קאסמירו בריאיון: “אמשיך בריאל כל עוד ירצו אותי”

הקשר הברזילאי חזר התראיין ב’מארקה’ על העונה החולפת, גם שלו אישית וגם של הקבוצה בכלל: “אנחנו לא במצב טוב, אבל ריאל תמיד חוזרת”. על הביקורות כנגד הסגל: “אלה אותם שחקנים שזכו בארבעה גביעי אלופות בחמש שנים. מגיע לנו קרדיט”

עם חזרתו מפגרת הנבחרות ורגע לפני הפוטו-פיניש של העונה, קאסמירו התיישב לריאיון עם צוות עיתון ‘מארקה’ והתייחס למספר נושאים.

אתה זוכר את היום הראשון שלך במדריד?
“אנשים לא הכירו אותי. היו אולי עיתונאי אחד או שניים בשדה התעופה. מישהו מהמועדון אסף אותי ולקח אותי לבית מלון ליד הברנבאו. אני זוכר שהיה לי את החלום להצליח כאן. נחתתי ב-6 בבוקר והייתי צריך ללכת להתאמן. בזמנים טובים ובזמנים רעים, אני תמיד חושב על היום הראשון שהגעתי ומנסה לא לשכוח מאיפה באתי. לא לשכוח איפה הייתי לפני החלומות שהגשמתי כאן”.כעבור שש שנים, אתה כוכב בריאל מדריד. דמיינת שזה יקרה?
“כל אחד חולם, אבל לא כל החלומות מתגשמים. אני כיום חי בתוך חלום”.

ז’וזה מוריניו שינה עבורך את החיים כשהעניק לך הופעת בכורה ב-2013?
“אני מאוד אוהב את המשחק הזה ומה שקרה לפניו. נכללתי בסגל של הקבוצה הראשונה, אבל לא חשבתי שאני אשחק. במקסימום חשבתי שאולי אני אקבל כמה דקות. יום לפני המשחק, מוריניו קרא לי למשרד שלו. התיישבתי והוא אמר לי, “אתה רואה את הלוח הזה?”. היה שם את ההרכב הראשון והשם שלי הופיע. “אתה הולך לשחק”, הוא הודיע לי. במהלך השיחה הוא אמר כל כך הרבה דברים טובים עליי כשחקן והעניק לי כל כך הרבה ביטחון, שכשעליתי למגרש הייתי משוכנע שאני הקשר הכי טוב בעולם. זאת גם הסיבה העיקרית בגללה המשחק הלך כל כך טוב (ניצחון 1:3 על בטיס)”.

איך אתה מנתח את העונה הקשה שעברה על הקבוצה?
“אנחנו לא במצב טוב, אבל אני תמיד אומר שריאל מדריד חוזרת – ואנחנו נחזור. אנחנו לא מלקקים את הפצעים שלנו. מה שאנחנו עושים הוא כבר עכשיו להכין את עצמנו לקראת הקאמבק”.

 

 

אתה מופתע מהדיבורים על מהפכה? הדיבור על ‘סוף עידן’ וזה שאנשים מבקשים שיבוצעו שינויים?
“אנשים יכולים לומר מה שהם רוצים. אחרי שלוש שנים בהן זכינו בתארים, לקבוצה הזאת מגיע לקבל קרדיט והברנבאו איתנו בדבר הזה”.

אתה חושב שאפשר לשפר את הסגל ולצרף שחקנים טובים יותר מאלה שקיימים היום?
“תראו, אני אסכם את העניין. השוערים שיש לנו – מדהימים. המגן הימני – אחד משלושת הטובים בעולם. שני הבלמים – שניים משלושת הבלמים הטובים ביותר. המגן השמאלי – הטוב בעולם. לוקה מודריץ’ הוא הטוב בעולם, ויש לנו גם את טוני קרוס וקאסמירו. מבחינתי, העונה הנוכחית של כרים בנזמה הייתה ספקטקולרית – העונה הכי טובה שלו. גארת’ בייל העניק לנו המון תארים. יש לנו את ויניסיוס, אסנסיו, איסקו, אודריוסולה. יש לנו שחקנים נהדרים. הבעיה היא שכולנו נכשלנו ולא עמדנו בציפיות”.

