מודריץ’ בריאיון: “ידענו שנמשיך להצליח גם בלי כריסטיאנו”

קשר ריאל מדריד התראיין בקרואטיה והתייחס גם לעזיבת הפורטוגלי: “לרגע לא חשבנו שנאבד מהשאפתנות”. על זידאן: “יש לנו קשר מדהים”. על ראמוס: “פנומן”. על החלום לפרוש במדי הבלאנקוס: “זאת החלטה של המועדון”

בסיומה של ליגה ארוכה וזכייה באליפות השנייה שלו במדי ריאל מדריד, לוקה מודריץ’ התיישב לריאיון ארוך ומעמיק בעיתון הקרואטי Sportske Novosti והתייחס למספר נושאים.

זכית באליפות ה-34 עם ריאל מדריד. איך זה מרגיש?
“מדהים! אני מאושר ומאוד מרוצה מהאליפות השנייה שלי במדריד. כבר זכיתי ב-16 תארים בריאל, ביניהם גם ארבע פעמים בליגת האלופות, אבל האליפות הזאת משמחת אותי במיוחד”.אולי כי זאת האליפות השנייה של ריאל בשמונה שנים?
“סביר להניח שזאת הסיבה. אנחנו בהחלט היינו צריכים לזכות ביותר תארים מקומיים, אבל היי – מה שקרה קרה ואנחנו מתרכזים בהווה ובהשפעה שלו על ההמשך”.

זאת הייתה עונה מאוד מוזרה עם המגיפה.
“היה לנו רצף של משחקים טובים לאורך העונה ועשינו עבודה מצוינת בייחוד בישורת האחרונה אחרי הפגרה הארוכה. רצף של עשרה ניצחונות מלמד המון על ריאל הנוכחית. גם זכינו בסופרקופה בינואר ואנחנו עדיין במירוץ בליגת האלופות”.

הופתעת מהדומיננטיות של ריאל מדריד אחרי הפגרה?
“בכנות, לא. כשהיינו בסגר, כולנו התאמנו כמו שצריך. הייתי בקשר עם החברים לקבוצה וראיתי איך כולם עובדים עם מוטיבציה מקסימלית. רק חיכינו שיחזור הכדורגל. כשסוף סוף חזרנו לאימונים יחד, הרגשתי שיש קשר אפילו חזק יותר בינינו השחקנים. נהנינו מאוד להיות שוב יחד ועבדנו במלוא המרץ. היה ברור שכל זה ילך לכיוון טוב”.

אבל לא חשבת שזה יתורגם לרצף של עשרה ניצחונות…
“אני מוכרח להודות שלא, כי אנחנו יודעים עד כמה טובה הליגה הספרדית. זאת ליגה חזקה ומאוד קשה לרשום כזה רצף. אבל בתנאים לגמרי שונים, בלי קהל ובאיצטדיון הקטן ששיחקנו בו, עשינו עבודה ממש טובה. היינו מאוד יציבים, מאוד מרוכזים בהגנה ושיחקנו כדורגל ממש טוב”.

אתה קרוב מאוד לסרחיו ראמוס. מה יש לך לומר עליו? הוא הבקיע 100 שערים ב-695 משחקים.
“אח שלי סרחיו הוא פנומן! ואני לא אומר את זה רק כי בשמונה השנים שאנחנו יחד נוצר בינינו קשר מיוחד עם המשפחות שלנו, ולא רק החוויות וההצלחות שעברנו יחד. סרחיו הוא סלע בן 34 עם רמה גבוהה של תחרותיות, וכשאתה רואה אותו בפעולה אתה מבין עד כמה הוא מקדיש את עצמו להצלחה וכמה הוא רוצה להמשיך ולהצליח. הוא המנהיג של הקבוצה והבלם הטוב בעולם. הקריירה שלו מדברת בעד עצמה”.

 

 

מי השחקן שהכי הרשים אותך העונה?
“אין שחקן אחד, כי אני חושב שהחוזק הגדול ביותר של ריאל הנוכחית הוא הסגל. כולם שותפים לזכייה הזאת, כל אחד בדרכו – גם השחקנים החדשים שהצטרפו וגם החבר’ה הצעירים כמו ויניסיוס ורודריגו”.

