ויניסיוס בריאיון: “אני רק בן 19. השערים עוד יגיעו”

הכישרון הברזילאי של ריאל מדריד התראיין בארצו והתייחס לביקורות על הסיומת שלו: “אני קצת מתקשה עם זה, אבל עובד כדי להשתפר כמה שיותר מהר”. על הקשר עם זידאן: “הביטחון שהוא מעניק לי עושה אותי שמח”. על השאיפות בנבחרת: “רוצה לשחק גם בקופה וגם באולימפיאדה”

שנה וחצי חלפו מאז הוצג ויניסיוס ג’וניור כשחקן ריאל מדריד, ונדמה שהכישרון הברזילאי בן ה-19 עדיין מתאקלם בסיר הלחץ של המועדון הגדול בעולם. בריאיון לערוץ טלוויזיה בברזיל הוא התייחס לרגעים הלא פשוטים שעבר, הביקורות שספג והמטרות לעתיד.

תמיכת המועדון בעונה לא פשוטה
“אני מאוד רגוע ומתרכז במשחק שלי. בתחילת העונה היה קצת קשה, שיחקתי פחות וגם הביטחון ירד – אבל המועדון תמיד נתן לי את התמיכה וזה איפשר לי לשמור על שקט נפשי”.אחוות הברזילאים
“מרסלו, קאסמירו, מיליטאו, רודריגו… אנחנו כל הזמן תומכים האחד בשני. המשפט שנאמר לנו הצעירים כל הזמן הוא שהחלק הקשה הוא לא להגיע לריאל מדריד, אלא להישאר כאן ולשמור על שכל ישר”.

האפשרות לצאת בהשאלה
“זה לא משהו שעובר לי בראש ואני יודע שבכדורגל דברים יכולים להשתנות בכל דקה. לפעמים יש מצבים שאתה חושב שאולי יהיה נכון לעבור למקום אחר, אבל תמיד יש רגעים מורכבים. אני מעולם לא חשבתי על זה. המחשבה שלי הייתה תמיד להישאר כאן, לעשות את המיטב שלי ולחזור לשחק עם השחקנים הטובים בעולם. אני חושב שאני לא אקבל בשום מועדון אחר את מה שיש לי כאן, רמת האימונים ורמת המשחק. הכל ייפגע אם אעבור”.

הביקורות עליו
“יצא לי להבקיע המון שערים, אבל כאן בכדורגל המקצועני אני קצת מתקשה עם זה – אבל צריך לזכור שאני רק בן 19. אני משתפר עם האהבה של השחקנים המנוסים ביותר שהבקיעו המון שערים בעצמם, והם תמיד עוזרים לי. כשהוא היה בגיל שלי, גם ראחים סטרלינג התקשה להבקיע והוא השתפר מאז. העונה לדעתי יש לו כבר 15-16 שערים. אנחנו משתפרים כל הזמן. אני יודע שבשלב מסוים השערים יגיעו, ובינתיים אני עובד על לשפר את הסיומת ואת התנועה ללא כדור. עם מאמן כמו זה שיש לנו, שראה וחווה הכל כשחקן, זה הרבה יותר פשוט. הוא עוזר לי מאוד על המגרש ומחוצה לו”.

הקשר עם זידאן בזמנים קשים
“הוא תמיד מדבר איתנו ותמיד נותן לי ביטחון כדי שאשמור על קור רוח ושקט נפשי. זה מה שמעניק לי שמחה. הוא עוזר לי המון. הוא מאמין בכל השחקנים, בכל אחד ואחד מהסגל. הוא אף פעם לא רץ עם קבוצת שחקנים אחת וזהו. הוא משתמש בכולנו ועוזר לכולם עד שיש לו את הביטחון להעניק להם דקות משחק”.

זידאן כמאמן
“הוא מציג לנו וידאו ומראה לנו מה שחקנים עושים טוב יותר, מה שחקנים עושים טוב פחות וכמה דברים שאנחנו צריכים לשפר. זה עוזר לי לעבוד הרבה יותר טוב והתפתחתי תחתיו המון”.

התחרות עם רודריגו
“יש כאן מקום לכולם. התחרות קשה לכל השחקנים וגם למאמן. זידאן עושה הרבה רוטציות ומנסה לאזן כך שלכולנו יהיה את אותו מספר משחקים ודקות. כולם מאוזנים פחות או יותר, חוץ מקאסמירו (צוחק). רודריגו ואני עוזרים אחד לשני. היינו חברים טובים כבר בברזיל ואני רוצה שנשתף פעולה גם במדי הנבחרת. הוא מאוד חברותי, הוא ויתר הברזילאים. יוצא לי להיפגש איתו ועם מיליטאו גם מחוץ לשעות שלנו במועדון. רודריגו ואני באותו הגיל ואנחנו הולכים אחד לשני הביתה ומשחקים בפלייסטיישן”.

הזאר חוזר
“זה לא מדאיג אותי. זה משמח אותי שהוא חוזר אלינו. הוא עוד שחקן שזידאן יכול לסמוך עליו והוא יעזור לנו המון בהמשך העונה. אנחנו צריכים אותו ואנחנו רוצים שכל שחקני הסגל יהיו איתנו”.

לשחק בכנף ימין
“אני חייב להשתפר בזה קצת. מעולם לא שיחקתי בימין וכאן זה קורה לי לפעמים. הכל הרבה יותר פשוט עבורי בכנף שמאל. אני יודע מה אני צריך לעשות מימין וזה קצת קשה לי. אני מעדיף לשחק בשמאל, אבל אם זידאן צריך אותי בימין – לא קרה כלום”.

התמיכה מהקהל
“בסיום העונה שעברה, האוהדים נהנו בכל פעם שנגעתי בכדור והתחלתי בתנועה לעבר השער. הם תמיד תמכו בי ושימחו אותי. אני רוצה להיות שותף לכמה שיותר שערים ותארים”.

מתאמן כדי לשפר את הסיומת
“אני מתאמן עם זידאן והצוות שלו. ביקשתי מהם לעזור לי בזה כדי להשתפר כמה שיותר מהר”.

מפגש ליגת האלופות מול מנצ’סטר סיטי
“זה יהיה משחק נהדר. חייבים להגיע מוכנים לכל מפגש, לא משנה מי היריבה, וריאל מדריד תמיד מגיעה במלוא העוצמה לליגת האלופות. זה יהיה מאוד קשה כי סיטי יודעת לשחק טוב מאוד”.

הרכש החדש רינייר
“עדיין לא יצא לי לדבר איתו. אנחנו נדבר כשהוא יגיע לכאן. כדי להיות חזק כאן אתה מוכרח לשמור על ראש ממוקד. הוא ישחק בקסטיליה עם ראול ויהיו לו ארבעה חודשים להתאקלם במועדון”.

הנבחרת בקיץ, קופה אמריקה או המשחקים האולימפיים?
“אם אני אוכל, אני ארצה לשחק בשניהם. מצד שני, זו ההזדמנות האחרונה שלי לשחק באולימפיאדה ואני רוצה מדליית זהב כדי להיכנס לספרי ההיסטוריה של הנבחרת. עדיין לא דיברתי על זה עם ריאל. נראה מה יהיה טוב יותר עבור המועדון”.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x