המנה העיקרית: ניתן האות להגביר הילוך מול אמבפה

אחרי סגירת העסקאות על יוביץ’, הזארד ובקרוב גם מנדי, במדריד יתפנו אל אתגר רכישתו של כוכב פסז’ הצעיר. הבלאנקוס שומרים על קשר עם סביבתו, שמשדרת אופטימיות זהירה. במקביל: ניסיון להאיץ את המו”מ על פוגבה

מי שחשב שריאל מדריד תוריד הילוך אחרי צירופם של לוקה יוביץ’ ואדן הזארד, שיחשוב שוב. במשרדי הברנבאו ניתנה בימים האחרונים ההוראה שכולם ציפו לה: המטרה כעת היא קיליאן אמבפה.

במדריד מודעים לעובדה שכוכבה הצעיר של פריס סן ז’רמן הוא מטרת רכש שיהיה קשה מאוד להנחית בקיץ הקרוב. עם זאת, לאחרונה הולכים ומתרבים הסימנים לכך שמה שעד לא מזמן היה נראה כמו משימה בלתי אפשרית – הופך לאתגר שנמצא בהישג יד. בין הבלאנקוס לבין סביבתו של השחקן, ובראשה האב והסוכן ווילפרד אמבפה, קיים קשר רציף שרק התהדק בתקופה האחרונה. בהמשך לכך, ניתנה ההוראה לרכז מאמצים בגזרתו של קיליאן.

זו לא הפעם הראשונה שבמשרדי הברנבאו מקבלים סימנים על כביכול רצון של אמבפה לעשות את המעבר לבירת ספרד. אלא שבריאל קיימת חשדנות תמידית ששחקנים רוצים להשתמש בה כמנוף לחץ להשגת חוזה חדש. בדיוק בגלל זה הדרישה מצד הבלאנקוס היא שבמידה ושחקן באמת רוצה לפתוח במהלך להעברתו – הוא יצטרך לבצע מספר צעדים בוני אמון. בחודש שעבר אמבפה עשה את הצעד הראשון.

במעמד בחירתו לשחקן העונה בצרפת, עלה קיליאן לשאת דברים ופתח את הדלת לעזיבה אפשרית: “זאת הייתה העונה הרביעית שלי בליגה הצרפתית. אני בנקודת מפנה בקריירה. אולי זה הזמן לקחת על עצמי יותר אחריות. אני אשמח שזה יקרה בפסז’, אבל זה גם יכול להיות במקום אחר עם פרויקט חדש”.

לפי דיווחים בספרד ובצרפת, הדברים הללו תואמו מראש עם היושבים בברנבאו. אלא שגם אחריהם, במדריד עדיין הטילו ספק ברצינותו של אמבפה הצעיר לקדם מהלך לעזיבת כלוב הזהב של פסז’. גם האמירות של מאמנו בצרפת, תומאס טוכל, על חוסר הוודאות בנוגע להמשך דרכו של הכישרון בקבוצה לא סינוורו את ראשי הבלאנקוס. ואז הגיע השבוע האחרון.

 

 

ממש במקביל להשלמת העסקאות של יוביץ’ והזארד, בריאל התקבלו סימנים ראשונים של הפעלת לחץ מצד סביבתו של אמבפה על ראשי פסז’ לאפשר לילד לעזוב. כעת אלה כבר לא אמירות שנשלחות לחלל האוויר בלי כיסוי, אלא מעשים בשטח.

בניגוד לחלק מהפרסומים, בצרפת לא קיים הנוהג של הגשת בקשת עזיבה רשמית – לכן קיליאן עצמו לא מעורב בשלב זה בעניין באופן אישי. אלא שנציגיו, ובראשם אביו ווילפרד, כבר פנו לראשי פסז’ כדי לבחון פתיחה במו”מ למכירתו. ידיעות בנושא פורסמו גם בספר וצרפת. בשלב זה המועדון הצרפתי מסרב ומפנה את נציגיו לחוזה בו מחזיק אמבפה עד 2023, אבל במדריד רואים בחיוב את הצעדים שנעשו ומעריכים שזה עניין של זמן עד שתיפתח הדלת למגעים ראשוניים.

הקשר בין ריאל מדריד לפריס סן ז’רמן מבוסס על אמון הדדי, כשאף מועדון לא עושה מהלכים מאחורי גבו של משנהו. זאת גם הסיבה שריאל מצפה שהתהליך בגזרת אמבפה יתחיל מכיוון השחקן ונציגיו. המטרה בכך היא לשמור על מערכת היחסים הטובה בין המועדונים. לאחרונה הביעה פסז’ התעניינות ברכישת קיילור נאבאס, כשניהול המו”מ עליו עשוי להוביל בסופו של דבר לפתיחת המו”מ גם על הפיל הענק שבחדר – קיליאן אמבפה.

 

ניסיון נוסף לקדם עניינים בגזרת פול פוגבה
במקביל לרדיפה אחרי חלום החתמתו של אמבפה, בריאל ינסו בתקופה הקרובה להאיץ מחדש את המגעים על קשר מנצ’סטר יונייטד ונבחרת צרפת פול פוגבה.

שני דברים עיקריים מעכבים בשלב זה את ההתקדמות: תו המחיר הגבוה שקבעה יונייטד (150 מיליון יורו) וחוסר רצונו של פוגבה להפחית משכרו (כ-19 מיליון יורו). שניהם קשורים זה בזה. ההערכה היא שברגע שפוגבה יגיע להבנות עם ריאל, ביונייטד לא יאבקו ויסכימו להתגמש על מחירו. במדריד יבחנו מחדש גם את האפשרות לבצע טרייד – גארת’ בייל תמורת פוגבה, הצעה שנדחתה בעבר על ידי השדים האדומים.

פוגבה הוא מטרת רכש שסימן זינדין זידאן לחיזוק חוליית הקישור. במועדון היו מעדיפים להחתים קשר ‘זול’ יותר, דוגמת כריסטיאן אריקסן – אבל לבקשת המאמן יעשו מאמץ נוסף לרכישת הצרפתי.

 

[interaction id=”5ce53a64109785b91c3c58df”]

 

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x