היו הרבה ציפיות מאדן הזאר, אבל הפציעות פגעו בו.
“אדן הוא שחקן מדהים. אהבתי לצפות בו בצ’לסי. זה נכון שמאז שהוא הגיע לא היה לו מזל עם הפציעות. היה ברור כמה הוא רוצה כבר לחזור לשחק ולהוכיח מה הוא מסוגל לעשות, והוא מסוגל לעשות דברים בלתי רגילים. אני עברתי בעצמי תקופה של התאקלמות כשיש ציפיות מאוד גבוהות, אז אמרתי לו שכל מה שהוא צריך זה להתאזר בסבלנות. האיכויות שלו מדהימות, אנחנו ממש צריכים את היכולת שהוא מביא למגרש – אבל הדבר הכי קריטי זה שהוא יהיה כשיר במאת האחוזים. אם הוא יהיה כשיר למשחק מול סיטי זה יהיה נהדר, ואם לא – הכי חשוב שהוא יהיה כשיר לקראת פתיחת העונה הבאה בספטמבר”.

מה תגיד על העונה של בנזמה?
“אני כל כך שמח בשביל כרים. עכשיו סוף סוף כולם מבינים מה שאנחנו השחקנים יודעים כבר המון זמן. בנזמה הוא חלוץ מדהים שנהדר לשחק לצדו. הבנת המשחק שלו, התנועה שלו, הפרת האיזון אצל הגנת היריבה… בנזמה תמיד עשה עבודה מצוינת עבור הקבוצה ואני שמח שעכשיו מעריכים אותו ומכירים באיכויות שלו”.

אולי הסיבה לכך היא שהוא יצא מהצל של כריסטיאנו רונאלדו.
“אין צורך להרחיב לגבי החשיבות שהייתה לכריסטיאנו במדריד, אבל אני מוכרח לומר שלרגע לא חשבנו שבלעדיו לא תהיה לנו שאפתנות. היה לנו ברור שנמשיך להצליח גם בלעדיו, כי אם מניחים בצד את האיכויות האינדיבידואליות – הקבוצה תמיד מעל כולם ואנחנו חזקים יותר כשאנחנו ביחד”.

ואלוורדה, ויניסיוס, רודריגו… הצעירים נכנסים לקצב.
“בדיוק. זה גל חדש של התלהבות, רעננות, חוזק פיזי ותשוקה, והוא מגיע על ידי שחקנים צעירים שמעניקים חיים חדשים לקבוצה. המועדון והמאמן מתנהלים איתם בחוכמה. זה גם מדרבן את החבר’ה הותיקים והמנוסים יותר להגביר את הקצב שלהם. את התוצאות של זה כולם יכולים לראות”.

אתה מסכים שאיש המפתח של ריאל הוא זידאן?
“חד משמעית! זידאן הוכיח שוב כמה האיכויות שלו מדהימות, ולא רק בהקשר של כדורגל. הוא הראה איזה אדם מדהים הוא. הוא יצא אווירה נהדרת בתוך ומסביב לקבוצה. זה מעניק שלווה. הגישה שלו מאוד נכונה מול השחקנים. תמיד יש כאלה שלא משחקים כמו שהם היו רוצים. הם לא מרוצים וזה כמובן הגיוני. אבל הגישה של המאמן עזרה לכולם להרגיש שהם חלק מהקבוצה ולקבל את מעמדם הנוכחי. עוד דבר חשוב כאן הוא העובדה שבחדר ההלבשה כולם חבר’ה טובים. אין אף אחד שמייצר בעיות. אין מה שנקרא ‘תפוחים רקובים’. אני חושב שזה גם היה גורם מאוד חשוב אצלנו”.

מה ההבדל בין הקדנציה הזאת לקדנציה הקודמת של זידאן?
“במבט ראשון, זאת אותה אישיות כריזמטית והיכולת שלו להבין את השחקנים. אמרתי את זה כבר המון פעמים, אבל אחזור על זה עכשיו שוב – זה ברור שזידאן היה שחקן גדול והוא יודע היטב מה לומר ומתי לומר ואיך לגשת לשחקנים. זה לא משנה אם מדברים על פיתוח הקבוצה, על התדרוכים הטקטיים או ההחלטות שהוא מבצע. תמיד יש תקופות של משבר, אבל הוא יודע איך להגיב לזה בזמן ולשנות את המצב. זאת האישיות שיש לאנשים חזקים. בקדנציה השנייה הוא נראה אפילו טוב יותר בעיניי ועושה עבודה נהדרת. הוא הביא איתו דברים חדשים מבחינה האימונים והטקטיקות. לקחנו צעד קדימה בדברים שזיהינו שיש לנו בעיה בהם, וזה בעיקר במשחק ההגנה”.

ולמרות זאת, עדיין יש מי שמבקרים אותו.
“ראיתי ושמעתי הכל על כדור, אז אני לא מופתע מכלום. כשמאמן זוכה באליפות, מצחיק אותי לשמוע שלאנשים יש מה לומר על הניסיון שלו. זידאן הוא אחד המאמנים הטובים בהיסטוריה של ריאל מדריד. לדעתי, הוא גם אחד המאמנים הטובים ביותר בעולם כיום”.

