שתי בדיקות ביום וסקייפ: שגרת הבידוד של שחקני ריאל

צוות רפואי שדוגם חום וסימפטומים בבוקר ובערב, תכנית אימונים אישית שהוכנה עבור כל אחד ומעקב צמוד של ראש מערך הכושר עם צ’יפים שחולקו מראש. כך מתנהלת הקבוצה בימי ההסגר של הקורונה

ביום חמישי, ה-12 במרץ, התייצבו שחקני ריאל מדריד במתחם ולדבבאס בשעה 10:00 לקראת האימון המסכם למשחק הליגה מול אייבר. כעבור שעה, כולם כבר היו בדרך חזרה הביתה עם הוראה מפורשת להיכנס לבידוד של 15 ימים – זאת אחרי ששחקן קבוצת הכדורסל, טריי תומפקינס, אובחן עם קורונה.

מאז, כל שחקני קבוצות הכדורגל והכדורסל מסוגרים בביתם. במועדון פעלו מהר, ובשיתוף פעולה בין ראש מערך הכושר לצוותים הרפואיים גיבשו תכנית עבודה לשגרת החיים החדשה שנוצרה. לפני הכל, במועדון עוקבים באופן יומיומי אחר מצבם הבריאותי של השחקנים. כל שחקן עובר שני תשאולים רפואיים ביום, בבוקר ובערב, כדי לוודא שלא מתגלים אצלו סימפטומים מחלת הקורונה.במקביל, ראש מערך הכושר במועדון, גרגורי דופון, מלווה באופן אישי את השחקנים באמצעות שיחות סקייפ יומיות כדי לבצע התאמות לטובת שמירה על הכושר הפיזי שלהם. הדבר הזה נעשה, בין היתר, על ידי צ’יפים שחולקו לשחקנים מראש ושולחים לדופון נתונים יומיומיים על פעילות השחקנים ומצב כשירותם.

בריאל גם מעניקים טיפול צמוד לפצועים, בגבולות האפשר תחת הנחיות משרד הבריאות הספרדי. בכך, אדן הזאר ומרקו אסנסיו ממשיכים לקבל את הטיפול הפיזיותרפיסטי, כשבמקום לנסוע למתחם ולדבבאס – הפיזיותרפיסט מגיע אליהם הביתה.

“השחקנים האלה מקצוענים ויש להם את המוטיבציה הנדרשת לא להפקיר את גופם, כי הם יודעים שיהיה להם קשה להתאושש מזה”, הסביר חוסה לואיס סן מרטין, מי שהיה מאמן כושר בריאל מדריד למשך 38 שנים, בהתייחס לטענות שכדורגלנים לא יכולים לשמור על כושר בבית.

“כל שחקן יודע שחבל פשוט ושטח של שני מטר רבוע יכולים לאפשר לו לשמור על עצמו. הגוף של השחקן הוא ההתנגדות הטובה ביותר שהוא יכול למצוא, כדי לשמור על כושר ולתחזק את השרירים שמשפיעים באופן מכריע על הכדורגל. תכניות האימונים כבר ידועות לכל אחד ואחד מהם”, חתם סן מרטין.

על פניו, הבידוד שהוטל על שחקני ריאל יסתיים ב-27 במרץ. עם זאת, המצב הקשה של הקורונה בספרד הוביל את הממשלה להטיל סגר על כלל האוכלוסייה – כך שבשלב זה לא ברור מתי תשוב הקבוצה לשגרת אימונים במתחם ולדבבאס. ההנחה היא שאם קצב התפשטות הנגיף בספרד ייבלם וידעך, יהיה ניתן לשוב לפעילות במהלך חודש אפריל – כשבמנהלת הליגה מקווים אף לחדש את המשחקים לקראת מאי.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x