אבל מה קרה בדרך שהקבוצה כשלה בצורה הזאת?
“אותם שחקנים שנכשלו העונה הם גם אלה שזכו בארבעה גביעי אלופות בחמש שנים. כשאנחנו מנצחים, כולנו מנצחים יחד. כשאנחנו מפסידים, כולנו מפסידים יחד. העונה, כולנו נכשלנו. אנחנו יודעים שזאת לא הייתה שנה טובה כי בריאל מדריד אתה תמיד מחויב לנצח”.

למה הקבוצה כל כך מתקשה להצליח בליגה?
“לפני שנתיים זכינו בליגה עם זידאן. יש כמה דרכים להסתכל על דברים. אפשר גם לומר שזכינו בארבעה מחמשת גביעי האלופות האחרונים. אנחנו יודעים שליגת האלופות זה משהו אחר עבור המועדון הזה. אנחנו חיים בשביל המפעל הזה ולכן זכינו בו 13 פעמים. עם זאת, זכינו גם ב-33 אליפויות ספרד. יש לנו יריבות שגם הן רוצות לזכות וזה מקשה על הדברים. כשאנחנו פותחים עונה אנחנו רוצים ללכת על כל התארים, אבל לצערנו בשנים האחרונות זכינו רק פעם אחת באליפות הליגה”.

הרגשת מיותם ללא זידאן? יכול להיות שעזיבתו בקיץ הייתה מכה שהקבוצה לא הצליחה להתמודד איתה?
“המאמן שלנו הוא סמל של המועדון. לא רק כשחקן, אלא גם כמאמן. זידאן הוכיח שהוא יותר ממאמן. מבחינת הקבוצה, הוא מעולם לא עזב. אני בטוח שהוא סבל איתנו לאורך התקופה הזאת ולכן הוא גם חזר. זידאן לא עזב אותנו”.

מה הרגשת כשראית אותו שוב במתחם ולדבבאס? מה הוא העביר אליכם?
“תמיד הייתה לנו חיבה גדולה כלפיו. הוא מרעיף אהבה וחזר בצורה טבעית. הוא זיזו כמו שאנחנו מכירים”.

אתה חושב שהוא יהפוך אתכם שוב לאלופים?
“הוא אחד המפתחות לזכייה שלנו בתארים והראה את זה בשנים האחרונות. איתו אנחנו בהחלט ניאבק על תארים”.

אתה מרגיש כמו חייל של זידאן? אולי אפילו החייל הכי נאמן שלו?
“לא רק שלו. אני חייל של סולארי, של לופטגי, של בניטס, של אנצ’לוטי… עיקרון המפתח שלי כשחקן הוא להיות חייל של המאמן. אני החייל שלו ואני תמיד אתן בשבילו הכל”.

 

 

כרגע אין חדשות בנוגע להארכת החוזה שלך, שמסתיים ביוני 2021. יש מגעים לחידוש?
“אני אהיה בריאל מדריד כל זמן שהמועדון ירצה אותי. אני רוצה להישאר כאן. לאורך הדרך תמיד הייתה נאמנות של שני הצדדים. אם השחקן רוצה להישאר והמועדון רוצה שהוא יישאר – הם ילכו יד ביד וימשיכו יחד”.

מטריד אותך שמתייחסים אליך כשחקן קשוח?
“כלום לא מטריד אותי. זה אני ואני אמשיך לשחק ככה, כי אם הגעתי לכאן בגלל הדרך בה שיחקתי – אין לי כוונה להשתנות. אני לעולם לא אשתנה”.

היית רוצה שכריסטיאנו רונאלדו יביע יותר חיבה בנוגע לזיכרונות שלו ממדריד ומחבריו בריאל אחרי שעזב?
“כל אחד אומר מה שהוא רוצה. כריסטיאנו הוא אגדה במועדון ותמיד נתן את כולו כדי להצליח, אבל עכשיו הוא כבר לא חלק מאיתנו. יש לנו את מלוא הכבוד כלפיו”.

איך היית מגדיר את העונה שלך?
“זה מוזר, אבל ריאל תמיד חוזרת. נותרו לנו עוד 10 מחזורי ליגה שאנחנו רוצים לנצח, ואחר כך תגיע העונה הבאה”.

