור לטופ האירופי.קאפלו הביא אליפות ליגה, אבל זה לא השביע את רצונו של סאנס – שהחליף אותו ביופ היינקס, למרות שרבים הרימו גבה לגבי המינוי. אל הסגל הונחתו גם כריסטיאן קארמבו הונחת, פרננדו מוריינטס ואחרים. רק דבר אחד היה לסאנס בראש, והוא לא התכוון לוותר.

וזה הצליח.

כבר בעונתו השנייה כנשיא המועדון, אחרי שלקח את המושכות באחת מנקודות השפל הנוראיות ביותר שידעה ריאל מדריד, סאנס השיג את מבוקשו: זכייה בגביע אירופה בפעם השביעית בתולדות המועדון. 32 שנים חיכתה לזה ריאל, שנתיים של עבודה היה צריך בשביל זה סאנס.

לורנסו סאנס לא נכנס לתפקידו כנשיא פופולרי במיוחד, כמי שהיה מזוהה עם רמון מנדוסה שנאלץ להתפטר. הוא גם עזב את כיסאו אחרי שהפסיד לפלורנטינו פרס ביולי 2000, כשחובות הענק היו ונותרו. אבל בין לבין הוא השיב למשרד בסנטיאגו ברנבאו את הרוח שמנשבת בו עד היום: הדבקות במטרה, העשייה הבלתי מתפשרת, ההתעקשות להשיג דבר גם אם הוא נראה בלתי אפשרי. רוח המדרידיסטה.

שני גביעי אירופה, אליפות אחת, סופרקופה אחד וגביע ביניבשתי אחד, אלה התארים בהם זכתה ריאל מדריד לאורך חמש שנות כהונתו של סאנס. אבל כל אלה קטנים לעומת הדבר העיקרי אותו הרוויח מחדש המועדון בכהונה הזו, ומלווה אותו עד היום: שם התואר ‘מלכת אירופה’. ועל זה חתום איש אחד, לא פופולרי במיוחד, שסימן לעצמו מטרה ולא נרגע עד שהשיג אותה – לורנסו סאנס.

תודה על הכל, לורנסו.
נוח על משכבך בשלום.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x