זידאן: “עד שמתמטית לא נוכתר, אסור לנו לעצור”

מאמן ריאל מדריד לא מתרשם מאיבוד הנקודות של ברצלונה: “אנחנו מתרכזים בעצמנו. נותרו לנו שישה משחקי גמר”. לקראת המשחק החשוב מול חטאפה, שניצחון בו יפתח פער משמעותי בפסגה: “היא יכולה להקשות עלינו, אבל אנחנו מוכנים”

ריאל מדריד משלימה את ההכנות לקראת משחק הבית מול חטאפה, במסגרת המחזור ה-33 בליגה הספרדית. רגע לפני, המאמן זינדין זידאן התייצב מול התקשורת והתייחס למספר נושאים.

ברצלונה שוב איבדה נקודות
“עדיין לא זכינו בשום דבר. עד שהעונה לא תסתיים אנחנו לא יכולים לעצור. אנחנו מתרכזים בעצמנו, במה שאנחנו עושים ומוכרחים להמשיך קדימה”.המשך הדרך
“נותרו לנו שישה משחקי גמר. יש 18 נקודות בקופה. עד שמתמטית לא נוכתר כאלופים, אנחנו מחויבים להמשיך. היריבות שלנו יעשו כל שביכולתן כדי לנצח את המשחקים שלהן. אף אחד מאיתנו לא חושב לרגע שזה גמור. עברתי מצבים דומים כאלה גם כשחקן. לא זכינו בכלום ושום דבר עדיין”.

המשחק מול חטאפה קריטי
“שום לא ישתנה. אנחנו לא יודעים מה יקרה, אבל גם אם ננצח – זה לא יכריע כלום. אנחנו צריכים להמשיך עם האנרגיות שלנו, שהן מאוד חיוביות. חטאפה היא קבוצה שיכולה להקשות מאוד משחקים, אבל אנחנו מגיעים במטרה לנצח”.

המשימה היא לנצח בכל המשחקים?
“המשימה שלנו היא לנצח משחקים, אבל אתה לא יכול לדעת מה יקרה. נותרו עוד שישה. אנחנו בנקודה הפרש בטבלה. דברים יוכרעו רק בסיום העונה. ניצחנו חמישה משחקים ברציפות, אבל אין לזה משמעות. אנחנו צריכים להמשיך ולעשות את מה שאנחנו עושים”.

העומס על השחקנים
“הצוות שלנו עושה עבודה נהדרת בהתאוששות ממשחקים. ההתאוששות מאוד חשובה, וזה משהו שאנחנו מעבירים לשחקנים. יש לנו הרבה עבודה והשחקנים ממוקדים כדי להשיג 100% ממנה”.

הדבר שהכי אהבת מחמשת הניצחונות הרצופים
“אני שמח וגאה שחקנים, אבל יש לנו עוד שישה משחקים. אנחנו חושבים רק על המשחקים הבאים ועל זה שאנחנו צריכים לעשות את המיטב כדי לנצח אותם. אנחנו במצב טוב, אבל זה לא אומר כלום”.

לו”ז המשחקים הלא-שוויוני פוגע בריאל?
“אנחנו לא שולטים בזה. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות הוא להתכונן למשחקים שנקבעים לנו ולהתאושש אחריהם. לכל הקבוצות יש לו”ז עמוס. זה מה יש. אנחנו צריכים לשחק ומתרכזים רק ביריבה שלנו. אנחנו מוכנים למשחק מול חטאפה”.

לפי הנתונים, הזאר סופג המון עבירות
“הוא שחקן טוב מאוד והיריבות יודעות את זה. אבל אני לא חושב שיש כוונה של מישהו לפצוע שחקן. אנחנו רגועים לגביו ובקשר ליכולת שלו. הוא היה בחוץ תקופה מאוד ארוכה בגלל הפציעה, וצריכים להתקדם איתו לאט. בקרוב הוא ייראה הרבה יותר טוב”.

אשרף חכימי בדרך לאינטר
“אשרף הוא שחקן ריאל מדריד, אבל הכל יכול לקרות. הייתה לו עונה טובה, אבל במועדון יש שתי גזרות: הכלכלית והמקצועית. עכשיו זה לא הזמן לדבר על זה. ייתכן שדברים יקרו בקרוב, אבל בתפקיד שלי אני מדבר רק על העניין המקצועי. אני מתעניין במצבו של אשרף, אבל אלה דברים שמוכרעים ברמה של המועדון. יש את המועדון, יש את השחקן, יש את המאמן. בסופו של דבר, מתקבלות ההחלטות וזהו זה”.

חאמס טען שהוא חיפש קבוצה אחרת
“חאמס אומר את האמת. הוא רוצה לשחק יותר וזה טבעי לגמרי. אני מבין אותו, אבל אנחנו נמשיך עד סיום העונה באותה המתכונת”.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x