זידאן: “הסופרקופה לא ישנה דבר. מוכרחים להמשיך כרגיל”

מאמן ריאל מדריד מזהיר מפני שאננות ומחזיר את שחקניו אל הקרקע, לקראת המשחק החשוב מול סביליה: “זאת אחת הקבוצות הטובות ביותר בליגה”. על חזרתו של לופטגי לברנבאו: “מקווה שיידעו לקבל אותו בצורה יפה”

אחרי הזכייה בסופרקופה הספרדי, ריאל מדריד חוזרת לליגה ותארח את סביליה למשחק חשוב במסגרת המחזור ה-20 (שבת, 17:00). רגע לפני, המאמן זינדין זידאן התייצב מול התקשורת והתייחס למספר נושאים.

חזרה לליגה אחרי הזכייה בסופרקופה
“אסור לנו לשנות את המנטליות שלנו. אנחנו מוכרחים להמשיך במה שאנחנו עושים, שום דבר לא הולך להשתנות בגלל שזכינו בסופרקופה. אנחנו בתקופה טובה, העונה עוד ארוכה מאוד ואנחנו יודעים מה היריבה הקרובה שלנו מסוגלת לעשות – אבל כמו תמיד אנחנו רוצים להמשיך בדרך שלנו ולהמשיך להראות את מה שאנחנו מראים על כר הדשא. זה לא ישתנה”.שחקנים חוזרים מפציעות
“אני לא הולך להגיד לכם מי ישחק ועם איזה הרכב נעלה. כל השחקנים רוצים להיות מעורבים, אבל הדבר החשוב הוא שכולם יהיו מוכנים. היו לנו כמה בעיות וחוסרים, אבל לפני המשחק תראו מי כשיר לשחק”.

סביליה
“אנחנו נפגוש את אחת הקבוצות הטובות ביותר בליגה שלנו ונצטרך להיות מוכנים כדי להציג יכולת גבוהה”.

מסדר כבוד על הזכייה בסופרקופה
“אני לא חושב שזה ישפיע עלינו. אם הם יערכו לכבודנו ‘פאסיו’, אנחנו כמובן נסכים לקבל אותו. זה הכל. היה סופרקופה, זכינו בו, אבל סביליה תגיע לכאן כדי להציג משחק כדורגל טוב והם יתרכזו בעיקר בלקחת מאיתנו את שלוש הנקודות. אנחנו מוכרחים להיות מרוכזים לא במה שיקרה לפני המשחק, אלא במה שיקרה במהלכו. אנחנו מתכוננים למשחק קשה מול יריבה מאוד טובה שמוכיחה את זה לאורך כל העונה”.

ראמוס התעקש לשחק
“אנחנו יודעים איזה אופי יש לסרחיו. הוא ת מיד רוצה להיות שם בשביל הקבוצה. הוא דוגמה ומופת, הוא המנהיג שלנו. הוא מודל לחיקוי עבור כולם כאן”.

ואראן ישחק את משחקו ה-300 בריאל
“אני שמח בשבילו כי אני ידעתי איזה פוטנציאל טמון בו ושהוא מסוגל להגיע לרמה הזאת. בסופו של דבר, 10 שנים ו-300 משחקים זה לא משהו שכל אחד משיג. אני שמח בשבילו ואני מקווה שהוא יוכל להמשיך בדרך הזאת”.

טיבו קורטואה
“אני חושב שהוא ממשיך להוכיח איזה שוער נהדר הוא. הוא תמיד היה אחד השוערים הטובים בעולם, ואחרי כמה קשיים בפתיחת העונה – דבר שיכול לקרות לכל אחד – הוא ידע איך להמשיך לעבוד ולא לוותר. הוא יודע לאיזו רמה הוא יכול להגיע, וצעד אחרי צעד הוא הצליח לצאת מהתקופה הרעה שעברה אליו. עכשיו אנחנו מאושרים מהיכולת בה הוא נמצא וההופעות שהוא מספק”.

הסופרקופה
“זאת מטרה שהצבנו לעצמנו והשגנו אותה, כי רצינו לזכות בתואר הראשון של העונה. זה היה תואר חשוב באמצע העונה והצלחנו לזכות בו עם הרבה קושי, כמו שתמיד יהיה ברמות האלה, אבל הדבר החשוב ביותר הוא להמשיך קדימה ולהתרכז בהמשך העונה. ברור לנו שמצפה לנו חצי עונה קשה. אנחנו מוכרחים להמשיך לכתוב את ההיסטוריה של המועדון הזה ומקווים שסיום העונה יהיה לטובה. כמו שאמרתי כבר קודם, העונה עוד ארוכה וקשה”.

על מה שוחחת עם פלורנטינו אחרי הזכייה?
“אני אומר לו את אותם הדברים בכל פעם שיש לי הזדמנות לשוחח עם הנשיא. הוא זה שהביא אותי לריאל מדריד ואני תמיד אהיה אסיר תודה על כך. אני מחובר לריאל מדריד כבר 18 שנים וזאת ברכה בשבילי. זה משהו מאוד גדול. אני מנסה להפיק את המירב מכל יום שאני חלק מהמועדון הנפלא הזה”.

הקסם של זידאן
“אני אדם בר-מזל. לכן אני מברך על מה שהחיים העניקו לי, כשחקן, כמאמן, כאדם. אני מנסה לעשות את המיטב ועובד קשה כדי להצליח בזה. אתם אולי יכולים לחשוב שיש לי איזה קסם, אבל זה ממש לא המקרה”.

מפגש מול לופטגי
“הוא מאמן נהדר ותמיד הראה את זה. אני לא רוצה לדבר על התקופה שלו בריאל מדריד, אבל מה שאני יכול לומר עליו כמאמן זה שהוא מאמן טוב מאוד. אני מקווה שהוא יתקבל בצורה יפה בברנבאו, כי הוא הגיע מהבית הזה. הוא שיחק כאן ואנשים במדריד תמיד יודעים לקבל יפה את מי שהגיע מתוכם. אני מקווה שזה מה שיקרה גם הפעם”.

ברהים ומריאנו יעזבו?
“אני לא יכול לומר על מה אני מדבר עם השחקנים שלי. הדבר החשוב ביותר הוא ששניהם יודעים מה המצב וזה מה שמשנה לי. נראה מה יקרה, אבל נכון לעכשיו שניהם איתנו ואני מאושר עם השחקנים שיש לי”.

התייחסות לפיטוריו של ואלוורדה מברצלונה?
“צר לי בשבילו כי זאת לא תחושה טובה. הוא מאמן ממש טוב ויש לי כבוד עצום כלפיו. אנחנו המאמנים יודעים איפה אנחנו נמצאים. מדריד וברצלונה אלה מועדונים גדולים ושום דבר לא ישתנה מהבחינה הזאת. אני יודע שאם נפסיד עכשיו שני משחקים, אני אחטוף ביקורות בדיוק כפי שחטפת לפני חודשיים. אני יודע איפה אני נמצא. מה שאנחנו רוצים לעשות זה מאוד מורכב. אנחנו לא יכולים לשחק טוב לנצח. אנחנו תמיד מנסים לתת 100% מעצמנו, אבל אחר כך זה כבר העניין שלכם בתקשורת לפרשן ולנתח. אני לא מתכוון לחוות את דעתי אם התנהגו אליו בצורה הוגנת או לא”.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x