 

 

לקחת קשה את ההחלטה להוריד לך דקות משחק?
“אלה שמכירים אותי יודעים שאני תמיד רוצה לשחק, באימונים ובמשחקים, מהרגע הראשון ועד האחרון. אבל ברור שזה לא ריאלי. זידאן תמיד ניסה להסביר לשחקנים שצריכים לעשות רוטציות. באופן כללי, ריאל משחקת כל שלושה ימים בממוצע – כך שחייבים לדעת לחלק את הכוח. לפעמים פחות אהבתי את זה, אבל זה התברר כדבר הנכון לעשות”.

בקלאסיקו בדצמבר פתחת על הספסל.
“זה מה שהמאמן החליט וזה היה הדבר הנכון בעיניו. יש לי קשר מדהים עם זידאן מהיום הראשון שפגשתי אותו, כשהוא היה עוזר מאמן של אנצ’לוטי. המשכנו את הקשר הזה כשהוא חזר לכאן כמאמן ב-2016 ועזר לי המון בהתפתחות שלי במשחק ובצבירת הביטחון. זידאן אמר לי באחת השיחות האישיות הראשונות שלנו שאני חייב להאמין בעצמי, שיש לי איכויות מיוחדות ושאני יכול לזכות בכדור הזהב יום אחד. זה השפיע עליי מאוד כי זאת הפעם הראשונה שממש האמנתי שאני יכול להגיע לרמה הזאת”.

הוא צדק בקשר לכדור הזהב, אבל במהלך העונה לא היית הכי טוב ובתקשורת כתבו שגם הקשר עם זידאן לא היה מושלם…
“כמה פציעות ותחרות בסגל גרמו לתקשורת לפרסם דברים כאלה. במציאות, דברים היו שונים לגמרי. קודם כל, זידאן ואני מדברים לעתים קרובות בפתיחות מלאה. הוא אומר לך את הדברים כמו שהם ובמלוא הכנות, ומקווה שגם אתה תדע לומר את דעתך בישירות. אמרתי לו מה הדאיג אותי. זאת לא הייתה בעיה, אבל רציתי לדעת אם זה מצב שיכול להשתנות או החלטה לטווח הארוך. רציתי לדעת איך המאמן רואה את הדברים, כי בסוף מה שחשוב זה מה שהבוס חושב”.

ומה הוא אמר?
“הוא אמר לי שהוא מאוד מרוצה מהעבודה שלי, מהגישה שלי ושאני צריך להמשיך בצורה הזאת. לא היו לו שום ספקות לגבי היכולות שלי, אבל הוא הודה בכנות שבאותה נקודת זמן הייתה לו ראייה אחרת על מה הדבר הכי נכון לקבוצה. קיבלתי את זה והפשלתי שרוולים. הייתה לי מוטיבציה מלאה”.

בהמשך הכל הסתדר.
“אני בן 34. בפתיחת העונה היו לי שתי פציעות וכרטיס אדום לא מוצדק. זה הפריע לי להיכנס לקצב – בדיוק כמו שזה היה מפריע גם לשחקן בן 24. בסופרקופה הספרדי הוכחתי שכשאני כשיר ויש לי יציבות במשחק, אני יכול לעמוד ברמת האתגרים שיש בריאל מדריד”.

אמרת המון פעמים שהיית רוצה לפרוש במדי ריאל מדריד.
“מי לא היה רוצה? נצטרך לראות אם גם המאמן ירצה בזה. ריאל מדריד זה הבית שלי, אבל ריאל גם היא זו שמחליטה מה הכי טוב למועדון. אני יודע שנדיר מאוד לראות שחקני קישור שנשארים כאן בגיל 35. אם מדריד תחשוב שאני כבר לא השחקן המתאים, אני מוכן לאפשרות הזאת. שום דבר לא ישנה את התחושות שיש לי כלפי המועדון. למרות זאת, אני מקווה לשבור את ה’נורמה’ הזאת. עבדתי קשה כדי להגיע לריאל. עברתי הכל ואני לא מתכוון לוותר על זה בקלות. אני אלחם במגרש כדי שאהיה ראוי להמשיך”.

בחוזה שלך נותרה פחות משנה. מה זה אומר?
“הדבר היחיד שבטוח הוא שאני אמשיך לשחק בריאל מדריד לפחות עד יוני 2021”.
אולי יעניין אותך גם...

Subscribe
מעקב אחרי דיון
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר הפופולרי ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
luka
luka
23.07.2020 16:54

❤️❤️

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x