הוכיח את עצמו: הניהול הכלכלי של ריאל מנצח את הקורונה

בזמן שמועדונים אחרים נאלצים לקצץ במשכורות השחקנים ולשלוח עובדים לחל”ת, הבלאנקוס נשארים חזקים ורחוקים מכך שנות אור. דרכו של פלורנטינו פרס עמדה למבחן משבר הנגיף, ועברה אותו בהצטיינות יתרה

מאז חזר לכיסא נשיא ריאל מדריד בקיץ 2009 ובמיוחד בשנים האחרונות, פלורנטינו פרס סופג ביקורות על הדרך בה הוא מנהל את המועדון. כעת, הוא מוכיח שהצדק היה איתו.

זה לא סוד שפלורנטינו פרס מסרב כבר שנים להוציא סכומי עתק על העברת שחקנים, ובעיקר נמנע מתשלומי שכר מופקעים. למעשה, אחד הדברים המהותיים ביותר מבחינתו הוא השמירה על איזון במשכורות שחקני הסגל. בכך, ריאל מדריד שומרת בקנאות על מצב בו השכר יהווה לכל היותר 50% מהתקציב הכולל של המועדון – זאת בזמן שההמלצה של הגופים הכלכליים של אופ”א ‘מאשרת’ לחרוג גם לרמות של 70% מתקציב של כל מועדון.ההתעקשות הזו של מדריד כמועדון ופלורנטינו כמי שמוביל את הדרך, מתבררת כעת כזו שמאפשרת לבלאנקוס לצלוח את אחד המשברים הכלכליים הגדולים ביותר שידע הספורט בפרט והעולם בכלל.

בשבועות האחרונים מודיעים בזה אחר זה מועדונים בספרד על הצורך במה שמכונה ERTE – קיצוץ מסיבי של משכורות וצמצום בכוח האדם. בשל משבר הקורונה והירידה הדרמטית בהכנסות, המועדונים מתקשים לעמוד בהתחייבויות ונאלצים לחתוך בשכר השחקנים ואף להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום במקרה הטוב – או לפטר עובדים במקרה הרע.

אלאבס ואספניול היו בין המועדונים הראשונים בספרד שהכריזו על הצורך הזה. אחריהם הגיעה גם אתלטיקו מדריד, כשהמנכ”ל חיל מארין אפילו הגדיל לעשות והבהיר שהצעדים האלה נדרשים כדי “להבטיח את עתיד המועדון”. גם יריבתה לצמרת של ריאל, ברצלונה, נאלצה לחתוך בבשר החי – בעיקר לאור העובדה ש-80% מהתקציב שלה מושקע במשכורות, שכרגע אין לה איך לשלם.

בניגוד לכל אלה, במדריד טוענים שבשלב זה אין אפילו מחשבות על צעדי קיצוץ – כי פשוט אין צורך בהם. המועדון בריא כלכלית, כשב-11 שנות כהונתו הנוכחית של פלורנטינו פרס הבלאנקוס אף רשמו רווח של 320 מיליון יורו.

מעבר לחוזק הכלכלי שמאפשר למועדון לתפקד ללא הכנסות ברקע הקורונה, במדריד יכולים אף להרשות לעצמם להמשיך בתכניות הרכש – עם מחשבות על שחקנים כמו אדוארדו קמאבינגה או ארלינג האלנד. בזמן שמועדונים אחרים חוששים מקריסה, ריאל מדריד של פלורנטינו פרס היא אי של יציבות.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
ארי
ארי
31.03.2020 23:25

פרז חסך כסף בשביל לשפץ את האיצטדיון, בינתיים השאיר קבוצה אפורה ששנתיים רצוף לא מסוגלת לעבור את שמינית הגמר. כשהבלוף נגמר, התחנן לזידאן וקנה לו שחקן ב-100 מיליון יורו.
במקרה יצא שיש וירוס שמשתק את הכלכלה העולמית.
אני אמור להתרשם מזה? בטח פלורנטינו ישב כל לילה במשרד שלו וחשב לעצמו “ומה אם מחר וירוס שפעת מדבר מתפרץ בעולם?”.
פחחח.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x