בייל בריאיון: “לא קורא תגובות, זה רק פוגע בביטחון”

כוכב ריאל מדריד התראיין בפודקאסט של חובבי גולף, והתייחס גם לביקורות על התחביב שלו: “להרבה אנשים יש בעיה עם זה, אבל הרופאים אישרו לי”. על הציפיות: “הכל עניין של תוצאות ומספרים. כל עוד אני יודע שעבדתי קשה ועשיתי כמיטב יכולתי, אני מרוצה מעצמי”

רבות נכתב ונאמר על תחביב הגולף של גארת’ בייל. כעת, כוכב ריאל מדריד מתייחס לזה ובוחר את הבמה הראויה ביותר לכך – פודקאסט חובבי הגולף של אריק אנדרס לאנג.

לאורך פרק הפודקאסט, שנמשך קצת פחות משעה וניתן לצפות בו דרך היוטיוב (מצורף למטה), מתייחס בייל למספר נושאים גם כחובב גולף – ובעיקר ככדורגלן מקצועני מצליח.המעבר למדריד תמורת סכום העברות אסטרונומי
“כשמועדון קונה שחקן עבור סכום גדול, באופן טבעי יש עליך לחץ לספק את הסחורה. כשזה קרה לי זה היה קצת מוזר. ידעתי שזה שריאל שילמה עליי סכום שובר שיאים, אבל לא ממש חשבתי על זה יותר מדי. רק רציתי לשחק כדורגל, ומה שיקרה יקרה. פשוט ניסיתי לעשות כמיטב יכולתי על המגרש. אני מניח שהרבה אנשים היו אומרים ‘אני חייב להוכיח שאני שווה את זה’, אבל אני הסתכלתי על זה אחרת ופשוט נתתי לזה לרדת מהגב שלי”.

היחס במדריד לתחביב הגולף
“להרבה אנשים יש בעיה עם זה שאני משחק גולף, אני לא ממש מבין מה הסיבה לזה כי דיברתי עם רופאים והם בסדר עם זה. במיוחד לתקשורת במדריד יש איזו תפיסה שזה לא טוב בשבילי, שאני צריך לנוח, שזה יכול לגרום לבעיות ופציעות. אני מסתכל על ארצות הברית, ולדוגמה יש את סטף קרי שמשחק גולף בבוקר שלפני משחק. כאן, אם אני אשחק יומיים לפני משחק יגידו ‘מה הוא עושה?!'”.

הביקורת מבחוץ והביקורת העצמית
“בכדורגל של היום זה הכל עניין של תוצאות ומספרים. אתה יכול לשחק מדהים, אבל אם אתה לא מבקיע חמישה משחקים – כולם יגידו שעוברת עליך תקופה נוראית. ואתה חושב לעצמך, ‘אני כן משחק טוב אבל פשוט לא הבקעתי או בישלתי, אני כן עובד קשה למען הקבוצה’. אנשים מתעניינים רק בשערים, בבישולים, בדברים מדהימים, אבל זה לא תמיד קורה. אתה גם יכול לשחק נוראי, אבל להבקיע שני שערים – ויגידו ‘וואו, ציון 10’. אפילו כשלי זה קורה. אני משחק רע, אבל מבקיע צמד. אנשים באים ואומרים ‘משחק מעולה’, ואני עונה ‘הייתי ממש גרוע…’. בכדורגל מתעניינים רק בתוצאות. כמובן שלכל אחד יכולה להיות דעה משלו, אבל מנקודת המבט שלי – כל עוד אני יודע שעבדתי קשה ועשיתי כמיטב יכולתי, אני מרוצה מהמשחק שלי”.

התגובות ברשת
“אני לא קורא טוקבקים, אבל אני חושב שזה בריא עבור כל ספורטאי לא לקרוא תגובות. יכולות להיות אלף תגובות מדהימות ואחת רעה. אתה פשוט תתמקד באחת הזאת, זה יפגע בביטחון שלך וישפיע גם על העבודה שתעשה אחר כך. אז בשביל מה לטרוח? מבחינה מנטלית, אין טעם לעשות את זה”.

הפודקאסט המלא:

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x