זידאן: “הרוח הקבוצתית הובילה אותנו לניצחון סופר חשוב”

מאמן ריאל מדריד יצא מרוצה מה-0:1 הקשה על חטאפה: “כדי להשיג דברים גדולים חייבים לסבול קצת”. העריך את המאמץ של השחקנים: “הם אלה שעובדים על המגרש ומוכרחים לברך אותם”. על המשך העונה: “נותרו חמישה משחקי גמר”

ריאל מדריד סופרת ניצחון שישי ברציפות מאז חודשה העונה, אחרי 0:1 קטן-גדול על חטאפה במסגרת המחזור ה-33 בליגה הספרדית. הבלאנקוס פותחים פער 4 נק’ מהשנייה ברצלונה, חמישה מחזורים לסיום העונה. לאחר המשחק, המאמן זינדין זידאן התייצב מול התקשורת והתייחס למספר נושאים.

תחושות מהמשחק
“אנחנו צריכים לצאת מכאן מרוצים. זה היה מאמץ קבוצתי נהדר. היה לנו משחק קשה מול יריבה שהקשתה עלינו את החיים, אבל בסופו של דבר הסבלנות והרוח הקבוצתית הובילו אותנו לניצחון סופר חשוב”.המאמץ הקבוצתי
“אנחנו עובדים היטב, אבל הדבר החשוב הוא מה שהשחקנים עושים על הדשא. בכל הנוגע להגנה, מדובר במאמץ קבוצתי. כולם מחויבים. כשאנחנו מאבדים כדור, אנחנו מתגוננים ועושים עבודה נהדרת. יכול להיות שהייתה חסרה לנו קצת חדות בחלק הקדמי, אבל אם להיות כנים – הקבוצה נראתה מאוד יציבה ואנחנו רוצים להמשיך ככה כי זה החוזק שלנו”.

נאלצתם לסבול
“בסופו של דבר, זה מה שאנחנו אוהבים – כי אי אפשר להשיג דברים גדולים מבלי לסבול קצת. כולנו סובלים לפעמים, כי צריכים לנהל קרב חפירות כדי לנצח משחקים. אין רגעים קלים במירוץ הזה”.

הגנה של אלופים
“אנחנו עושים עבודה טובה וזה לא פשוט, כי אנחנו משחקים בכל שלושה ימים והרבה דברים יכולים לקרות. קשה לנצח משחקים. ראינו את זה כאן, ראינו את זה מול אספניול… זו הדרך בה אנחנו הולכים. יש עוד דרך לעבור ואנחנו מוכרחים להמשיך עם מה שאנחנו עושים. נותרו לנו חמישה משחקי גמר, ואם נצליח לשמור על היציבות הזאת – זה יהיה דבר טוב. עכשיו אנחנו מוכרחים לנוח כי יש לנו משחק ביום ראשון בשעה 15:00, ואנחנו מוכרחים להתרכז בלהתאושש לקראתו”.

הקרדיט לקבוצה
“אנשי המפתח בכל זה הם השחקנים. הם אלה שעולים למגרש והם יודעים שתמיד יהיו משחקים קשים. בלתי אפשרי להשיג דברים גדולים בכדורגל בלי לסבול קצת. התפקיד שלי הוא להעביר את המסר כשהזמנים קשים, לשמור על הרוגע, על הסבלנות ועל החיוביות. זה גם מה שקרה, אבל השחקנים הם אלה שעל הדשא ואלה שמאמינים במה שאנחנו עושים. זה כל הסיפור”.

החילופים שינו את המשחק
“בשביל זה יש חילופים, כדי לשנות את הוייב בקבוצה. זה לא ששיחקנו גרוע, אבל היינו צריכים רענון שידחוף אותנו קדימה – ולכן אני אומר שכל שחקני הסגל חשובים. כל אחד מביא איתו משהו לשולחן, וזה הוכח באמצעות החילופים. המטרה בשינויים שעשינו הייתה לרווח את המשחק שלנו, והגול הגיע אחרי פריצה מהאגף של קרבחאל”.

ראמוס שוב הבקיע
“הוא הקפטן והמנהיג שלנו, על המגרש ומחוצה לו. הוא שחקן ייחודי ואנחנו יודעים מה הוא מעורר בשאר השחקנים. אני מאושר בשבילו, גם על השער. הוא כל כך בטוח בעצמו כשהוא ניגש לבעוט פנדלים. זה כבר היה לקראת הסיום, והמאמץ שהשקיע קרבחאל במהלך שהוביל לפנדל מייצג את המאמץ של הקבוצה כולה. אנחנו יודעים שאם אנחנו שומרים על סבלנות ורוגע, אנחנו יכולים להבקיע. ב-20 הדקות האחרונות הרעננות מהספסל פגשה את הרוגע של הקבוצה, וזה הוביל לתוצאה. צריכים לברך את כל השחקנים כי לא פשוט לעשות את מה שהם עושים”.

ואראן נפגע והוחלף
“הוא הרגיש קצת כאבים כי ספג מכה חזקה. הוא נסע הביתה עם הרופא ונראה איך הוא ירגיש בהמשך. אנחנו לא לוקחים סיכונים עם אף אחד. הוא ספג מכה חזקה ונבדוק בימים הקרובים בדיוק מה קרה לו כתוצאה ממנה”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x