זידאן: “רצף הניצחונות לא רלוונטי. מתכוננים לעוד גמר”

מאמן ריאל מדריד דרוך ומוכן לקרב הקצוות מול אספניול: “זה משחק בין הראשונה לאחרונה, אבל במגרש אין לזה שום ערך. הם צריכים את הנקודות ויעשו הכל כדי להשיג אותן בבית”. על עתידו: “נהנה כרגע, אבל לא מתכוון לאמן במשך 20 שנה”

ריאל מדריד משלימה את ההכנות לקראת קרב הקצוות מול נועלת הטבלה אספניול, במסגרת המחזור ה-32 בליגה הספרדית (ראשון, 23:00). רגע לפני, המאמן זינדין זידאן התייצב מול העיתונאים והתייחס למספר נושאים.

שבעה משחקי גמר נותרו
“ידענו מהרגע הראשון שיש לנו 11 משחקי גמר עד סיום העונה. עכשיו נותרו שבעה. זה שניצחנו את ארבעת הראשונים לא משנה שום דבר מבחינתנו. זה לא רלוונטי. אנחנו מוכרחים להמשיך לעבוד ולהתייחס למשחק הקרוב מול אספניול כגמר. אספניול מאוד תקשה עלינו את המשחק כי היא חייבת נקודות. אנחנו חייבים לתת את המיטב שלנו, כמו בכל גמר”.המאמן אבלרדו פוטר
“אין לי מה לומר על ההחלטה הזאת של אספניול, אבל אני בהחלט מצטער בשביל אבלרדו. יש תקופות קשות לפעמים ואני מצטער בשבילו על כך”.

מומנטום חיובי
“כשאנחנו מפסידים משחק, משמיעים נגדנו ביקורות וזה לא משנה אצלנו שום דבר. עכשיו אנחנו מנצחים, אבל לא השגנו עדיין כלום. אני אומר לשחקנים שלי שאנחנו חייבים להמשיך באותה הדרך, כי זה מה שיעשה את ההבדל. צריכים להתרכז רק במה שאנחנו יכולים לשלוט בו”.

חשיבות ההגנה
“ההגנה היא הדבר החשוב ביותר שיש בכדורגל. יש לנו את חוליית ההגנה שלנו, אבל גם שחקנים ממושמעים ומחויבים. הגנה לא תלויה רק ברביעייה האחורית. אנחנו מראים עוצמה בגישה הקבוצתית, וזה דבר מאוד חשוב כדי להשיג ניצחונות”.

הפגרה עשתה טוב לקבוצה
“לא קרה משהו מיוחד, אבל הפגרה הייתה טובה לקבוצה כי כולם חזרו רעבים עם רצון להתאמן וליהנות. רואים את זה במשחקים ובמיוחד באימונים”.

הלחץ במדריד גבוה
“אנחנו יודעים איפה אנחנו נמצאים ומה הקשיים כאן, אבל זה לא משנה מבחינתנו כלום. הדבר החשוב הוא הדינמיקה בכל יום. הכי חשוב זה להמשיך באותה הדרך. חלק חזרו עם קשיים, אחרים חזרו טוב יותר – אבל כולנו באותה הסירה. יש עוד הרבה משחקים, אנחנו מוכרחים לדעת להתאושש ממשחק למשחק ולשים לב לפרטים. נותרו עוד שבעה מחזורים ואנחנו מתרכזים אך ורק באספניול”.

ריאל מתקשה מול קבוצות תחתית
“זה משחק קצוות בין הראשונה לאחרונה, אבל אין לזה שום ערך במגרש. אנחנו לא סומכים על זה במשחק, כי אספניול תרצה את שלוש הנקודות אצלה בבית. אותו הדבר קרה לנו במשחק מול מיורקה. אנחנו מוכרחים להציג את המיטב שלנו כדי לקחת את הנקודות, ואספניול תנסה לעשות בדיוק את אותו הדבר”.

סרחיו ראמוס
“הוא תמיד רוצה לנצח ולעשות היסטוריה במועדון הזה. אני לא מופתע ממה שהוא עושה, כי יש לו את האיכות ומעל הכל את האופי לעשות את זה. אנחנו ברי-מזל שיש לנו אותו במדריד ואני מקווה שהוא ימשיך כאן עד סיום הקריירה”.

ויניסיוס ג’וניור
“כל השחקנים יודעים איפה הם נמצאים, ולכולנו יש תקופות טובות יותר וטובות פחות. אלה החיים. כשאתה בתקופה פחות טובה, אתה צריך לעבוד. ויני עושה עבודה טובה ואנחנו נהנים ממנו. מוכרחים להתקדם איתו לאט, כמו שאנחנו עושים עם כולם. יש לנו 25 שחקנים בסגל וכולנו צריכים תמיד להתמקד בקבוצה כולה”.

העתיד של זידאן
“הייתי כדורגלן טוב יותר משאני מאמן. אני מאוד שמח במקום בו אני נמצא, אבל לא יודע כמה זמן אמשיך לאמן. אני לא מתכנן שום דבר. מה שעושה לי טוב הוא היום-יום. בראש שלי תמיד הייתי שחקן. שיחקתי 18-19 שנים, וכששאלו אותי אם אני מתכוון לאמן יום אחד תמיד אמרתי לו. ככה שאני לא יודע כמה זמן אמשיך בזה, אבל אני בטוח לא אאמן במשך 20 שנה”.

האימון בריאל מדריד
“יש לי את המזל שאני במועדון הזה ומאמן כאן, למרות שאני פחות אוהב את המילה ‘מזל’. בעיניי בחיים צריך להאמין וליהנות, עד שאתה מאבד חשק. מבחינת השחקנים שיש לי, בהחלט נפלה בחלקי הזכות לאמן את הטובים ביותר – כי אני במועדון הטוב ביותר בעולם. אני נהנה ממשחקים ועוד יותר מהאימונים”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x