איקר קסיאס הודיע רשמית על פרישה מכדורגל

השוער האגדי, ששיחק 25 שנה במדי ריאל מדריד, תלה את הכפפות. המועדון נפרד במכתב מרגש: “הוא אחד מגדולי האגדות שלנו בפרט והכדורגל העולמי בכלל”. צפוי להצטרף בקרוב לבלאנקוס על תקן יועצו של הנשיא פלורנטינו פרס

עכשיו זה רשמי: שנה אחרי שעבר התקף לב, איקר קסיאס בן ה-39 הודיע על פרישה מכדורגל.

השוער האגדי, ששיחק 25 שנים במדי ריאל מדריד ועבר לפורטו ב-2015, נפרד ממשחק פעיל אחרי קריירה מדהימה ומרשימה.ריאל מדריד נפרדה ממנו עם מכתב רשמי:

“לאחר הודעתו הרשמית של איקר קסיאס בדבר פרישתו מכדורגל כשחקן מקצוען, ריאל מדריד רוצה להביע את מלוא ההערכה, ההערצה והאהבה לאחד מגדולי האגדות של המועדון בפרט והכדורגל העולמי בכלל.

השוער הטוב ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד והכדורגל הספרדי הגיע לבית שלנו כשהיה בן 9. כן הוא ייצג והגן על החולצה שלנו במשך 25 שנים, והפך לנצח לאחד הקפטנים האייקוניים ביותר שלנו. איקר קסיאס הרוויח את אהבתה של ריאל מדריד והוא אבן יסוד של הערכים שריאל מדריד מייצגת.

היום, אחד הכדורגלנים החשובים ביותר ב-118 שנות ההיסטוריה שלנו, שחקן שאנחנו אוהבים ומעריצים, שוער שהגדיל את האגדה של ריאל מדריד עם העבודה שלו וההתנהגות שהייתה למודל לחיקוי על המגרש ומחוצה לו, נפרד ממשחק פעיל.

במדי הקבוצה הראשונה הוא שיחק 725 משחקים ב-16 עונות, בהן זכה ב-19 תארים: 3 גביעי אירופה, 3 גביעי עולם למועדונים, 2 סופרקאפ אירופי, 5 אליפויות, 2 גביעי מלך ו-4 סופרקופה ספרדי. בפורטוגל, עם פורטו, הוא זכה בשתי אליפויות, גביע אחד וסופרקאפ אחד. במדי נבחרת ספרד היו לו 167 הופעות, בהן זכה במונדיאל אחד, 2 יורו ואליפות עולם אחת עד גיל 20.

איקר קסיאס נכלל חמש פעמים בנבחרת השנה בעולם של פיפ”א ונבחר חמש פעמים לשוער הטוב בעולם על ידי איגוד הסטטיסטיקה העולמי. קריירת הספורט המרשימה שלו זכתה לפרסים והוקרות בעולם ובספרד.

לאיקר קסיאס יש מקום בלבה של ריאל מדריד ויהיה לו כזה לנצח. ריאל מדריד רוצה להביע בפניו ובפני משפחתו את החיבה של המועדון, שהוא המועדון של חייו”.

היעד הבא של קסיאס צפוי להיות בריאל מדריד, שם הוא עתיד להיכנס לתפקיד יועצו של הנשיא פלורנטינו פרס.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x