מנדי בריאיון: “אני אהיה היורש של מרסלו במדריד”

המגן הצרפתי התראיין לאתר הרשמי של המועדון: “החלום שלי בתור ילד היה לשחק בריאל והצלחתי להשיג את זה”. על הפציעה בילדות: “אמרו לי שלעולם לא אוכל לשחק שוב כדורגל”. והעתיד: “אם הביאו אותי, זה כי ראו בי פוטנציאל”

כמעט 50 מיליון יורו שילמה ריאל מדריד על פרלאן מנדי בן ה-24. המגן השמאלי, שגם רשם כמה הופעות במדי נבחרת צרפת אחרי שזכתה באליפות העולם, עדיין מתאקלם בספרד – אבל נהנה מכל רגע. ככה זה כשמגשימים חלום ילדות.

בריאיון לאתר הרשמי של ריאל מדריד הוא מדבר על תחילת הדרך, הפציעה שאיימה לנפץ לו את החלום, השיקום הקשה שחיזק אותו – והעתיד שהוא רואה לעצמו במדי הבלאנקוס.

הקשר לכדורגל
“בשכונה בה גדלתי היה מגרש מאחורי הבית שלי, ממש מאחורי בניין הדירות בו גרנו. זה היה מגרש חצץ, עם שערים בלי רשת ושם שיחקתי לראשונה נגד ילדים אחרים מהשכונה. בכל פעם שהכדור היה אצלי, נהניתי להתקדם איתו והייתי משחרר איזה קול בכל פעם כשהייתי עובר שחקן. בהתחלה הייתי משחק בחלק הקדמי, אחר כך עברתי לשחק בכנף שמאל ובהמשך הפכתי למגן שמאלי”.

ריאל מדריד
“החלום שלי בתור ילד היה לשחק בריאל מדריד ובסופו של דבר הצלחתי להשיג את זה. זה היה ממש מקור של סיפוק עבורי. זה חלום שהתגשם לשחק בקבוצה הטובה בעולם. הזדמנויות מהסוג הזה לא מגיעות לעתים קרובות בחיים, וכשהן כבר מגיעות – אתה חייב לקחת אותן. הייתי ממש לחוץ ביום ההצגה שלי אחרי שראיתי כל כך הרבה אנשים מסביב. זאת הייתה הפעם הראשונה שזה קרה לי. כשדרכתי עם הרגל על כר הדשא של הברנבאו, זה הרשים אותי ממש”.

לתת הכל
“היום בו ערכתי את הופעת הבכורה במדי ריאל מדריד היה יום מיוחד. רציתי להרשים ולשחק טוב. זה היה במשחק הכנה קשה מול באיירן מינכן, אבל זה היה לי לעונג ללבוש את החולצה של ריאל מדריד ואני מתכוון לתת את כל מה שיש לי בכל פעם שאשחק”.

 

 

הפציעה בילדות
“זה היה בגיל 14, כמעט 15. נפצעתי בירך שמאל. כשאומרים לך בגיל כזה צעיר שלעולם לא תשחק שוב כדורגל… חשבתי שהחלום שלי לעולם לא יתגשם. שכבתי חודשיים בבית חולים עם גבס בשתי הרגליים. אז גם הבנתי שאני אצטרך ללמוד ללכת מחדש. עשיתי את זה והעברתי ארבעה או חמישה חודשים בשיקום. לקח לי חודש ללמוד ללכת שוב, למרות שממש דחפתי את עצמי – כי הכאבים נמשכו גם שנה-שנתיים אחר כך. בסוף השיקום, התחלתי ללכת עם קביים ובהמשך למדתי ללכת בקו ישר. בעטתי בכדור לראשונה רק שנה אחר כך. אני לעולם לא אשכח את התקופה הזאת וזה מה שחיזק אותי מאוד מבחינה מנטלית”.

האופי שלו
“כשהייתי ילד, אהבתי לעשות צחוקים. עכשיו קצת קשה לי לספר בדיחות בגלל מחסום השפה, אבל בליון הייתי ליצן של ממש. אני אוהב לספר בדיחות ולצחוק, זה מי שאני. זה האופי שלי. אני יורד על כולם והצחוק שלי מדבק”.

השורשים
“אני מרגיש שאנשים מהמקום בו גדלתי ממשיכים לעקוב אחרי ההתקדמות שלי. אני לפעמים חוזר לשם לביקור כי החברים הקרובים שלי עדיין גרים שם. אני לא שוכח את השורשים שלי. עבדתי כל הדרך למעלה מהמקום הכי נמוך שיש. עבדתי קשה מאוד, למרות שבכדורגל אי אפשר לדעת מה יקרה, אבל הצבתי לעצמי מטרה לעשות את הכי טוב שאני יכול”.

 

 

ביקורת עצמית
“כשאני עושה טעות, אני יודע בדיוק מה זה היה. אני מדבר עם האחיות שלי בסיום המשחק ואני יודע במהלכו שלא עשיתי עבודה טובה. לדוגמה, כשאני מאבד כדור. יש לי ביקורת עצמית גבוהה. אני יודע מתי אני עושה עבודה טובה ומתי לא”.

העתיד
“אני אהיה היורש של מרסלו. יש לו עוד הרבה שנים לשחק, אבל אם הביאו אותי לכאן – זה בגלל שהם רואים בי פוטנציאל”.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
חושחש
חושחש
05.03.2020 13:06

לא הוא לא, אין יורש למרסלו. מרסלו מגן השמאל הכי טוב בכל הזמנים

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x