ויכוח כספי בין ריאל לפורטו מעכב את עסקת מיליטאו

במדריד הביעו רצון לשלם את סעיף השחרור של הבלם הצעיר, העומד על סך 50 מיליון יורו. קבוצתו הקודמת, סאו פאולו, זכאית לקבל 13% מהסכום – אותם מנסים הפורטוגלים לגלגל אל הבלאנקוס, בציפייה שיוסיפו אותם מעבר לתשלום המוגדר לרכישתו

עסקת מיליטאו מתעכבת. חוסר הסכמה בין פורטו לריאל מדריד בנוגע לתשלום פיצויים מוביל לדחיית רכישתו של הבלם בן ה-21.

לאחר שעקבו אחריו מקרוב, בריאל מדריד הביעו את נכונותם לשלם את סעיף השחרור של מיליטאו העומד על סך 50 מיליון יורו. התכנון היה להפעיל את סעיף הרכישה כבר כעת ולצרפו בקיץ, זאת בשל העובדה שבחודש יוני יוקפץ סעיף השחרור שלו ל-75 מיליון יורו.אלא שבניגוד לעסקאות מהסוג הזה, בהן סכום הרכישה מוגדר וברור – מתגלה לאחרונה ויכוח כספי בין פורטו לריאל מדריד. זאת בעקבות סעיפי פיצויים להם זכאית קבוצתו הקודמת של השחקן, סאו פאולו הברזילאית.

בברזיל מדווחים שסאו פאולו זכאית ל-10% מדמי העברתו של מיליטאו, בנוסף ל-3% מגובה העסקה בגין דמי השבחה. בסך הכל, הברזילאים מצפים לסכום של 6.5 מיליון יורו – סכום אותו פורטו לא מוכנה להוריד מסעיף השחרור, ודורשת מריאל להוסיף מעבר ל-50 המיליון שהתכוונה לשלם.

במדריד, כצפוי, מסרבים לקחת אחריות על מלוא הסכום הנוסף. ראוי לציין שבעסקאות דומות, המועדון שמקבל את התשלום הוא זה שצריך ‘לחלק מהעוגה’ לצדדים נוספים שזכאים לדיבידנדים. במקרה הזה, פורטו כאמור מסרבת – ומצפה לגלגל זאת לריאל, כדי לקבל את מלוא הסכום בסעיף השחרור שלו.

הפיתרון המסתמן הוא שריאל לא תפעיל טכנית את סעיף השחרור, אלא תשלם סכום מעט גבוה יותר בו תשתתף בחלק מהעלויות לסאו פאולו – כנראה דמי ההשבחה (החלק הקטן יותר). גם נציגיו של מיליטאו מוכנים להשתתף בעלויות מסוימות כדי להוציא את העסקה אל הפועל בהקדם האפשרי, בניסיון להימנע מסחבת שתפיל את העסקה בעקבות זינוק המחיר בחלון ההעברות הבא.

 

[interaction id=”5c4975da284a0265055fbfc3″]
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x