מה הדבר הכי מסקרן שאדר מיליטאו שאל אותך על מדריד?
“הוא שאל דברים רגילים שתמיד שואלים במקרים כאלה, כמו איפה כדאי לגור… אבל הראש של מיליטאו עדיין לא במדריד. הוא מרוכז בפורטו. אני מברך אותו על הגישה הזאת. כמובן שמבחינת ריאל זאת החתמה מוצלחת של שחקן נהדר”.

אתה מתרגש כשאתה מדבר על זידאן? ככה לפחות ויניסיוס אמר…
“גדלתי תוך צפייה במשחקים של זינדין זידאן. הוא היה האליל שלי. זה לא שאני מתרגש, אבל אני כן מרגיש כבוד גדול. הוא טקטיקן נהדר והיה שחקן גדול”.

אפרופו ויניסיוס, איך אתה רואה אותו? ומה אתה חושב על רודריגו גואש?
“קודם כל, אנחנו מברכים את המועדון על החתמת כישרונות צעירים שיהיו כאן הרבה זמן – 12 או 15 שנים. ויניסיוס הוא קוסם בן 18. הוא כבר הוכיח שהוא שחקן נהדר. זה לא נורמלי להצליח כל כך בגיל צעיר כל כך. הוא פנומן. השערים שלו עוד יגיעו. לא האמנו שהוא יתאקלם כל כך מהר. הוא התעלה על כל הציפיות ותמיד מקשיב לעצות ורוצה ללמוד. באשר לרודריגו, הוא הימור נהדר נוסף של המועדון לקראת העתיד”.

אתה יכול ללמוד אותו איך להבקיע? העונה הזו הייתה לא רעה בכלל מבחינת נתונים השערים שלך…
“אני אשאיר את זה לבנזמה ובייל (צוחק). אני יודע מה העבודה שלי והיא לא ללמד אחרים איך להבקיע. ויניסיוס הוא שחקן מדהים ויעניק הרבה רגעי אושר לריאל מדריד”.

 

 

אי אפשר שלא לשאול על ניימאר. בכל קיץ ובכל חלון העברות קושרים אותו לריאל מדריד.
“יש לי הרבה כבוד לפסז’ ולניימאר. אני לא חושב שזה נכון לדבר עליהם, בייחוד כשמדובר בשחקן שלא במועדון שלנו. אם ניימאר היה רוצה לעבור לריאל הוא היה אומר את זה. אנחנו לא צריכים לעשות את זה בשבילו. הוא שחקן נהדר שמשחק במועדון נהדר ויש לנו כבוד לשניהם”.

מה אתה חושב על שחקן כמו לוקה מודריץ’, שאמר שיש שחקנים שלא הגיעו לרמה שלהם?
“כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה. אני מאמין יותר בזה שכשאנחנו מנצחים – זה כולנו, וכשאנחנו מפסידים – זה כולנו. ברור שיש תקופות שבהן חלק טובים יותר מאחרים, אבל אנחנו כולנו מנצחים יחד. כשזכינו בליגת האלופות כולם היו שמחים, וזה הגיוני שכשאנחנו מפסידים כולם יהיו עצבניים ועצובים. לוקה ווינר ולכן הוא אמר את זה”.

איסקו, מרסלו, אודריוסולה, קיילור, ויניסיוס. נהגו בהם בחוסר צדק העונה? האווירה הייתה קשה בחדר ההלבשה?
“לכל מאמן יש את דרך העבודה שלו. כשאתה לא משחק, אתה חייב לעבוד ולהתאזר בסבלנות כי כל השחקנים חשובים. אישית, כשמרקוס יורנטה שיחק – הייתי שמח בשבילו. כשאנחנו מנצחים, כולנו מנצחים. אנחנו קבוצה”.

אתה חושב שיורנטה יכול לתפוס את מקומך? איך התחרות מולו?
“הוא שחקן שמאוד דומה לי. היו לו כמה משחקים מאוד טובים והוא שחקן נהדר. מעולם לא הרגשתי כמו באנקר בהרכב ולכן אני תמיד מנסה לזכות במקום שלי בכל משחק”.

 

[interaction id=”5c8b604d18d43d2760bc238c”]
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x