היורו נדחה, אופ”א פועלת להשלמת העונה כסדרה בליגות

דיון החירום של הכדורגל האירופי הוביל למסקנות הצפויות והמתבקשות: אליפות אירופה לנבחרות הוזזה לקיץ הבא, גמר ליגת האלופות שובץ מחדש לסוף יוני. המטרה כעת היא לגבש לוח זמנים חדש, כדי לאפשר למסגרות המקומיות להמשיך כרגיל

אופ”א הקימה צוות פעולה מיוחד, שיעבוד ישירות מול הליגות השונות באירופה כדי לגבש לוח משחקים לטובת השלמת העונה כסדרה. כך הודיעה אופ”א רשמית בתום דיון החירום שכינסה.

לאור משבר הקורונה המתמשך, באופ”א כינסו דיון וידאו מיוחד בהשתתפות נציגי 55 ההתאחדויות השונות ברחבי היבשת. הצדדים נדרשו לקבל החלטות לגבי המשך הדרך בכדורגל האירופי, והגיעו למסקנות המתבקשות כשבראשן דחיית היורו לקיץ 2021.

בעצם הדחייה של טורניר הנבחרות, אופ”א פינתה את חודש יוני לטובת שיבוצי משחקים של כדורגל המועדונים. גמר ליגת האלופות שובץ מחדש ל-27 ביוני, כשלפי התכנון הוא גם יהיה המשחק האחרון של עונת המשחקים המתארכת.

הבשורה המשמעותית ביותר היא כמובן עניין גורל הליגות המקומיות, כשאופ”א תעשה כל מאמץ כדי לגבש לוח משחקים חדש לטובת השלמת העונה כסדרה בכל הליגות באירופה. מבחינת מנהלת הליגה הספרדית, המטרה היא להשלים את העונה במהלך מאי-יוני – גם אם זה אומר שהמשחקים יתקיימו ללא קהל, בכפוף לאישור משרד הבריאות המקומי.

כך או כך, כל התכנונים הללו נשארים כעת על הנייר. לכולם ברור שיש צורך לעקוב באופן תמידי אחר ההתפתחויות של משבר הקורונה, ולקוות שהערכות המומחים יתבררו כנכונות ושעם סיום החורף גם קצב ההדבקה של הנגיף ילך וידעך.

אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x